Liczba pielęgniarek zarażonych i na kwarantannie.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki w pandemii
Liczba pielęgniarek zarażonych i na kwarantannie.


Pielęgniarki w czasie pandemii

Zobacz także: Czasowe zakwaterowanie pielęgniarek w szpitalach.

Według danych podawanych przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych ponad 50 pielęgniarek i położnych zostało zarażonych, a ponad 600 przebywa na kwarantannie. 

W dniu 20 marca 2020 roku OZZPiP wydał komunikat:

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy, Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położni,

W tym szczególnym czasie pandemii SARS-CoV2, kiedy cały świat stanął do walki z zagrożeniem zwracam się do Was oddając szacunek Waszej niezłomnej pracy i poświęceniu.

Kolejny raz pokazujemy, że mimo największego ryzyka, jakim jest nasze zdrowie i życie, potrafimy się zjednoczyć, by realizować cele zawodowe.
Szczególna misja naszego zawodu i poczucie odpowiedzialności za zdrowie Pacjentów mobilizują nas do działania, także w najtrudniejszych i ekstremalnych momentach jak obecne, z czego jestem osobiście dumna.

Przepisy zobowiązujące nas do ratowania życia i zdrowia ludzkiego, nawet w kryzysowych warunkach, nie powinny dawać pracodawcom podstaw do lekceważenia naszego zdrowia i życia oraz bezpieczeństwa naszych bliskich.

Dlatego pragnę zapewnić Was, iż dokładamy wszelkich starań, aby zostały wdrożone właściwe procedury ochrony pracowników, aby nasza praca była bezpieczna, abyśmy bezpiecznie i zdrowo wracali naszych do domów.

Od lat jesteśmy bowiem głównym filarem niedofinansowanego i borykającego się z brakami kadrowymi systemu, który bez naszego udziału nie podoła obecnemu wyzwaniu.

Żywię głęboką nadzieję, że po wyjściu z tego kryzysu zarówno społeczeństwo, a przede wszystkim decydenci pamiętać będą, że ochrona zdrowia jest kosztochłonna, nie należy na niej oszczędzać, a Pielęgniarki, Pielęgniarze i Położni powinny mieć właściwe warunki pracy i wynagradzania, wzmacniające ich godność i dające siłę sprawczą do dalszego działania.

Jako OZZPiP nie ustajemy w walce o ochronę bezpiecznych warunków pracy każdego z Was.

Jestem przekonana, że wiedza, oddanie Pacjentom i zawodowa solidarność naszego środowiska będą przeciwwagą dla tej trudnej i wymagającej walki, za którą Wam wszystkim bardzo dziękuję.

Pamiętajcie, razem jesteśmy bezpieczni. Dbajmy o siebie nawzajem.

Pozdrawiam Was i Wasze rodziny.

Krystyna Ptok
Przewodnicząca Ogólnopolskiego
Związku Zawodowego Pielęgniarek i PołożnychZobacz także:

Dodatki dla pielęgniarek w szpitalach jednoimiennych.

Pielęgniarki a pandemia: "przedziwne" dysproporcje w zarobkach.

Pielęgniarki – MZ komunikat nr 2 – kwestia miejsc pracy.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8296 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze