Niezaszczepiona pielęgniarka – mam myśli samobójcze.

1 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Niezaszczepiona pielęgniarka – mam myśli samobójcze.

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych

Minister zdrowia wydał rozporządzenie o obowiązkowych szczepieniach pielęgniarek i położnych w dniu 22 grudnia 2022 roku. Mamy 7 marca. Inną sytuację epidemiologiczną. Bardzo odmienną od sytuacji na końcu 2022 roku. Minister nie potrafi wycofać się z decyzji z grudnia.

Minister zdrowia doprowadził do sytuacji, której skutkiem są ludzkie dramaty. Jedna z pielęgniarek napisała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych:

Jestem pielęgniarką z 33-letnim stażem pracy, bardzo obawiam się o stan swego zdrowia, dlatego nie chcę się szczepić. Obawiam się konsekwencji, nie wiem co robić – mam myśli samobójcze, wpadłam w depresję, nie chcę być zwolniona chcę pracować. Co mam zrobić?

Niezaszczepona pielęgniarka

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – to nie jest państwo prawa

Obecnie część kadry zarządzającej szpitalami uprawia „radosną twórczość” w kwestii wymyślania kar dla niezaszczepionych pielęgniarek i położnych. „Zaszczepiona pielęgniarka dostanie urlop w wakacje, niezaszczepiona w listopadzie”. To ma znamiona dyskryminacji pracowników.

Skandaliczna jest sytuacja, kiedy jedni dyrektorzy karzą – przenoszą na inne stanowiska, zwalniają. Inni nie zwalniają bo nie ma kto pracować. Jeszcze inni czekają na rozwój sytuacji.

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – czas na wycofanie się z błędnej decyzji

Minister zdrowia doprowadził do sytuacji, kiedy los pielęgniarki i położnej zależy od interpretacji wadliwego rozporządzenia przez… dyrektora podmiotu leczniczego.

Z uwagą śledzę artykuły dotyczące szczepień obowiązkowych na portalu pielęgniarek. Zgadzam się z tym, że panuje chaos dotyczący kar w przypadku nieokazania certyfikatu covidowego. W szpitalu gdzie pracuję mają być nałożone kary od 5000 do 10000 PLN. Nie ma nawet mowy o tym żeby wysłać na urlop lub rozmawiać z niezaszczepionymi.

pielęgniarka

Ministrze zdrowia! Daj Pan spokojnie pracować pielęgniarkom i położnym. Wszyscy przeżywamy ciężki czas. A Pan rzucasz kłody pod nogi. Czas na opamiętanie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

983 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Płace pielęgniarek - ufam pani minister, będzie sprawiedliwie.

2 min czytania
„Minister zdrowia zrobi to tak, że będzie sprawiedliwie” W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment wywiadu, którego udzieliła posłanka…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Płaca: 7300–8500 zł brutto/mies.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowoczesna placówka medyczna o ugruntowanej pozycji na rynku usług medycznych poszukuje od zaraz do pracy pielęgniarki. W Przychodni…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka oddziałowa zeznała w sądzie: pielęgniarki z grupy 2 są kierowane do cięższych przypadków.

4 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie organizacji personelu pielęgniarskiego w szpitalu W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki – tajemnica Federacji i dyrektorów szpitali.