Nowy podręcznik pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.

1 min czytania
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych
Nowy podręcznik pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego.

Książka dla pielęgniarek i pielęgniarzy

Książka „Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne. Wybrane zagadnienia.” to już drugie wydanie które jest skierowana przede wszystkim do studentów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu, pielęgniarek pracujących w oddziałach dla dzieci, w placówkach edukacyjnych i opiekuńczych oraz w podstawowej opiece zdrowotnej.

Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne. Wybrane zagadnienia jest podręcznikiem obowiązkowym dla studentów pielęgniarstwa (zarówno szczebli podstawowych jak i wyższych) oraz studentów nauk o zdrowiu. Podręcznik ten powinien zainteresować również osoby sprawujące profesjonalną opiekę nad dziećmi.

Książka opracowana przez profesjonalistów z uczelni, klinik i szpitali

Publikacja obejmuje całość problematyki medyczno-psychospołecznej i edukacyjnej, dotyczącejdzieci i młodzieży we współczesnej Polsce, poza obszerną częścią kliniczną zawiera diagnozy i interwencje pielęgniarskie w wybranych jednostkach chorobowych. Została opracowana przez 69 autorek i autorów, wywodzących się z uczelni, klinik i szpitali.


W podręczniku zawarte są rozdziały dotyczące wybranych diagnoz i interwencji pielęgniarskich u pacjentów w wybranych chorobach wieku rozwojowego.

Zawartość książki

Podręcznik składa się z trzech głównych części (60 rozdziałów):

Część 1. Specyfika problemów zdrowotnych w populacji wieku rozwojowego i opieki nad
dzieckiem.
Część 2. Wybrane choroby wieku rozwojowego.
Część 3. Zaburzenia rozwoju dzieci i młodzieży.
Ważną cechą tej publikacji jest jej zakres tematyczny, który czyni ją podstawowym podręcznikiem do nauki pediatrii i pielęgniarstwa pediatrycznego, zarówno dla studentów pielęgniarstwa, jak i w realizacji kształcenia podyplomowego.

źródło: help-med.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - zmiany w wynagrodzeniach w 2025 i 2026 roku.

2 min czytania
Bierność koalicji rządowej w sprawie nierównego traktowania pielęgniarek z grupy 5 i 6 Nowa koalicja rządowa nie zrobiła nic do tej pory…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca prosi się o kłopoty.