Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych – co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Aktualności
Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych – co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi podjęcie wymarzonych studiów. Z szerokiej oferty edukacyjnej szkoły CosinusYoung mogą skorzystać także pasjonaci medycyny i nauk biologicznych, którzy w liceum ogólnokształcącym rozpoczną fascynującą przygodę z medycyną.

Jak wygląda nauka w liceum ogólnokształcącym CosinusYoung?

Liceum ogólnokształcące CosinusYoung ma za zadanie zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do rozwoju zainteresowań oraz kompleksowe przygotowanie do matury. W szkole równolegle z podstawą programową realizowane są dodatkowe certyfikowane zajęcia tematyczne w formie zajęć praktycznych, warsztatów i spotkań. Dzięki temu uczniowie mają szansę zgłębiać tajniki interesujących ich dziedzin. Nadobowiązkowe zajęcia pomagają w wyborze przyszłej ścieżki zawodowej, pozwalają lepiej poznać swoje predyspozycje i zainteresowania. Zdobyte podczas nich umiejętności praktyczne oraz specjalistyczna wiedza stanowią też świetną podstawę do dalszego rozwoju już w ramach kształcenia na studiach lub w szkołach policealnych. Dzięki temu absolwenci liceum CosinusYoung są dobrze przygotowani do wyzwań, jakie czekają ich na studiach i w przyszłej pracy. 

Klasa medyczna CosinusYoung — wyjątkowa propozycja dla przyszłych lekarzy

Od dziecka marzysz o tym, aby zostać lekarzem? Jesteś wielbicielem przyrody? A może chciałbyś w przyszłości pracować w laboratorium lub w placówce medycznej? Liceum ogólnokształcące w Łodzi proponuje wszystkim pasjonatom medycyny i nauk biologicznych naukę w 4-letniej klasie medycznej. Jej uczniowie będą mieli szansę poszerzyć wiedzę na temat ludzkiej anatomii i fizjologii oraz poznać tajniki biologii.

Dzięki rozszerzonej biologii oraz zajęciom kierunkowym z medycyny, ratownictwa medycznego, opieki nad pacjentem oraz fizjoterapii nauka w klasie medycznej dostarczy pasjonatom medycyny szerokiej wiedzy biologicznej i pozwoli poznać różne możliwości dalszego rozwoju. Umożliwi również skonfrontowanie własnych wyobrażeń o przyszłej pracy z rzeczywistymi zadaniami zawodowymi. Profil medyczny dobrze przygotowuje do zdawania na maturze rozszerzonej biologii, jednak dzięki realizacji pełnej podstawy programowej uczniowie mają również otwartą drogę do rozwijania wiedzy z innych dziedzin. 

Perspektywy rozwoju dla absolwentów klasy medycznej CosinusYoung

Klasa o medycznym profilu nauczania przeznaczona jest dla wszystkich osób zafascynowanych biologią, medycyną i przyrodą. Będzie ona idealna dla uczniów, którzy lubią uczyć się chemii i biologii, chcą w przyszłości pracować w służbie zdrowia i nieść pomoc innym. Nauka w klasie medycznej może być także pierwszym krokiem przybliżającym do realizacji marzeń o zostaniu lekarzem. Jej absolwenci mogą jednak rozwijać się również w wielu innych kierunkach. Klasa medyczna CosinusYoung przygotowuje do rozpoczęcia studiów z zakresu m.in. ratownictwa medycznego, fizjoterapii, pielęgniarstwa, stomatologii czy dietetyki. Zdobyta wiedza biologiczna może być ponadto bardzo przydatna dla osób, które chcą w przyszłości studiować kierunki przyrodnicze, np. biologię, weterynarię czy biotechnologię.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.