Na jutro dwugodzinne strajki ostrzegawcze zapowiedziały pielęgniarki z wojewódzkich szpitali specjalistycznych w Rybniku i Jastrzębiu Zdroju. Pielęgniarki żądają podwyżek zbliżonych do tych, które wywalczyli lekarze.

1 min czytania
AktualnościPrzegląd mediów

Na jutro dwugodzinne strajki ostrzegawcze zapowiedziały pielęgniarki z wojewódzkich szpitali specjalistycznych w Rybniku i Jastrzębiu Zdroju. Na dwie godziny staną też rejestracje w poradniach przyszpitalnych. Siostry żądają podwyżek zbliżonych do tych, które wywalczyli lekarze.

Pacjenci w tym czasie będą bezpieczni, bo na oddziałach zostaną lekarze oraz siostry oddziałowe. Co nie zmienia faktu, że strajk nie będzie widoczny. W jastrzębskim szpitalu siostry rozłożą karimaty, w Rybniku podobnie siostry będą zaznaczały swoją obecność i żądanie podwyżek.

Pielęgniarki i dyrektor szpitala Bolesława Gębarskiego – spotkają się na negocjacjach w przyszłym tygodniu. Co będzie jeśli nie przyniosą skutku w postaci porozumienia? Niewiadomo. Siostry w jastrzębskim szpitalu są już po wstępnych rozmowach, które jak na razie nie rokują dobrze.

Według przewodniczącej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z Jastrzębskiego szpitala Małgorzaty Domek nie podejmowano wcześniejszej akcji strajkowej ponieważ pielęgniarki czekały na realizację porozumienia z dyrekcją z kwietnia 2006 roku, mówiącego o przekazaniu 100 tys zł na podwyżki dla tej grupy zawodowej od stycznia tego roku. Są to na razie strajki ostrzegawcze.

źródło informacji: http://www.radioexpress.pl/

Zobacz również:

Z redakcyjnej poczty: Chcę przekazać odwiedzającym Portal Pielęgniarek i Położnych informację o podwyżkach jakie otrzymali w naszym szpitalu lekarze. Nam pielęgniarkom wciąż się mówi, że szpital jest biedny, a my prosząc o podwyżkę "podcinamy gałaź na której siedzimy."

Podwyżki wynagrodzeń 2006/2007/2008

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze