Miała być porada pielęgniarska. Wyszła parodia z pielęgniarek. Za 8 zł.

4 min czytania
AktualnościPorada pielęgniarska.
Miała być porada pielęgniarska. Wyszła parodia z pielęgniarek. Za 8 zł.

MIAŁA BYĆ PORADA PIELĘGNIARSKA. 

WYSZŁA PARODIA Z PIELĘGNIAREK. 

Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Ja też należę do grupy ograniczonej umysłowo… żadnych porad recept i wykonywania pracy za lekarzy…. podobno po 40 latach pracy w zawodzie specjalizacji i niezliczonej ilości kursów i szkoleń nie mam odpowiedniego przygotowania do zawodu.

Mi już minęło 40 lat po skończeniu szkoły…liceum a z krótką przerwą 32 lata w zawodzie do dziś….I nawet ratownik po szybkim przygotowaniu zawodowym na wyższy prestiż zawodowy niż MY

Dopóki nie weszłam na tę grupę nie wiedziałam, że mogę się poróżnić w pracy z koleżanką mgr, ja pielęgniarka po LM Bez sensu, po co to komu??? Szczerze…. nie wiem do końca, która z moich koleżanek na oddziale ma kurs, specjalizację czy mgr. Zapytam i zaczynam się kłócić. ŻENADA, że Wam nie wstyd!

Same się deprecjonizujecie Robicie z siebie kogoś gorszego. Dzielicie. Ja LM skończyłam 25lat temu. Jestem najlepsza.

Panie Mielcarek,oficjalnie mianuję pana kierownikiem zamieszania. Chyba otrzymuje pan wynagrodzenie za mieszanie w naszym środowisku.Kto chciał to po LM zrobił sobie studia. Wolny wybór. Przestanę obserwować tą stronę, jest wysoce żenująca.

Bardzo Pani dziękuję za tą nominację. Oczywiście nie odnosi się Pani do meritum sprawy. Ale jestem do tego przyzwyczajony… Pozdrawiam serdecznie Mariusz Mielcarek

Autor ma trochę racji, moja mama nie ma wyższego, ja mam i czesto radzę się jej! Doświadczenie i bieżące uaktualnie wiedzy jest ważniejsze niż papierek z wyższym wykształceniem.

Nie umniejszam absolutnie wiedzy i doświadczeniu… Sama mam 25 lat stażu pracy…
Chodzi mi o aspekt samej formy przekazu. 
Rząd nas dzieli, ale i same środowisko dalej to drąży. A to niczemu nie sprzyja.

Powinniśmy walczyć, o wysokie stażowe, wyższe niż jest. Polska zalana jest magisterkami, młodymi bez doświadczenia i bez nie czarujmy się wiedzy… zdobędą ją z praktyką. Zamiast biadolić na forach trzeba się zebrać i coś z tym zrobić. Jedna akcja "Jeden etat" na 3miesiące i mamy co chcemy… Polska leży u naszych stóp. A nie fora, i dyskusje skłócające pielęgniarki.

Pracuję w szpitalu wojewódzkim, mam częsty kontakt z personelem innych placówek. 
Nigdy nie spotkałam się z tym by moje koleżanki po Liceum Medycznym czuły się mniej warte. Nigdy! 

Jak również my, też po LM mające mgr i specjalizacje nie czujemy się lepsze, nie dajemy odczuć. Każda za własne ciężko zapracowane pieniądze zdobyła tytuły. Kiedy inne siedziały w domach my po pracy, przed pracą siedzialysmy na wykładach…

Mamy jak każdy swe życie i obowiązki. Dlaczego mamy nie być odpowiednio wynagrodzone? 
Pytam. Dlaczego?? Dlatego że mamy beznadziejne związki, izby, ministrów!?? Dlatego że nas nikt nigdy nie bronił, miał w dupie???!! Ja mam mieć wyrzuty sumienia?? No way

Zgadzam się. Też jestem po L.M., w bardzo dorosłym wieku zrobiłam i specjalizację i studia magisterskie ppdwyższając swoje kwalifikacje. Nie dyskwalifikuję koleżanek bez studiów, czy specjalizacji, ale sama wiem ile wyrzeczeń, zmęczenia i własnych pieniędzy to kosztowało, to nie mam żadnych wątpliwości, że płaca powinna być zróżnicowana. Z całym szacunkiem dla koleżanek bez studiów.

Zależy Wam na dodatkowych obowiązkach? Na dodatkowej odpowiedzialności? Mnie po 37 latach pracy zależy na spokojnym (choć nie jest) wykonywaniu pracy. Jestem po Studium Medycznym i już się cieszę że pewnie takich porad nie będę mogła udzielać. Dziękować Panu Bogu i decydentom!

