Medyczne Dni Kariery skierowane są również do pielęgniarek. Patronat medialny objął Portal Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
Aktualności

W kwietniu i maju 2008 w pięciu miastach Polski odbędzie się kolejna, trzecia już edycja Międzynarodowych Medycznych Dni Kariery.

Od kilku lat jesteśmy świadkami tworzenia się w kraju coraz bardziej konkurencyjnego rynku pracy dla personelu medycznego. Z jednej strony akcesja do Unii Europejskiej i pojawienie się tysięcy atrakcyjnych ofert pracy niemalże we wszystkich krajach Wspólnoty, a z drugiej strony dynamiczny rozwój prywatnego sektora usług medycznych sprawiają, iż personel medyczny staje się coraz bardziej cenioną i poszukiwaną grupą zawodową.

Polski personel medyczny jest z powodzeniem zatrudniany we wszystkich krajach europejskich i ceniony za swoją fachowość i wszechstronne przygotowanie. Znajomość języków obcych również staje się coraz mniejszą barierą i umożliwia podejmowanie pracy i rozwój kariery zawodowej w niemalże wszystkich krajach świata.

Medyczne Dni Kariery to także ofert pracy w kraju zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym a także w dynamicznie rozwijającym się sektorze badań klinicznych, gdzie Polska powoli staje się europejskim liderem.

Medyczne Dni Kariery to obecnie największe Targi Pracy dla branży medyczno- farmaceutycznej w Europie w trakcie których zaprezentuje się kilkudziesięciu Wystawców z ofertami pracy w Polsce, praktycznie w całej Europie oraz wielu krajach pozaeuropejskich. Wśród nich dużą grupę stanowią wiodące kliniki niemieckie z ofertami pracy w całych Niemczech dla lekarzy specjalistów oraz lekarzy po stażu podyplomowym z możliwością specjalizacji w praktycznie każdej dziedzinie.

I edycja Medycznych Dni Kariery odbyła się w kwietniu 2007 w Katowicach, Warszawie i Poznaniu i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Kolejna edycja w X 2007 potwierdziła jedynie celowość i potrzebę organizacji specjalistycznego Wydarzenia o charakterze pracy i kariery dla branży medyczno-farmaceutycznej.

Medyczne Dni Kariery skierowane są do lekarzy, farmaceutów, stomatologów, pielęgniarek, techników i innych osób zawodowo związanych z medycyną i ochroną zdrowia. Studenci w/w kierunków mogą zapoznać się z aktualnymi trendami i perspektywami dotyczącymi medycznego rynku pracy w Europie. Dla wszystkich jest to doskonała okazja do nawiązania bardzo cennych kontaktów zawodowych.

Jak zwykle, Medycznym Dniom Kariery towarzyszy bogata część konferencyjna, w trakcie której poruszane są zagadnienia związane z medycznym rynkiem pracy w Europie, programem prezydenckim w USA, nauką angielskiego medycznego a także redagowaniem medycznego CV czy przygotowaniem do rozmowy kwalifikacyjnej.

Targi odbędą się w następujących miejscowościach i terminach:

SZCZECIN 5-6 IV 2008
Hotel PANORAMA
ul.Radosna 60

POZNAŃ 12-13 IV 2008
Hotel Novotel Centrum
Pl. Wł. Andersa 1

KATOWICE 19-20 IV 2008
Expo SILESIA
ul.Braci Mieroszewskich 124, Sosnowiec

RZESZOW 26-27 IV 2008
Hotel Ambasador
Rynek 13,14

WARSZAWA 3-4 V 2008
EXPO XXI
ul.Prądzyńskiego 12/14

Wstęp na wszystkie Imprezy oraz towarzyszącą im część konferencyjną jest bezpłatny.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze