Minister zdrowia podpisał rozporządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników publicznych zoz. Zobacz nową siatkę płac!

1 min czytania
Aktualności

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia przewiduje się zmianę dotychczasowych miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego, w związku z zaplanowaniem w ustawie budżetowej na 2007 rok środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych i innych zakładów opieki zdrowotnej funkcjonujących w formie jednostek budżetowych. W części 46- Zdrowie w budżecie 2007 roku bowiem zapewnione są środki na podwyżki wynagrodzeń dla:
–  stacji sanitarno – epidemiologicznych – wzrost o ok. 10%, 
–  regionalnych ośrodków psychiatrii sądowej – wzrost o ok. 24%, 
–  Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie – wzrost o ok. 24%, 
–  Ośrodka Readaptacyjnego dla Osób Wymagających Okresowej Pomocy ze Względów Społecznych i Medycznych w Konstancinie -Jeziornie – wzrost o ok. 25%. 

Dla pozostałych jednostek będących zakładami opieki zdrowotnej finansowanych z budżetu państwa /Dom Lekarza Seniora im. dr Kazimierza Fritza w Warszawie, Dom Pracownika Służby Zdrowia, Ośrodek Diagnostyczno -Badawczy Chorób Przenoszonych Drogą Płciową w Białymstoku/ środki na omawiany cel nie zostały zaplanowane. Jednakże z uwagi na fakt, iż podwyższenie o 10% kwot wynagrodzeń zasadniczych dotyczy jedynie górnych stawek wynagrodzenia zasadniczego określonych w załączniku do rozporządzenia, nie będzie to miało wpływu na dotychczasowe zaszeregowanie osób nie objętych podwyżką.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7703 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek zadbał o inne zawody medyczne. Szkoda, że nie o pielęgniarki z grupy 6 i 5.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o projekcie ustawy swojego autorstwa Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP przedstawiono założenia projektu…
Aktualności

Rewolucyjna terapia falą uderzeniową: Skuteczny sposób na ostrogi piętowe

4 min czytania
Ostrogi piętowe to powszechny stan, który dotyka wielu ludzi, powodując intensywny ból w dolnej części stopy, zwłaszcza podczas chodzenia lub stania. Stan…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiP

Związek pielęgniarek o koniecznej gradacji awansowej.

2 min czytania
Związek pielęgniarek o celu zmiany ustawy o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej przez OZZPiP…
Komentarze