Minister Zdrowia to tylko wasal wypełniający swoją posługę wobec lekarzy rodzinnych. 9 KOMENTARZY.

2 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo w opiece długoterminowej.

 

Pisma redakcji Portalu do MZ:

z dnia 6 października 2009 roku GP 45/09

z dnia 2 listopada 2009 roku GP 50/09

 

Autor pisma, którym tym razem jest rzecznik prasowy zastosował naiwną strategię – im więcej ogólników i frazesów tym lepiej. Rzecznik zadał sobie trud, aby na 7 stronach udowodnić tezę, że likwidacja pielęgniarstwa zadaniowego nie wpłynie na zmiany i ograniczenia w dostępie do świadczeń pielęgniarskich, a może nawet będzie lepiej. Czytając takie absurdy, trudno się obrażać, czy denerwować, można tylko współczuć autorom, czyli urzędnikom którzy w swojej pracy muszą się aż tak poniżać.

Ważniejsze od treści pisma są natomiast wnioski płynące z całości korespondencji i oficjalnych komunikatów Ministerstwa Zdrowia – pielęgniarki nie są dla nas ważnym partnerem w prowadzeniu polityki zdrowotnej czyli czytaj wprost można im opowiadać różnorodne bzdury tak aby tylko nie przeszkadzały w naszym rządzeniu.

Bolesna to prawda, ale należy pamiętać, że historia uczy nas, że wielkie wojny przegrywano najczęściej z powodu elementarnych zaniedbań, takich jak brud, głód, czy niskie morale dowódców i żołnierzy. Pani Minister niestety uprawia właśnie taka strategię.

Ale może wszystko dlatego, że nie jest władcą ale tylko wasalem wypełniającym swoją posługę wobec wszechwładnych lekarzy rodzinnych. Wystarczyło, że niewinnie pomachali szabelką i postraszyli, że nie będą pracować, aby Minister Zdrowia zdecydowała o zablokowaniu wprowadzonych przez siebie przepisów prawnych a nawet dopasowania procedur NFZ dotyczących aneksowania umów do oczekiwań lekarzy.

Nie potrzeba wielkiej wiedzy o systemie ochrony zdrowia, aby zrozumieć, że chyba brak w tych działaniach obiektywizmu i konsekwencji stratega.

Ale zapomnijmy o tym, Ministrowie przychodzą i odchodzą, a my zostajemy ze swoim zawodem i pacjentami, którymi już nikt nie chce się zajmować. Musimy być silne jednością, swoją wiarą w słuszność naszych racji i odwagą mówienia nie. Trudno przewidzieć, co wydarzy się w najbliższych dniach, ale chyba należy już przygotowywać pacjentów opieki domowej do niemożności realizacji świadczeń na dotychczasowym poziomie po 1 stycznia 2010. Ale może to powinien zrobić osobiście rzecznik prasowy Ministra Zdrowia, bo jego wiara w rzeczy niemożliwe może uzdrowić naszych chorych.

Inicjatorzy ogólnopolskiej akcji PIELĘGNIARKI DLA SWOICH CHORYCH

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze