Nowoczesne metody powiększania biustu

2 min czytania
Aktualności
Nowoczesne metody powiększania biustu

Powiększanie piersi to jedna z najpopularniejszych operacji wykonywanych w klinikach chirurgii plastycznej. Wiele kobiet obawia się interwencji chirurgicznej oraz długiej rekonwalescencji. Okazuje się, że istnieją mniej inwazyjne metody na powiększenie biustu. Jakie zabiegi warto rozważyć. O odpowiedź poprosiliśmy specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym – co warto wiedzieć?

Kwas hialuronowy jest substancją wykorzystywaną zarówno w kosmetologii, jak i medycynie estetycznej. Zwykle kojarzy się z kosmetykami o właściwościach nawilżających oraz zabiegami odmładzającymi. Naturalna substancja produkowana przez skórę wykorzystywana jest również jako wypełniacz. Najczęściej kwas hialuronowy stosowany jest w zabiegach powiększania ust, ale okazuje się, że bardzo dobre efekty przynosi również powiększanie biustu. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej kaniuli i umożliwia powiększenie piersi o jeden rozmiar. Powiększanie biustu kwasem hialuronowym jest mało inwazyjnym sposobem, nie wymagającym długiego okresu rekonwalescencji. Pożądane rezultaty można osiągnąć już po jednym zabiegu, a efekt utrzymuje się około pięciu lat. Zaletą zabiegu jest szybka procedura trwająca zazwyczaj około godzin oraz możliwość szybkiego powrotu do codziennych aktywności. Do wad powiększania piersi kwasem hialuronowym zalicza się ryzyko odrzucenia wypełniacza lub reakcji alergicznej. Konsultacja lekarska przed zabiegiem pozwala wykluczyć przeciwwskazania takie jak:

 • choroby nowotworowe,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • aktywna infekcja w obszarze zabiegowym,
 • negatywny wynik próby uczuleniowej,
 • ciąża,
 • karmienie piersią.

Lipotransfer – powiększanie biustu i modelowanie sylwetki

Kolejną alternatywą dla implantów piersi jest nowoczesny zabieg powiększania biustu z zastosowaniem tłuszczu pobranego od pacjenta. Lipotransfer to metoda łącząca możliwość powiększenia piersi o jeden rozmiar, niwelowania asymetrii w budowie, odżywienia skóry piersi oraz wyszczuplenia wybranej partii ciała. Lipofilling polecany jest kobietom, którym zależy na uzyskaniu trwałego i naturalnego efektu bez interwencji chirurgicznej. Lipotransfer, podobnie jak wypełnienie kwasem hialuronowym, pozwala powiększyć piersi o jeden rozmiar. W przypadku lipoliftingu możliwe jest powtórzenie zabiegu po upływie około roku. Lipotransfer, w porównaniu do powiększania biustu kwasem hialuronowym, nie jest obarczony ryzykiem odrzucenia wszczepu lub reakcji alergicznej, ze względu na zastosowanie tłuszczu pobranego od pacjenta. Lipofilling jest bardziej skomplikowaną procedurą niż powiększanie piersi kwasem hialuronowym, dlatego zabieg zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut i wymaga rekonwalescencji od 7 do 14 dni. Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja lekarska i wykluczenie przeciwwskazań, do których należą:

 • choroby nowotworowe,
 • choroby serca,
 • choroby nerek,
 • choroby wątroby,
 • cukrzyca,
 • niewydolność układu oddechowego,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciąża. 

Po przeprowadzonym zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego, aby zminimalizować ryzyko powikłań. 

Jak wybrać metodą powiększania biustu?

Operacja plastyczna, lipotransfer czy powiększanie piersi kwasem hialuronowym? Wybór zabiegu w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Wiele kobiet poszukujących trwałego i naturalnego efektu decyduje się na lipotransfer, ze względu na niewielkie ryzyko powikłań oraz krótki okres rekonwalescencji. Dodatkową korzyścią jest możliwość wyszczuplenia wybranej partii ciała podczas jednej procedury zabiegowej. Wątpliwości dotyczące metod powiększenia biustu najlepiej omówić z lekarzem specjalistą.

W przypadku zabiegów powiększania piersi bardzo ważny jest wybór kliniki medycyny estetycznej. Najlepiej zdecydować się na renomowaną placówkę cieszącą się zaufaniem klientów jak np.: Bieńkowscy Clinic w Częstochowie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

386 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
Aktualności

Jakich ćwiczeń unikać przy nadciśnieniu? - porady