Liczba pielęgniarek i położnych na kwarantannie.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemiiZakażone pielęgniarki
Liczba pielęgniarek i położnych na kwarantannie.


Pielęgniarki – zakażenia i kwarantanna

Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych pielęgniarek i położnych nie uległa zmianie. Cały czas mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażeń:

  • pielęgniarki – 9 przypadków,
  •  położne – 0 przypadków.

Informowaliśmy o tym w artykule pt. "Dziewięć przypadków zakażeń pielęgniarek."

W piątek, (tj.20.03.2020 r.) Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, poinformowała, iż 78 pielęgniarek i położnych przebywa na kwarantannie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i coraz więcej osób z personelu medycznego jest obejmowanych kwarantanną i testami.

Pielęgniarki skarżą się na niewystarczający dostęp do środków ochrony osobistej, zwłaszcza z perspektywy możliwości wydłużającego się zagrożenia pandemią. Obecna nadzwyczajna sytuacja przekracza możliwości personelu. Negatywnie wpływa to na jakość i sposób pracy. – Kombinezony z rezerw państwa są szyte w rozmiarze wojskowym na osobę, która ma 180 cm wzrostu. Nie przepuszczają one powietrza i po 30 minutach do godziny czasu ma się poczucie, że się zemdleje – powiedziała Ptok, w rozmowie z Medexpress.

Zobacz także zalecenia dotyczące stosowania poszczególnych rodzajów środków ochrony indywidualnej (ŚOI) w kontekście COVID-19, z uwzględnieniem warunków, personelu i zakresu podejmowanych czynności w artykule pt.  "Pielęgniarki – środki ochrony – pacjent z COVID-19."

Katarzyna Kropska


Zobacz także:

Pielęgniarka powinna iść po pracy do domu?

Położna: "szpital jest kompletnie nieprzygotowany".


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze