Minister zdrowia zapowiada naprawianie błędów w ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

1 min czytania
Aktualności

Wprowadzenie dodatkowych uregulowań dotyczących podwyżek, w ustawie o wynagrodzeniach w służbie zdrowie zapowiedział dziś minister Zbigniew Religa. Chodzi o lekarzy pracujących m.in. w praktykach grupowych, których ustawa w obecnym kształcie nie obejmuje.

(PAP)

Komentarz Portalu Pielęgniarek i Położnych

Pan minister widzi promlem tylko doktorów, gdyby chodziło tylko o pielęgniarki i położne to nowelizacji by nie było. Panie Ministrze! Sprawa dotyczy także wielu pielęgniarek i położnych. Ustawa jest niesprawiedliwa!!!

W lipcu br. redakcja Portalu zwracała uwagę na fakt, że podwyżki nie obejmą pielęgniarek i położnych wykonujących zawód w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, które wykonują świadczenia na rzecz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Np. grupa pielęgniarek i położnych założyła nzoz i wykonuje świadczenia na rzecz spzoz. Gdyby prowadziły swoją działalność w ramach indywidualnej praktyki i każda miała umowę z danym spzoz to podwyżki by je objęły.

Panie Ministrze! Warto poprawić inne aspekty tej niesprawiedliwej ustawy! 

Podwyżki nie obejmą pielęgniarek pracujących w domach pomocy społecznej, stacjach sanitarno – epidemiologicznych oraz stacjach krwiodawstwa i medycyny pracy.  Ponad to pielęgniarki i położne pracujące w poz nie dostaną podwyżek w 2006 roku, tylko od 2007. Tak skonstruowana ustawa jest dalece niesprawiedliwa.

Redakcja Portalu Pielegniarek i Położnych

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia.

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9020 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektorzy zdecydują jakie chcą pielęgniarki.

3 min czytania
Kpina – najpierw podzielili pielęgniarki na grupy a teraz muszą się dowiedzieć jakie pielęgniarki potrzebują podmioty lecznicze Duże wzburzenie na fanpage Ogólnopolskiego…
AktualnościNowa siatka płac

Minister: Zmienimy siatkę płac pielęgniarek.

2 min czytania
Nowelizacja siatki płac pielęgniarek koniecznością Posiedzenie sejmu w dniu 16 września 2021 roku. Poseł Jan Szopiński: Szanowna Pani Marszałek! Szanowny Panie Ministrze!…
AktualnościNowa siatka płac

Siatka płac pielęgniarek – wykaz potrzebnych pielęgniarek.

3 min czytania
Siatka płac pielęgniarek według wykształcenia Obecnie obowiązująca siatka płac, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2021 roku, ma co raz…
Komentarze