Naturalne metody wsparcia – poznaj skuteczne zioła na nadciśnienie

3 min czytania
Aktualności
Naturalne metody wsparcia – poznaj skuteczne zioła na nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze to poważne schorzenie. Tradycyjne leczenie często opiera się na lekach, jednak rośnie zainteresowanie naturalnymi metodami wspomagania terapii. Zioła są i od stuleci były używane w medycynie ludowej do łagodzenia różnych dolegliwości, w tym nadciśnienia. Dzisiaj przyjrzymy się kilku ziołom, które mogą pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Sprawdź ich działanie, poznaj potencjalne zagrożenia, dowiedz się, jak je stosować. Oto bardziej i mniej popularne zioła na nadciśnienie. 

Zioła na nadciśnienie: rdestowiec japoński

Rdestowiec japoński, znany również jako korzeń japoński, zawiera resweratrol, który jest silnym przeciwutleniaczem. Resweratrol działa rozszerzająco na naczynia krwionośne, co pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi. Ponadto poprawia funkcjonowanie układu krążenia i działa przeciwzapalnie, co jest korzystne dla zdrowia serca.

Rdestowiec japoński najczęściej spożywa się jako ziołowy lek na nadciśnienie, czyli w formie kapsułek zawierających standaryzowany ekstrakt, co ułatwia dawkowanie. Można go również stosować w formie herbaty, choć jest to mniej popularne.

Jeśli interesują cię sprawdzone i bezpieczne preparaty, przejrzyj zioła na nadciśnienie w aptece Nowa Farmacja.

Zioła na obniżenie ciśnienia: hibiskus 

Hibiskus to piękny, czerwony kwiat, który od dawna stosowany jest w medycynie naturalnej. Badania wykazały, że regularne spożywanie naparu z hibiskusa może obniżać ciśnienie krwi. Dzieje się tak dzięki zawartości antocyjanów, które wspierają zdrowie naczyń krwionośnych i działają przeciwutleniająco.

Najlepiej spożywać hibiskus w formie herbaty. Można ją pić zarówno na ciepło, jak i na zimno. Dzięki temu jest idealnym napojem na każdą porę roku.

Ziołowe leki na nadciśnienie bez recepty: gotu kola (wąkrotka azjatycka)

Gotu kola to zioło, które ceni się w medycynie ajurwedyjskiej i tradycyjnej medycynie chińskiej, a to za sprawą ich właściwości leczniczych. Zawiera saponiny triterpenowe, które wzmacniają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie krwi. Regularne stosowanie wąkrotki azjatyckiej może pomóc w redukcji ciśnienia krwi oraz poprawie funkcji kognitywnych.

Można ją stosować w formie herbaty, kapsułek lub jako świeże liście dodawane do sałatek. Jest wszechstronna i tym samym łatwa do włączenia do codziennej diety.

Ziołowy lek na nadciśnienie bez recepty: zielona herbata

Zielona herbata jest znana ze swoich licznych korzyści zdrowotnych. Skutecznie obniża ciśnienie. Zawiera katechiny, które wspierają zdrowie naczyń krwionośnych i poprawiają krążenie krwi. Pij zieloną herbatę regularnie, a być może już wkrótce zauważysz redukcję stresu i poprawę ogólnego samopoczucia.

Zieloną herbatę najlepiej pić świeżo parzoną, kilka razy dziennie. Jest dostępna w różnych odmianach – odkryj smak dla siebie.

Zioła na nadciśnienie: kurkuma

Kurkuma ma długą tradycję, szczególnie w medycynie ajurwedyjskiej i tradycyjnej medycynie chińskiej. Zawiera kurkuminę, substancję o silnych właściwościach przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Kurkumina może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi poprzez poprawę funkcji naczyń krwionośnych i redukcję stanu zapalnego, który jest jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju nadciśnienia.

Kurkuma jest najczęściej stosowana jako przyprawa w kuchni, szczególnie w potrawach indyjskich i azjatyckich. Można ją dodawać do curry, zup, gulaszy, a nawet smoothies. Istnieją również suplementy diety (czy leki na nadciśnienie bez recepty) w formie kapsułek zawierające standaryzowany ekstrakt kurkuminy, co zapewnia łatwe i precyzyjne dawkowanie.

Leki na nadciśnienie bez skutków ubocznych? 

Chcesz sięgnąć po leki na nadciśnienie bez recepty, np. po zioła na ciśnienie albo inne tabletki na nadciśnienie bez recepty? Musisz mieć na uwadze, że każdy preparat czy składnik może mieć również negatywne skutki zdrowotne. Niektóre mają potencjał uczulający, inne mogą wchodzić w interakcje z lekami przyjmowanymi na stałe. Szczególnie niebezpieczne może być jednoczesne stosowanie leków na nadciśnienie, bez recepty lub na receptę, przepisanych przez lekarza, oraz ziół – bez konsultacji. Dlatego pamiętaj, aby potwierdzić swoje wybory ze specjalistą, lekarzem prowadzącym lub farmaceutą. 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa zlecenia lub kontrakt.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prywatna poradnia medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń układu endokrynnego zatrudni pielęgniarki. Praca w punkcie pobrań…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pozwy pielęgniarek – koszty procesu.

2 min czytania
Koszty procesu w sprawach o nierówne traktowanie w zatrudnieniu pielęgniarek… W dniu dzisiejszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych podnosi kwestię opłat…
Aktualności

Pielęgniarki - pomoc psychologiczna z urzędu.

1 min czytania
Pomoc dla pielęgniarek Zapytaliśmy czytelników pielegniarki.info.pl czy pielęgniarkom i położnym powinna przysługiwać pomoc psychologiczna z urzędu. Temat wzbudził duże poruszenie. Większość odpowiedzi…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo nigdy nie będzie zawodem prestiżowym