Niezaszczepiona pielęgniarka – mam myśli samobójcze.

1 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Niezaszczepiona pielęgniarka – mam myśli samobójcze.

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek i położnych

Minister zdrowia wydał rozporządzenie o obowiązkowych szczepieniach pielęgniarek i położnych w dniu 22 grudnia 2022 roku. Mamy 7 marca. Inną sytuację epidemiologiczną. Bardzo odmienną od sytuacji na końcu 2022 roku. Minister nie potrafi wycofać się z decyzji z grudnia.

Minister zdrowia doprowadził do sytuacji, której skutkiem są ludzkie dramaty. Jedna z pielęgniarek napisała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych:

Jestem pielęgniarką z 33-letnim stażem pracy, bardzo obawiam się o stan swego zdrowia, dlatego nie chcę się szczepić. Obawiam się konsekwencji, nie wiem co robić – mam myśli samobójcze, wpadłam w depresję, nie chcę być zwolniona chcę pracować. Co mam zrobić?

Niezaszczepona pielęgniarka

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – to nie jest państwo prawa

Obecnie część kadry zarządzającej szpitalami uprawia „radosną twórczość” w kwestii wymyślania kar dla niezaszczepionych pielęgniarek i położnych. „Zaszczepiona pielęgniarka dostanie urlop w wakacje, niezaszczepiona w listopadzie”. To ma znamiona dyskryminacji pracowników.

Skandaliczna jest sytuacja, kiedy jedni dyrektorzy karzą – przenoszą na inne stanowiska, zwalniają. Inni nie zwalniają bo nie ma kto pracować. Jeszcze inni czekają na rozwój sytuacji.

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – czas na wycofanie się z błędnej decyzji

Minister zdrowia doprowadził do sytuacji, kiedy los pielęgniarki i położnej zależy od interpretacji wadliwego rozporządzenia przez… dyrektora podmiotu leczniczego.

Z uwagą śledzę artykuły dotyczące szczepień obowiązkowych na portalu pielęgniarek. Zgadzam się z tym, że panuje chaos dotyczący kar w przypadku nieokazania certyfikatu covidowego. W szpitalu gdzie pracuję mają być nałożone kary od 5000 do 10000 PLN. Nie ma nawet mowy o tym żeby wysłać na urlop lub rozmawiać z niezaszczepionymi.

pielęgniarka

Ministrze zdrowia! Daj Pan spokojnie pracować pielęgniarkom i położnym. Wszyscy przeżywamy ciężki czas. A Pan rzucasz kłody pod nogi. Czas na opamiętanie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

628 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki – tajemnica Federacji i dyrektorów szpitali.