Liczba pielęgniarek i położnych na kwarantannie.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemiiZakażone pielęgniarki
Liczba pielęgniarek i położnych na kwarantannie.


Pielęgniarki – zakażenia i kwarantanna

Na dzień dzisiejszy liczba zakażonych pielęgniarek i położnych nie uległa zmianie. Cały czas mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażeń:

  • pielęgniarki – 9 przypadków,
  •  położne – 0 przypadków.

Informowaliśmy o tym w artykule pt. "Dziewięć przypadków zakażeń pielęgniarek."

W piątek, (tj.20.03.2020 r.) Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, poinformowała, iż 78 pielęgniarek i położnych przebywa na kwarantannie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i coraz więcej osób z personelu medycznego jest obejmowanych kwarantanną i testami.

Pielęgniarki skarżą się na niewystarczający dostęp do środków ochrony osobistej, zwłaszcza z perspektywy możliwości wydłużającego się zagrożenia pandemią. Obecna nadzwyczajna sytuacja przekracza możliwości personelu. Negatywnie wpływa to na jakość i sposób pracy. – Kombinezony z rezerw państwa są szyte w rozmiarze wojskowym na osobę, która ma 180 cm wzrostu. Nie przepuszczają one powietrza i po 30 minutach do godziny czasu ma się poczucie, że się zemdleje – powiedziała Ptok, w rozmowie z Medexpress.

Zobacz także zalecenia dotyczące stosowania poszczególnych rodzajów środków ochrony indywidualnej (ŚOI) w kontekście COVID-19, z uwzględnieniem warunków, personelu i zakresu podejmowanych czynności w artykule pt.  "Pielęgniarki – środki ochrony – pacjent z COVID-19."

Katarzyna Kropska


Zobacz także:

Pielęgniarka powinna iść po pracy do domu?

Położna: "szpital jest kompletnie nieprzygotowany".


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9022 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Minister - 50 procent na podwyżki.

3 min czytania
Rządowy związek Solidarność o siatce płac w ochronie zdrowia Widać, że to minister zdrowia oraz związki Solidarność oraz OPZZ rozdają karty w…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarka magister ze specjalizacją to fanaberia związków.

2 min czytania
Pielęgniarka ze specjalizacją na oddziale IOM Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w poprzednich artykułach zajęła się problematyką dotyczącą wymagań kwalifikacyjnych stawianych…
AktualnościNowa siatka płac

Tysiąc pielęgniarek podpisało petycję.

4 min czytania
Petycja do władz krajowych związku pielęgniarek W dniu 30 sierpnia 2021 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych, rozpoczęła zbieranie podpisów pod…
Komentarze