Pielęgniarka związkowiec: potem zaczynamy walkę o podniesienie współczynników 5 i 6 grupy.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka związkowiec: potem zaczynamy walkę o podniesienie współczynników 5 i 6 grupy.

Wystąpienie przewodniczącej zakładowej organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia poniżej kolejny fragment materiału dotyczącego strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku. 

Całe wystąpienie pani Małgorzaty Sawickiej, przewodniczącej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Sanoku, z dnia 2 sierpnia 2022 roku, dostępne pod poniższymi linkami. 

Podwyżki dla pielęgniarek – strajk w szpitalu w Sanoku

Pielęgniarka: to żadna pazerność, to urealnienie kosztów naszej pracy. 

Pielęgniarka – teraz niech dyrektorzy protestują, to oni mają obowiązek wypłacić nam podwyżki.

Natomiast w dniu dzisiejszym publikujemy wystąpienie jednej z przewodniczących regionu OZZPiP. 

Kolejny fragment wystąpienia przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP pani Eweliny Machnica

Pierwsza i drugą część wystąpienia przewodniczącej regionu podkarpackiego OZZPiP w linkach poniżej. 

Pielęgniarka ostrzega: to się dzieje w świętokrzyskim, małopolskim, w lubelskim.

Pielęgniarka do dyrektora – pan wie, że będziemy rozmawiać o podniesieniu współczynników 5 i 6 grupy?

Nie wiem co się dzieje w innych szpitalach, bo dochodzą mnie słuchy, dzwonią do mnie dziewczyny, że załoga nie wiedząc za bardzo co się dzieje, jak wyglądają rozmowy z dyrekcjami, że snuje domysły „tak, bo one nie chcą, żebyśmy zarabiały, bo one chcą tak…”.

Pielęgniarki są normalnie ignorowane

Nie. Od kilku lat organizacja nasza, krajówka, interpeluje do ministrów, piszemy pisma, wyciągamy błędy, które politycy dokonują, wprowadzamy korekty, dajemy im znak, że to jest źle, tamto źle, nie można tego tak zrobić… Normalnie jesteśmy ignorowani. 

Chciałam wam powiedzieć, że to nie jest tak, że te co mają magistra i specjalizacje już obrosły w pióra, bo będą zarabiać i mają resztę gdzieś, to nie jest tak. Jako grupa zawodowa, wiadomo, tam, gdzie jest dużo kobiet nigdy nie będzie większej zgody, zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał inaczej, jak to baby, same wiecie, co ja wam będę powtarzać. 

Ja mam u siebie w szpitalu to samo. Ale słuchajcie dziewczyny, nie dajmy się im. W każdym jednym szpitalu powinna być walka taka, jaką Małgosia tu rozpoczęła. Nie dajmy się dyrektorom, bo większość może nie ma pieniędzy, ale nie mamy pewności. A może niektórzy mają i udają że nie mają? Nie wiemy tego.

Dwa lub trzy szpitale, w których uznano kwalifikacje posiadane przez pielęgniarki

Pan Minister Niedzielski we wczorajszym artykule ogłosił, że aż 90% szpitali jest zadowolonych z aneksu, z funduszu. To nieprawda! 90% szpitali podkarpackich jest niezadowolonych, bo z tego co ja wiem, na naszym terenie są trzy szpitale, dwa na pewno, trzeci jeszcze nie wiem, które będą uznawały te kwalifikacje, jakie są wprowadzone w ustawie, a potem zaczynamy walkę o podniesienie współczynników 5 i 6 grupy. Dwa szpitale. Gdzie reszta? 

Czyżby tylko mój dyrektor zadbał o to, żeby wypełnić ankietę i żeby dać pracownikom? Bo ja powiedziałam, że zrobię mu taki dym jakiego jeszcze nie miał w szpitalu? Nie wiem. Ja wiem też, że każda z was i wszystkie szpitale macie dyrektorów takich jakich macie. 

Śródtytuły pochodzą od redakcji pielegniarki.info.pl.

Dalsza część materiału w sprawie strajku ostrzegawczego pielęgniarek i położnych w Sanoku w dniu jutrzejszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych.

źródło: LIVE Podkarpacie: SANOK – dwugodzinny strajk ostrzegawczy pielęgniarek i położnych – materiał Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.5 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

272 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenie pielęgniarek i położnych

Jak sobie radzą pielęgniarki - trwają egzaminy specjalizacyjne.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego ma na celu zdobycie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy z zakresu…
AktualnościPraktyka zawodowa

Uwaga pielęgniarki – Pierwszym, co sprawdza kontrola jest adrenalina.

2 min czytania
Praktyka zawodowa pielęgniarek i położnych W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych porusza temat dotyczący jednego z aspektów praktyki zawodowej….
Aktualności

Pielęgniarki wspominają szkołę życia.

3 min czytania
Wspomnienia czasów Liceum Medycznego 1 września kojarzy nam się z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym. Dzieci i młodzież zaczynają nową przygodę, a…
Komentarze