Nowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
Nowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Sierpniowe wydanie Gazety Pielęgniarek i Położnych

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 600 szpitali w całej Polsce. Piszemy o aktualnej sytuacji prawnej, komentujemy zmiany w przepisach dotyczących zawodu pielęgniarki i położnej, poruszamy kwestie aktualnej sytuacji na rynku pracy, a także informujemy o bieżących sprawach istotnych w zawodzie pielęgniarskim.

Wczoraj ukazał się sierpniowy numer Gazety, w którym poruszamy między innymi sprawę autorstwa ustawy związku pielęgniarek o wynagrodzeniach kadry pielęgniarskiej. Pani Krystyna Ptok utyskuje, że w pierwotnej ustawie doświadczenie zawodowe nie jest brane pod uwagę… teraz jednak pani Ptok firmuje ustawę autorstwa związku, w której doświadczenie zawodowe nie ma żadnego znaczenia.

Tematy sierpniowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarki składają pozwy sądowe – Pani rzecznik prasowa OZZPiP pyta w sejmie: „To są pieniądze, które trzeba będzie oddać pielęgniarkom, a jeszcze będą odsetki. Kto pokryje te koszty?” W takim razie zasadne jest pytanie: czy projekt ustawy autorstwa związku rozwiązuje kwestię odszkodowań dla pielęgniarek z grupy 6? Odpowiedź jest oczywista: NIE!

Zmiany w grafiku przedmiotem pozwu – „Sąd Okręgowy zwrócił uwagę na sposób postępowania pozwanego, który zwalniając pielęgniarkę, uczynił to z pominięciem próby uzyskania wyjaśnień, a nawet zwykłej rozmowy poprzedzającej zwolnienie. Należy to ocenić krytycznie jako brak szacunku i lojalności pracodawcy do pracownika”.

Sąd izby PiP skazał, a Sąd Najwyższy… – Sąd Najwyższy: „Wymaga rozważenia, w jakim zakresie prowadzenie działalności przez pielęgniarkę (…) jest objęte zasadami wynikającymi z Kodeksu Etyki Zawodowej Pielęgniarki i Położnej RP. Naczelny Sąd Położnych i Pielęgniarek będzie musiał ustalić, jaką konkretnie zasadę etyki zawodowej naruszyła pielęgniarka”.

Posłowie przychylają nieba pielęgniarkom – Szczyt obłudy oraz hipokryzji. Sejmowa mównica to takie miejsce, gdzie można mówić, co ślina na język przyniesie. Nikt przecież nie ponosi odpowiedzialności za swoje słowa. Nikt nie będzie pisał sprostowań. Wszyscy są zadowoleni. Związkowcy, bo powiedzieli swoje, a posłowie, że „lukrowali pielęgniarkom”.

Średnie wynagrodzenia w siatce płac – Z danych liczbowych podanych przez wiceministra zdrowia wynika, że różnica pomiędzy pielęgniarką zaszeregowaną do grupy 2 a tą z grupy 6 wynosi… średnio 3,4 tys. PLN. Czyli pielęgniarka z grupy 6 wykonująca ten sam zakres obowiązków zarabia 30% mniej niż osoba z grupy 2. Sam się pan zaorał, Panie ministrze…

Zapoznaj się z całą tematyką bieżącego wydania Gazety, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 27

Bądź pierwszym, który oceni wpis

832 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze
×
AktualnościWymogi kwalifikacyjne w pielęgniarstwie

Pielęgniarki - nowy taryfikator kwalifikacyjny nie obliguje dyrektora.