Nowości wydawnicze dla pielęgniarek i położnych.

3 min czytania
AktualnościKsiążki medyczne - Sklep Pielęgniarek i Położnych
Nowości wydawnicze dla pielęgniarek i położnych.

Książki dla pielęgniarek i położnych

W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych można znaleźć bardzo wiele pozycji książkowych dedykowanych dla pielęgniarek i położnych. Podręczniki zostały podzielone ze względu na dziedziny medycyny, praktykę zawodową czy też niezbędniki w bibliotece położnej. Poniżej prezentujemy nowości wydawnictwa PZWL, które pojawiły się w 2021 roku.

Szczepienia ochronne. Obowiązkowe i zalecane od A do Z

Tytuł: Szczepienia ochronne. Obowiązkowe i zalecane od A do Z

Pod redakcją: Ewa Bernatowska, Paweł Grzesiowski

Rok wydania: 2021 Warszawa

Nr wydania: IV (uaktualnione)

ISBN:9788320063059

Okładka: miękka   

Liczba stron: 185  

Cena: 57, 50 zł

W książce autorzy omówili:
– ogólne zasady i bezpieczeństwo wykonywania szczepień z uwzględnieniem aspektów prawnych, – szczepienia ochronne obowiązkowe oraz zalecane dla niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych,
– szczepienia przeciwko Covid-19,
– rolę, jaką odgrywają lekarze i pielęgniarki pracujący w podstawowej opiece zdrowotnej w realizacji programu szczepień ochronnych.
Zamieszczono także: odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez lekarzy, pielęgniarki i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych podczas spotkań szkoleniowych, aktualny kalendarz szczepień oraz wzory formularzy dotyczących szczepień.

Odleżyny w praktyce klinicznej. Zapobieganie i leczenie

Tytuł: Odleżyny w praktyce klinicznej. Zapobieganie i leczenie

Pod redakcją: Dariusz Bazaliński, Maria Kózka

Rok wydania: Warszawa 2021

Nr wydania: 1

ISBN: 9788320063622

Okładka: miękka   

Liczba stron: 290  

Cena: 82,50 zł

Nowoczesne, aktualne podejście do profilaktyki i leczenia odleżyn. Autorami publikacji są znani i cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, członkowie zespołów eksperckich dotyczących profilaktyki oraz leczenia odleżyn.

W publikacji omówiono występowanie odleżyn, koszty związane z profilaktyką i leczeniem, koncepcję opieki skoncentrowanej na pacjencie oraz regulacje prawne i zasady kontraktowania świadczeń w zakresie leczenia odleżyn, w tym udzielanej poradzie pielęgniarskiej. Przedstawiono również aktualne podejście do patofizjologii ran odleżynowych, działania profilaktyczne, metody terapii z uwzględnieniem zarówno leczenia miejscowego, jak i ogólnego, a także dokumentację profilaktyki i leczenia odleżyn.

Książka została wzbogacona różnymi narzędziami do oceny odleżyn, schematami ułatwiającymi dobór opatrunków do leczenia miejscowego i opisami przypadków klinicznych wraz z metodami ich leczenia.

Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne

Tytuł: Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne

Autor: Danuta Zarzycka, Andrzej Emeryk

Rok wydania: 2020 Warszawa

Nr wydania: 1

Wydawnictwo PZWL

ISBN: 9788320061550

Okładka: miękka   

Liczba stron: 882 

Cena: 132,50 zł

Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne to nowoczesny podręcznik z zakresu pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego. Publikacja została przygotowana przez grupę wybitnych polskich klinicystów oraz pielęgniarek specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach pediatrii reprezentujących wiodące ośrodki akademickie w kraju.

W sposób zwięzły i przystępny omówiono zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii (różnice rozwojowe u dzieci i dorosłych), patofizjologii, epidemiologii, kliniki, diagnostyki i terapii w zakresie wiedzy bazowej dla pielęgniarek i położnych. Postępowanie pielęgniarskie przedstawiono zgodnie z zasadami praktyki opartej na dowodach naukowych z uwzględnieniem odrębności postępowania wynikającego z wieku dziecka oraz miejsca pobytu (szpital, dom, szkoła), w tym edukacji zdrowotnej.

Wstrzyknięcia domięśniowe

Tytuł: Wstrzyknięcia domięśniowe

Pod redakcją: Alina Dzirba

Rok wydania: 2021

Nr wydania: 1

Wydawnictwo PZWL

ISBN: 9788320063790

Okładka: miękka   

Liczba stron: 68

Cena: 32,50 zł

Wstrzyknięcia domięśniowe to II wydanie praktycznego przewodnika po wszystkich aktualnie dostępnych metodach podawania leku drogą domięśniową, która jest najczęściej stosowana w działaniach terapeutycznych.

Publikacja będzie również doskonałym materiałem instruktażowym do wykonywania szczepień.

W książce w przejrzysty sposób przedstawiono wiadomości dotyczące wstrzyknięć: zasady pobierania leków, przygotowania miejsca wkłucia, wskazania i przeciwwskazania oraz powikłania iniekcji, dobór igieł, objętości leków, czas wchłaniania oraz algorytm wykonania zabiegu. Scharakteryzowano wszystkie metody, wskazując zarówno ich zalety, jak i wady, aby Czytelnik mógł wybrać metodę optymalną. Omówiono też nową, bezpieczną technikę wyboru miejsca wstrzyknięcia do mięśni pośladka po stronie grzbietowej z wykorzystaniem kostnego punktu odniesienia.

Bogaty materiał ilustracyjny doskonale obrazuje poszczególne etapy wykonania iniekcji domięśniowych.

Więcej książek dla pielęgniarek i położnych znajdziesz w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

źródło: pzwl.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.9 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

108 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

160 kursów dla pielęgniarek i położnych. Mimo pandemii.

2 min czytania
Szkolenia pielęgniarek i położnych Ze względu na panujące obostrzenia, prowadzenie kształcenia podyplomowego w 2020 r. zostało ograniczone w znacznym stopniu. Mimo utrudnień,…
Aktualności

Pielęgniarki piją sobie kawę – stanowisko dyrektora szpitala.

3 min czytania
Interwencja izby pielęgniarek W dniu 14 stycznia 2022 roku informowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych o stanowisku izby pielęgniarskiej w sprawie…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki z wynagrodzeniem 45-52 PLN/h.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przedstawiamy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ. Oferta dotyczy placówki medycznej Jutro Medical.  Jako Pielęgniarka/Pielęgniarz będziesz obsługiwać wizyty stacjonarnie, jak…
Komentarze
×
Aktualności

Termometr medyczny - narzędzie w pracy pielęgniarki i położnej.