Niezaszczepione pielęgniarki – jesteśmy wykończone psychicznie.

2 min czytania
AktualnościSzczepienia pielęgniarek
Niezaszczepione pielęgniarki – jesteśmy wykończone psychicznie.

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – postępowanie dyrekcji jednego ze szpitali 

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje treść informacji przesłaną na skrzynkę mailową. 

Pracuję w …. Z dniem dzisiejszym zostaliśmy odesłani na zaległe urlopy. Jest nas około 30 pracowników. Niektóre osoby poszły na zwolnienia lekarskie, dyrektor proponuje bezpłatne urlopy, straszy sanepidem i karami. Pani z PIP, z którą dziś rozmawiałam przyznała że dyrektorzy nie mają prawa wg rozporządzenia karać niezaszczepionych pracowników, jednak pracodawcy dostali od MZ wolną rękę. Chyba jedynie zostanie sąd jeśli minister zdrowia nie odwoła tego rozporządzenia. Jesteśmy wykończeni psychicznie.
Pozdrawiam.

Dane teleadresowe autorki do wiadomości redakcji

Obowiązkowe szczepienia pielęgniarek – dyrekcja wymaga podpisania oświadczenia

Natomiast poniżej publikujemy treść oświadczenia, którego podpisania wymaga dyrekcja jednego ze szpitali. Informacja przesłana przez jedną z pielęgniarek. 

Oświadczenie pracownika, osoby wykonującej zawód medyczny lub osoby wykonującej czynności zawodowe w Zakładzie Lecznictwa Ambulatoryjnego w Sosnowcu o realizacji obowiązku poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19

W związku z obowiązkiem szczepień przeciwko COVID-19 nałożonym na osoby wskazane w § 1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 grudnia 2021 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 2398) zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, ja niżej podpisany/a, na podstawie art. 221 § 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320, z późn. zm.), oświadczam, że:

– poddałem/am się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 w następującym zakresie:

  • przyjąłem/am 1 dawkę szczepionki przeciwko COVID-19
  • przyjąłem/am 2 dawki szczepionki przeciwko COVID-19
  • przyjąłem/am 3 dawki szczepionki przeciwko COVID-19

– nie poddałem/am się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 z uwagi na przeciwskazania zdrowotne/ inne przyczyny: ……………………………………………(wskazać jakie).

Nie złożenie powyższego oświadczenia albo złożenie oświadczenia o nie poddaniu się obowiązkowi szczepienia przeciwko COVID-19 skutkuje uznaniem, że wyżej wymieniony nie realizuje obowiązku poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19, wynikającego z obowiązujących przepisów prawa.

Obowiązkowe szczepienia – różne interpretacje prawne

Poniżej publikujemy kolejną wypowiedź nadesłaną przez jedną z pielęgniarek.

Dzień dobry. Z uwagą śledzę artykuły dotyczące szczepień obowiązkowych. Zgadzam się z tym, że panuje chaos dotyczący kar, w przypadku nieokazania certyfikatu covidowego. Czytając wypowiedzi m. in. prawników potwierdza się zasada, której mnie nauczono na zajęciach z prawa – interpretacja niektórych przepisów prawnych jest dowolna. Jeden prawnik twierdzi, że nie ma podstaw do zwolnienia, drugi twierdzi, że tak, bo osoby niezaszczepione naruszają Kodeks Pracy. W szpitalu, gdzie pracuję mają być nałożone kary od 5000 do 10000zł. Nie ma nawet mowy o tym, żeby wysłać na urlop lub rozmawiać z niezaszczepionymi.

Dane pielęgniarki do wiadomości redakcji Portalu

Apel redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Zwracamy się z prośbą do pielęgniarek i położnych o przekazywanie informacji do redakcji wydawnictwa pielegniarki.info.pl w zakresie obowiązkowych szczepień. Szczególnie prosimy o informację w zakresie konsekwencji służbowych wyciąganych względem niezaszczepionych pielęgniarek. Informacje prosimy przesyłać na adres: [email protected] Zapewniamy pełną anonimowość. Przekazane informacje opublikujemy na portalu. 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 40

Bądź pierwszym, który oceni wpis

628 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze
×
AktualnościSzczepienia pielęgniarek

Pielęgniarka – dyrektor o wachlarzu kar dla niezaszczepionych pielęgniarek.