Media: Pielęgniarki zarabiają ponad 13 tys. PLN. Mimo to siostry są niezadowolone.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Media: Pielęgniarki zarabiają ponad 13 tys. PLN. Mimo to siostry są niezadowolone.

Szpital o pielęgniarkach przebywających na zwolnieniach lekarskich

ŚCO wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w dniu 25 sierpnia wznowiło wykonywanie planowych zabiegów operacyjnych. Pierwszy pacjent wjechał na Blok Operacyjny przed godziną 8.00.

Na dzień 25 sierpnia zaplanowano 5 zabiegów u pacjentów z guzami płuca.

Do zabiegów stanęli dziś kierownik i zastępca kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej ŚCO. W kolejnych dniach na Bloku będą operowali specjaliści z Kliniki Urologii, Kliniki Ginekologii, Kliniki Otolaryngologii Chirurgii Głowy i Szyi oraz z Kliniki Chirurgii Onkologicznej.

Dyrekcja Świętokrzyskiego Centrum Onkologii dokłada wszelkich starań, aby zapewnić pacjentom odpowiednie leczenie. W trosce o pacjentów oczekujących na zabieg operacyjny, decyzją Dyrekcji ŚCO wydłużono godziny pracy Bloku Operacyjnego – od 7.00 do 19.00, od poniedziałku do piątku.

Trzydniowa przerwa w wykonywaniu planowych zabiegów operacyjnych spowodowana była nagłą, masową absencją chorobową pielęgniarek instrumentariuszek i anestetyczek, stanowiących obsadę Bloku Operacyjnego.

Jak podkreśla Dyrekcja ŚCO, dla wszystkich jest to bardzo trudne doświadczenie, jest nam bardzo przykro, że w szczególności pacjenci musieli zderzyć się z tą sytuacją.

źródło: onkol.kielce.pl – 25 sierpnia 2022 roku

Media o wynagrodzeniach pielęgniarek

Radio Kielce poniższą informację zatytułowało: Pielęgniarki narzekają na pensje. Sprawdziliśmy, ile zarabiają.

Od 7 tys., do ponad 13 tys. zł brutto zarabiają pielęgniarki zatrudnione w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Mimo to część z nich jest niezadowolona z pensji, w związku z czym poszły na zwolnienia lekarskie. To z kolei spowodowało odwołanie, albo przesunięcie kilkudziesięciu operacji. Dla pacjentów z rakiem, każdy dzień zwłoki, to dzień opóźniający możliwość wyleczenia.

Jak informowało Radio Kielce, w poniedziałek do pracy wróciło kilka pielęgniarek, jednak na L4 nadal przebywa około 16 proc. wszystkich pielęgniarek zatrudnionych w ŚCO, czyli około 70 osób, w tym tych zatrudnionych na bloku operacyjnym. ŚCO rozpoczęło kontrolę zasadności tych zwolnień.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy niezadowolone pielęgniarki mają o co walczyć. Z danych, przesłanych przez Urząd Marszałkowski wynika, że ŚCO płaci siostrom najlepiej, spośród szpitali podlegających władzom województwa.

Najniższa pensja zasadnicza wraz z dodatkami wynosi prawie 7 tys. zł, a najwyższa 13,268 tys. zł. Dla porównania, pielęgniarki ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy zarabiają od 6,5 tys., do nieco ponad 8,7 tys. zł.

Trudno się dziwić, że do centrum onkologii zaczęły się już zgłaszać pielęgniarki, które są chętne do pracy w tej placówce.

Mimo braków kadrowych na bloku operacyjnym, w ubiegłym tygodniu po kilku dniach przerwy Świętokrzyskie Centrum Onkologii wznowiło wykonywanie zabiegów planowych. Najpierw w jednej, a później już w dwóch salach operacyjnych, informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO.

– Trudno powiedzieć, do kiedy pielęgniarki będą przebywały na zwolnieniach lekarskich. Mimo to pracujemy normalnie, działają wszystkie kliniki i działy. Na bloku operacyjnym czynne są dwie sale, w których wykonujemy 10 operacji dziennie. W normalnym trybie, dziennie wykonywanych jest 20 zabiegów – mówi rzecznik.

źródło: radiokielce.pl – 30 sierpnia 2022 roku

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 106

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7489 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Podział pielęgniarek. Głos dyrektora szpitala.