Pielęgniarki z magistrem mniej podwyżki. Z grupy 6 więcej.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarki z magistrem mniej podwyżki. Z grupy 6 więcej.

Jak wygląda sprawa podwyżek dla pielęgniarek w województwie dolnośląskim

Temat podwyżek dla pielęgniarek i położnych w ostatnim dniu sierpnia poruszyła Gazeta Wrocławska. Gazeta przytacza wypowiedź przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Dolnośląskiego Anna Staniuk. Z przewodniczącą rozmawiała pani redaktor Monika Fajge.

Wrocławskie szpitale przyznały pielęgniarkom wynagrodzenia zasadnicze zgodne z ustawą

Przewodnicząca regionu OZZPiP informuje, że z wypłatą podwyżek w regionie bywa różnie. Dyrektorzy niektórych szpitali przyznali podwyżki pielęgniarkom, inni nie zdążyli, jeszcze inni nie zgadzają się z ustawą i wprowadzają swoje rozwiązania. Wrocławskie szpitale przyznały pielęgniarkom podwyżki zgodnie z ustawą. Nie mamy zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości. Gorzej wygląda sytuacja w regionie.

Niektóre szpitale nie wypłaciły pielęgniarkom podwyżek do dej pory

Są szpitale, które w ogóle nie wypłaciły podwyżek. Taka sytuacja ma miejsce np. w Miliczu, Wołowie i Oławie, gdzie podwyżek nie wypłacono żadnej grupie pielęgniarek. Dyrekcja tych placówek obiecuje wyrównanie w późniejszym terminie. Trwają rozmowy. Dyrektorzy tłumaczą, że nie mają pieniędzy na podwyżki, dlatego poprosiliśmy ich o dokładne szacunki, jakiej kwoty brakuje na ten cel. Niektóre, placówki faktycznie borykają się z problemami finansowymi. W szpitalu w Oławie pielęgniarki z wyższym wykształceniem i specjalizacją od dawna dostają zaniżone pobory. Sprawa trafiła do sądu.

Posiadanych kwalifikacji nie uznano pielęgniarkom oddziałowym

Nie uznano posiadanych kwalifikacji pielęgniarkom w Lądku Zdroju, tym samym pielęgniarki nie otrzymały oczekiwanej podwyżki. Podobnie wygląda sytuacja w Stroniu Śląskim tam pielęgniarki oddziałowe posiadające tytuł magistra pielęgniarstwa i specjalizację nie zostały zaszeregowane do właściwej grupy.

Szpital nie uznał pielęgniarkom tytułu magistra ale zwiększył ponad zapisane w ustawie wynagrodzenie zasadnicze w grupie 6

Natomiast Szpital powiatowy w Kłodzku nie podpisał jeszcze aneksu z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc tam też pielęgniarki nie dostały wyższego wynagrodzenia. Posiadanych przez pielęgniarki kwalifikacji tj. tytułu magistra nie uznała dyrekcja szpitala w Kamiennej Górze. W zamian wyższe niż ustawowo określone minimalne wynagrodzenie zasadnicze otrzymały pielęgniarki z tytułem licencjata lub nieposiadające wyższego wykształcenia. Specjalizacji nie uznała pielęgniarkom także Dyrekcja Uzdrowiska w Świeradowie Zdroju.

Więcej interesujących informacji w powyższym zagadnieniu w całym wywiadzie z panią przewodniczącą regionu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w artykule pt. Nie wszystkie szpitale na Dolnym Śląsku wypłaciły pielęgniarkom podwyżki. Bo nie potrzebują pielęgniarek z wyższym wykształceniem

Śródtytuły oraz linki pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl

źródło: gazetawroclawska.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 53

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7489 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka: Od teraz to ja będę tylko mocze zlewała.