Oczywista oczywistość – "raport pielęgniarski" to "czas pracy".

1 min czytania
AktualnościRaport pielęgniarski.
Oczywista oczywistość – "raport pielęgniarski" to "czas pracy".

 

W dniu 22 stycznia 2009r z inicjatywy Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych odbyło się w Warszawie spotkanie przewodniczących Okręgowych Rad Pielęgniarek i Położnych z Głównym Inspektorem Pracy p. Tadeuszem Zającem.
W czasie spotkania omawiane były między innymi kwestie zatrudnienia pielęgniarek i położnych na umowę o pracę, umowy cywilno-prawne oraz zagadnienia czasu pracy pielęgniarek i położnych.
Do dnia 30 marca 2009r do Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP zostaną przekazane stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy dotyczące Ochrony Zdrowia.
Przedmiotem dyskusji było również rozliczanie czasu pracy za tzw. raport pielęgniarski.
Główny Inspektor Pracy wyjaśnił, iż czas ten winien być ewidencjonowany i zaliczany do czasu pracy pielęgniarek i położnych.
Zobowiązał się tez przygotować szczegółową opinię o powyższej sprawie.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Warszawskiej Izby PiP.


Komentarz redakcji Gazety i Portalu

Dla każdej osoby ligicznie rozumującej raport pielęgniarski to 'czas pracy’. Do tego jakże oczywistego faktu nie stosują się pracodawcy – kadra zarządzająca zakładów opieki zdrowotnej oraz pielęgniarki oddziałowe.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Z redakcyjnej poczty – Pozostawanie po godzinach pracy a zdawanie raportu – 44 KOMENTARZE!

Gdańsk: pielęgniarki protestują przeciwko bezpłatnej przerwie w pracy. TERAZ DYREKCJA ZWALNIA PIELĘGNIARKI Z PRACY!!! Zobacz wideo i komentarz redakcyjny! Warto! 57 KOMENTARZY.

Czas pracy a szkolenia – 7 KOMENTARZY.

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Wzrasta liczba pielęgniarek specjalistek w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego.

1 min czytania
Ponad 193 tys. pielęgniarek specjalistek czynnych zawodowo Według danych prezentowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w 2022 roku ponad 193 tys. pielęgniarek i…
Aktualności

Jak dbać o skórę problematyczną z niedoskonałościami?

2 min czytania
Wiele osób ma kompleksy z powodu stanu swojej skóry. Naprawdę jest niewiele kobiet czy mężczyzn, którzy mogą pochwalić się piękną i zdrowo…
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze