MZ – 4 200 PLN dla pielęgniarek daje satysfakcję i zadowolenie.

3 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
MZ – 4 200 PLN dla pielęgniarek daje satysfakcję i zadowolenie.

Minister zdrowia o wynagrodzeniach pielęgniarek, które daje satysfakcję i zadowolenie

W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowała ponizszy post na fanpage pielegniarki.info.pl

Post wywołał ponad 100 komentarzy. Poniżej publikujemy jedne  z nich.

Co to znaczy – tutaj na Podkarpaciu – czyżby to inny gatunek ludzi, inna rasa czy jeszcze coś innego, o czym nie wiemy…

A co z tymi pielęgniarkami, które ukończyły 5 letnie liceum medyczne, które pracują 25 – 30 – 35 czy 40 lat?! Nie mam nic to tych pielęgniarek, które ukończyły tylko 3-letni licencjat pielęgniarski, jaka jest ich wiedza medyczna, jaki mają staż zawodowy na oddziałach szpitalnych itd. I na koniec to proszę porównać przedmioty nauki i ilości godzin praktyki pielęgniarek i pań, które ukończyły tylko licencjat pielęgniarski. To na tyle.

A co z pracodawcami którzy nie płacą stażowego ani innych pochodnych…

Na Podkarpaciu mamy inne potrzeby niż w innych rejonach naszego pięknego kraju? Szkoda tylko, że praca nie lżejsza i ceny nie mniejsze.

pielęgniarka

Wszystkich chętnych zapraszam…

O… tak… zapraszamy panie minister… porozmawiamy sobie tak, jak to na Podkarpaciu… Jakoś tu panie nie widziałam, żebyś się z pielęgniarkami spotkał… To po co się wypowiadasz? Przyjedź i odwiedź szpitale. Zobacz jak pracujemy… Wejdź na izby, SOR-y i oddziały. I wtedy pogadamy… boś panie minister ani lekarz, ani pielęgniarka. Nie chce tu nawiązywać do słynnego filmu Vegi, ale właśnie tak to jest z Tobą, panie minister, jak w tym filmie… i nie napiszę więcej bo znów mnie FB zablokuje.

Niech skończą w końcu okłamywać wszystkich, medyków i ludzi spoza branży, którzy myślą, że nam się poprzewracało w… , a tak nie jest. Cały czas jest wzrost wymagań wobec nas, rośnie inflacja i nagonka w mediach, a wystarczy tylko zobaczyć wyciąg z konta bankowego i stwierdzić stan faktyczny…

To niech sam sobie godnie żyje za 4200, a mnie niech odda swoje uposażenie.

Temu Panu powinniśmy już podziękować! My pielęgniarki… Wszystkie!

Proponuję Panu wyprowadzkę na Podkarpacie i godne życie za wyżej wymienione wynagrodzenie.

Tak jest… Dać 4200 brutto, pracę zmianową na Podkarpaciu i niech się powodzi!

Ale proszę pana – nie wiem czy pan wie, że Podkarpacie nie leży na terenie Bangladeszu.

Satysfakcję osiągnę jak chociaż na miesiąc zamienimy się pracą i płacą. Zobaczymy czy pan minister będzie usatysfakcjonowany pracą i płacą.

Chyba rzucę tę robotę, bo nie będę wiedziała co z takim nadmiarem gotówki robić i boję się, że mi się w głowie poprzewraca.

Zgadzam się w jednym punkcie… zadowolenie i satysfakcja, ale… dyrekcji, NFZ-u i Niedzielskiego, że ma tanią siłę roboczą.

Pielęgniarka – białe miasteczko przyniosło profity innym grupom zawodowym

Dajmy mu 4200 i wyślijmy na Podkarpacie.

Było białe miasteczko, wielka pikieta. Wszystko to przyniosło wstyd, bo zyskały inne grupy zawodowe.

Proponuję, żeby na dwa miesiące zmienili się nasi rządzący z pielęgniarkami na pensje, przy obecnych wysokich cenach i wtedy wrócimy do rozmów.

Przyszedł czas żeby olać związki zawodowe i wziąć sprawy w swoje ręce, a to oznacza totalny strajk z natychmiastowym odejściem od stanowiska pracy.

pielęgniarka

A co z pielęgniarkami pracującymi w Domach Pomocy Społecznej? Ile im wzrośnie podstawowe wynagrodzenie? Bo obecnie to jest 3000 PLN brutto. A od nowego roku najniższa krajowa to 3010 brutto. To jest dramat.

Ale nowe stawki już są ustalone więc po co to wygrzebywać i powielać? Jeśli mimo nowych siatek płac pielęgniarki nadal są niezadowolone, to może przyszedł czas, żeby olać związki zawodowe i wziąć sprawy w swoje ręce, a to oznacza totalny strajk z natychmiastowym odejściem od stanowiska pracy.

Niby nowe siatki są ale będą obowiązywać tylko wtedy jak kasy nie zabraknie. Jest to naznaczone w tym całym porozumieniu. A jak znam życie to kasy jednak braknie.

To już wam powiem, że za chwile ta siatka płac nie będzie realizowana. Opiekuni medyczni dostali nowe uprawnienia podawanie leków, pobierania krwi itp. Wiem, bo u nas na oddziale była taka uczennica… Więc my nie będziemy musiały być w takich ilościach zatrudnione, a jeśli będziesz chciała pracować, będziesz musiała zgodzić się na dane warunki.

Jeszcze można by było rozmawiać o satysfakcji i wyżywieniu rodziny, gdyby ceny żywności nie rosły w sklepach, a tak to jest porażka. Człowiek zastanawia się, czy będzie miał za co kupić chleb dla dzieci. Panu ministrowi można dać takie wynagrodzenie ciekawa jestem na ile by wystarczyło.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy
źródło: fanpage pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 159

Bądź pierwszym, który oceni wpis

106 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarka - kto powinien podłączyć butlę z tlenem.

6 min czytania
Podłączenie butli z tlenem a praktyka zawodowa pielęgniarek   W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy pierwszą część fragmentów uzasadnienia…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki z tytułem doktora odbywają specjalizację.

3 min czytania
Szkolenia pielęgniarek w dobie pandemii W 2020 r. ze względu na utrudnienia spowodowane pandemią COVID-19, kształcenie pielęgniarek i położnych stało się szczególnie…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – podwyżki w grupie 9.

2 min czytania
Obecne wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek ze średnim wykształceniem zawodowym W kolejnym artykule poświęconym nowej siatce płac wynagrodzeń pielęgniarek i położnych 2022 zajmiemy się…
Komentarze
×
AktualnościZakażone pielęgniarki

Niezaszczepiona pielęgniarka napisała do ministra zdrowia.