Liczba pielęgniarek objętych ograniczeniem. To tysiące!

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki - praca w jednym miejscu
Liczba pielęgniarek objętych ograniczeniem. To tysiące!


Pielęgniarka/Pielęgniarz – zakaz pracy w więcej niż jednym miejscu

Ministerstwo zdrowia znowelizaowało rozporządzenie o nakazie pracy w jednym miejscu. W uzasadnieniu do nowelizacji zapisano:

Zmiana rozporządzenia zmierza do uelastycznienia sposobu obejmowania ograniczeniem w udzielaniu świadczeń pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Osoby wykonujące zawód medyczny zatrudnione w podmiotach leczniczych ujętych w ww. wykazie, które mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem lub zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, w tym uczestniczą w ich transporcie zatrudnione na stanowiskach pracy, na których uczestniczą w udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej w podmiocie udzielającym świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 lub w podmiocie leczniczym, w którego wyodrębnionej komórce organizacyjnej są udzielane świadczenia opieki zdrowotnej wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.

Liczba podmiotów jest aktualizowana na bieżąco. Na dzień 13.07.2020 r. jest to liczba:
8 podmiotów leczniczych wykonujące działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 oraz podmioty lecznicze, w których wyodrębnionych komórkach organizacyjnych udzielane są świadczenia opieki zdrowotnej wyłącznie w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 (liczba tych podmiotów ulega zmianom).

Wg stanu na 29 czerwca 2020 r. ograniczeniem objętych było 9991 osób w tym:
Lekarze: 2549
Pielęgniarki i położne: 6406
Ratownicy medyczni: 268
Osoby wykonujące inne niż wyżej wymienione zawody medyczne: 768

źródło: ministerstwo zdrowia


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7447 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze