Pielęgniarki – sam fakt, że ktoś kogoś mianuje jakimś asystentem nie zmienia absolutnie niczego, ale skłóca.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki – sam fakt, że ktoś kogoś mianuje jakimś asystentem nie zmienia absolutnie niczego, ale skłóca.

Wystąpienie przewodniczącej zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia poniżej kolejny fragment materiału dotyczącego strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku.

Całe wystąpienie pani Małgorzaty Sawickiej, przewodniczącej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku, z dnia 2 sierpnia 2022 roku, dostępne pod poniższymi linkami.

Fragmenty wystąpienia przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP pani Eweliny Machnica

Wystąpienie przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP w linkach poniżej.

Pielęgniarka ostrzega: to się dzieje w świętokrzyskim, małopolskim, w lubelskim.

Pielęgniarka do dyrektora – pan wie, że będziemy rozmawiać o podniesieniu współczynników 5 i 6 grupy?

Pielęgniarka związkowiec: potem zaczynamy walkę o podniesienie współczynników 5 i 6 grupy.

Pielęgniarki te niesamowicie zdegradowano i napluto im w twarz.

Następnie głos ponownie zabrała pani Małgorzata Sawicka przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku.

Zobacz kolejne fragment wystąpienia pani przewodniczącej w linku poniżej.

Cała ta strategia, która obudowuje podwyżki pielęgniarek już sięga absurdu

Sięga absurdu tylko dlatego, żebyście jak najmniej z tego zrozumiały, żebyście dostając wypłatę dziesiątego zobaczyły, że jedna jest asystentem, nie wiadomo czyim i kogo, a druga jest Pielęgniarką, pisaną z dużej litery.

A o resztę to się pozabijajcie między sobą, bo jak przyjdziecie do pracy to czeka na was dokładnie ta sama robota do zrobienia. I sam fakt, że ktoś kogoś mianuje jakimś asystentem czy starszym asystentem, nie zmienia absolutnie w jego sytuacji niczego, ale skłóca. Skłócenie to jest droga do rozwiązania problemu.

Co zrobimy dalej? Nie wiem. Ja liczę na to, że pan dyrektor, powiadomiony dokładnie 5 dni temu, 5 dni roboczych a 7 kalendarzowych, o sporze zbiorowym, który zaostrza się do strajku ostrzegawczego, przyjdzie tutaj jednak do tego personelu, bo ja sobie nie wyobrażam, żeby w moim domu coś się działo i ja żebym nie zeszła piętro niżej zobaczyć co tam się dzieje, że mój personel strajkuje.

Byłam wczoraj u pana dyrektora, rozmawiałam o tym, zapytałam czy się wybiera do pielęgniarek, powiedziałam, że nie wyobrażam sobie, żeby nie przyszedł on, żeby nie przyszedł ktoś z organu założycielskiego na strajk ostrzegawczy pielęgniarek.

Pielęgniarka- myślę, że jesteśmy tą iskrą…

No jakoś tak nie widziałam, żeby pałał wielkim entuzjazmem, ale może się zdziwię, bo pan dyrektor potrafi mnie zadziwić, więc być może się zdziwię i tu przyjdzie. Póki co, jesteśmy tu, pacjenci są zabezpieczeni, robimy swoje. Myślę, że jesteśmy tą iskrą, o której mówiła Ewelina, że szpitale pójdą za nami, bo ten sam problem jest w większości szpitali.

Nie rozumiem dyrektorów, którzy godzą się na podpisanie takiego aneksu, który zaniża, na starcie zaniża im wartość w stosunku do kosztów, które mają. Nie rozumiem. Jeżeli taki dyrektor godzi się na to, żeby za wykonane świadczenia wziąć mniej pieniędzy, niż te świadczenia go kosztują, nie uwzględniając kosztów, które rosną, to dla mnie to jest dyrektor do odwołania.

To jest niegospodarność. Ale inny powie „no ja podpisałem, ale sobie ludzi pozwalniam”. Ale ci ludzie tu nie przychodzą na kawę, oni tu nie przychodzą oglądać filmy, oni tu pracują z pacjentem, więc jeżeli likwiduje personel, to de facto likwiduje dostęp do świadczeń. To my, jako pacjenci, też będziemy mieć utrudniony dostęp do świadczeń, nasze rodziny. Ile z nas jest w stanie jeździć wyłącznie na prywatne wizyty do prywatnych gabinetów czy w prywatnych szpitalach się leczyć? Z pielęgniarską pensją raczej nie macie po co się tam wybierać. Więc to jest jakaś politycznie rozgrywana sytuacja. Ale my robimy swoje. Taka nasza rola.

Śródtytuły pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl.

Dalsza część materiału w sprawie strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku w dniu jutrzejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

źródło: LIVE Podkarpacie: SANOK – dwugodzinny strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – materiał Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 13

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze
×
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Izba pielęgniarek: Jesteśmy mile zaskoczeni, cieszymy i dziękujemy ministerstwu zdrowia.