Jeśli mają dawać te 8 zł to proszę bardzo niech dają te porady koleżanki po LM. Ja nie mam ochoty dawać żadnych porad. Bo to upodlenie. Niech lekarz daje za 8 zł porady.

Proszę czytać ze zrozumieniem. jeśli KTOKOLWIEK CHCE NIECH DAJE. Przecież wiadomo, że taki zawód. Jedna drugiej najchętniej wydrapałaby oczy o te 8 zł. I marne ochłapy. Przecież niedawno koleżanka koleżance o dyżur zlecony na kontrakcie podstawiłaby nogę. Dziwić się potem, że nikt się z nami nie liczy. Bo nie ma jedności. Pan Mielcarek robi wiecznie gównoburzę między pielegniarkami po L.M. i studiach. Więc jeśli ktoś podziela opinie pana Mielcarka – proszę bardzo, niech daje porady za 8 zł. Ja wolę siedzieć, milczyć lub odesłać do lekarza. Niektóre koleżanki uwielbiają robić za darmo robotę za lekarza przekraczając swoje uprawnienia. Proszę bardzo. Niech bawią się w lekarza za 8 zł brutto czy netto. Droga wolna

Nie o pielęgniarkach. O tym, że "usługa" jest wyceniona na 8 zł brutto czy netto. A pan Mielcarek uważa, że pielęgniarki po L.M. nie mogą ich udzielać. Ja uważam że stawka nie ważne czy po L.M czy studiach jest wręcz śmieszna. Ale czasami warto wrócić do szkoły podstawowej żeby nauczyć sie czytać ze zrozumieniem.

Koleżanki kochane. To tylko kwestia nazewnictwa. Nie wierze ze żadna z nas dotychczas, nawet sobie z tego nie zdając sprawy, nie udzielała nigdy porady. Robimy to od zawsze. Tylko ze teraz zrobiono z tego pośmiewisko wyceniając nasza prace jak nie przymierzając dwa machnięcia łopata. Bez urazy.

W tych zawodach zawsze kochono podziały. Pamiętam te ewantury w latach 90tych jak dziewczyny skakał sobie do oczu z pytaniem na ustach KTO JEST LEPSZY PIELĘGNIARKA CZY POŁOŻNA, A obecnie potrafią się zabić o każde 10 złotych. Jedna drugiej liczy godziny nocne, świąteczne i premie. Koszmar. Dlatego nigdy nie podjąłem się koordynatorstwa, oddziałostwa, kierowania. Kierowanie zespołem pielęgniarskie to jest duża amiejętność. A co do porad. Udzielamy je na każdym kroku. Wpisujemy w system magiczny kod 89.04. Do tej pory rozliczane był on z kodem 89.00. Niech wreszcie kody 99.98904 89.522 89.62 36.89 i inne czynności strikte pielęgniarskie będą dopięte do porady pielęgniarskie a nie lekarskiej. Co ciekawe 89.04 wykonują wszystkie pielęgniarki niezależnie od wykształcenia. Jeżeli wprowadzi się zapis że poradę pielęgniarką mogą wykonywać pielęgniarki Tylko z wyższym wykształceniem to z automatu wykastruje się z pewnych czynności te po Liceach Medycznych i po Studium Zawodowym.

No to gratuluję, trzeba mieć studia żeby udzielić porady za 8 zł, koń by się uśmiał!!!!

8 ZŁOTYCH ZA PORADĘ PIELEGNIARSKĄ TO SKANDALICZNA PROPOZYCJA!!! 
NIE POWINNA BYĆ PRZYJĘTA PRZEZ NIKOGO!!! TO UPOKARZAJĄCE!

Zachowano komentarze w oryginalnym brzmieniu…

Wybrał: Mariusz Mielcarek


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8012 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Siatka płac pielęgniarek - wiceminister zdrowia poprze podwyżki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Wiceminister zdrowia: będę głosował za ustawą, którą do sejmu skierował związek pielęgniarek Obecny wiceminister zdrowia pan Waldemar Kraska, podczas wywiadu udzielonego w…
Aktualności

Czy zamrażanie tkanki tłuszczowej działa?

3 min czytania
W klinikach medycyny estetycznej jest dostępnych coraz więcej zabiegów wspomagających proces odchudzania. Przy zrzucaniu zbędnych kilogramów podstawą są oczywiście dieta i odpowiednia…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Wynagrodzenia pielęgniarek - dlaczego większość sejmowa już nie kocha ustawy związku pielęgniarek?

3 min czytania
Sejmowa debata nad ustawą autorstwa związku pielęgniarek ukazuje znaczącą zmianę w podejściu do projektu ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek W pierwszym artykule redakcyjnym…
Komentarze