Pielęgniarki te niesamowicie zdegradowano i napluto im w twarz.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarki te niesamowicie zdegradowano i napluto im w twarz.

Wystąpienie przewodniczącej zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia poniżej kolejny fragment materiału dotyczącego strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku. 

Całe wystąpienie pani Małgorzaty Sawickiej, przewodniczącej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku, z dnia 2 sierpnia 2022 roku, dostępne pod poniższymi linkami. 

Podwyżki dla pielęgniarek – strajk w szpitalu w Sanoku

Pielęgniarka: to żadna pazerność, to urealnienie kosztów naszej pracy. 

Pielęgniarka – teraz niech dyrektorzy protestują, to oni mają obowiązek wypłacić nam podwyżki.

Kolejny fragment wystąpienia przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP pani Eweliny Machnica

Poprzednie części wystąpienia przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP w linkach poniżej. 

Pielęgniarka ostrzega: to się dzieje w świętokrzyskim, małopolskim, w lubelskim.

Pielęgniarka do dyrektora – pan wie, że będziemy rozmawiać o podniesieniu współczynników 5 i 6 grupy?

Pielęgniarka związkowiec: potem zaczynamy walkę o podniesienie współczynników 5 i 6 grupy.

Rozmowa z dyrektorem to nie audiencja i papieża

Z jednym dyrektorem da się porozmawiać normalnie, szczerze, z innym nie ale koleżanki z Kolbuszowej zgłaszają problem, ponieważ od półtorej roku nie spotkały się z panem dyrektorem, bo on nie życzy sobie ich widzieć. 

Ja mówię „i co teraz?” – „No Ewelina, nie wiem co zrobić.” Ja ci powiem co zrobić: walisz w drzwi i wchodzisz drzwiami, bo nie ma tak, że on się nie spotyka ze związkami, on nie będzie rozmawiał. A kim on jest?

Co to audiencja, jak u papieża w Watykanie? Mamy prosić, żeby się spotkać? „On się nie odzywa” – co to znaczy, że się nie odzywa? Wchodzę, jestem i rozmawiamy. Ja tak robię przynajmniej, także róbcie tak samo. 

Wiadomo, że duże szpitale to mnóstwo rzeczy, mnóstwo problemów, mnóstwo wszystkiego. Gdybym ja się chciała umawiać na każde spotkanie z panem dyrektorem, na za trzy tygodnie, na za miesiąc, na za nie wiem kiedy, to pewnie nigdy bym się nie spotkała, bo oni by nigdy nie znaleźli czasu. 

Pielęgniarki te niesamowicie zdegradowano i napluto im w twarz

Dziewczyny, jest temat gorący, sprawa jest gorąca, problem jest naglący, więc po prostu wchodźcie do tych gabinetów i rozmawiajcie, bo to co się wam należy powinniście dostać. A w dalszym etapie będziemy walczyć o to, żeby podnieść współczynniki tym dwóm grupom, które według mnie i większości moich koleżanek zostały niesamowicie skrzywdzone, niesamowicie zdegradowane i w tym momencie tym osobom napluto w twarz. A tak nie powinno być.

Trzymajmy się razem, proszę was, trzymamy się razem. Nie gadajcie jedna na drugą, bo ta ma magistra, ta ma specjalizację a ta ma 2 tys. więcej. To, że Rząd nas tak podzielił, to nie jest nasza wina. Jaki podział Związek Zawodowy przedstawiał, Małgosia w sporze zbiorowym ma, zobaczycie – tam jest pięć grup i nie ma dysproporcji 2 tys. zł, nie ma. 

Nikt nie walczył nigdy o to, żeby magister ze specjalizacją zarabiał 10 tys. a żądał tylko 7 tys. a reszta to takie tam, no niech sobie tam będą, bo są.

Skłóconym personelem pielęgniarskim lepiej się zarządza

Nie, to nie jest tak. Oni nas tak podzielili, żebyśmy się kłóciły i właśnie teraz zaczyna dochodzić do tego, o co im chodziło – żebyśmy się kłóciły wszystkie. O to im chodziło. Bo skłóconym personelem zarządza się lepiej, pamiętajcie to. 

Także dziewczyny, naprawdę, wspierajcie Małgośkę, bo robi dużo dobrej roboty. Ja mówię to, co myślę i co myśli większość z nas. Też jestem przewodniczącą u siebie w szpitalu, w regionie, tak jak mówię, od niedawna. Sama wszystkiego się uczę. Ale dziewczyny, nie poddawajcie się. I tu przekaz do przewodniczących z terenu Podkarpacia, z innych szpitali – dziewczyny, bierzcie się za robotę. Nie dajcie się, nie proście o spotkania, tylko wchodźcie drzwiami i walczcie o to, co się nam należy. A dalej to pomyślimy, jak to zrobimy. 

Śródtytuły pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl.

Dalsza część materiału w sprawie strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku w dniu jutrzejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

źródło: LIVE Podkarpacie: SANOK – dwugodzinny strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – materiał Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 25

Bądź pierwszym, który oceni wpis

465 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze