Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6 – Polskie pielęgniarki okiem brytyjskiego pracodawcy

4 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.
Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6 – Polskie pielęgniarki okiem brytyjskiego pracodawcy

 

 

Polskie pielęgniarki okiem brytyjskiego pracodawcy Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust

Bardzo często na różnych stronach i forach pielęgniarskich pojawiają się pytania typu: „Jak traktowane są polskie pielęgniarki w Anglii?”, „Jak odbierane są przez pracodawcę oraz społeczeństwo?”, „Jakiego wsparcia możemy oczekiwać?”.

Aby odpowiedzieć na te oraz podobne pytania, poprosiliśmy jednego z naszych Klientów, a mianowicie Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust (OUH), o przelanie swoich opinii na papier… Poniżej znajdą Państwo artykuł przygotowany przez koordynatorkę projektu rekrutacyjnego „EU Nurse” – panią Sarah Curtis:
„Oxford University Hospitals Foundation Trust rekrutuje polskie pielęgniarki do pracy od ponad roku, korzystając ze wsparcia agencji rekrutacyjnej NEU Professionals. Polski personel medyczny jest wysoce wartościowy i doceniany w angielskim systemie opieki zdrowotnej. Biorąc pod uwagę różnice w sposobie działania dwóch systemów zdrowotnych – w Polsce i w Anglii, pielęgniarki szybko adaptują się w nowych miejscach pracy.

 

Oxford University Hospitals Foundation Trust szczyci się dawaniem odpowiedniego wsparcia oraz szkoleniami, które ułatwiają nowym pra-cownikom z Polski szybkie wdrożenie do nowych warunków i osiedlenie się w Oksfordzie. Gdy nowy personel przyjeżdża z zagranicy, przydziela mu się zakwaterowanie w pobliżu szpitala, w którym wkrótce rozpocznie pracę. Następnie polskie i inne pielęgniarki z Europy spotykają się w szpitalu z managerami oddziałów. Przed oprowadzeniem po szpitalu i omówieniem grafiku dyżurów jedzą wspólnie lunch.

Pierwszy tydzień pracy jest poświęcony na załatwienie spraw administracyjnych, wprowadzenie i zapoznanie polskiego personelu z pozostałymi, nowymi pracownikami z innych części Europy. Rozumiemy, że początki są trudne, a wszystko dookoła nowe i inne, dlatego wdrożenie odbywa się powoli i nikt nie oczekuje, że pielęgniarki zapamiętają wszystko od razu. Oczywiście mamy nadzieję, że pielęgniarki nawiążą znajomości z osobami zatrudnionymi na tych samych stanowiskach. Po przyjeździe polskie pielęgniarki przez kilka tygodni są wspierane przez bardziej doświadczony personel, który koordynuje ich pracę. Pokazujemy, jak wygląda codzienna rutyna na poszczególnych oddziałach, sprawdzamy kompetencje i pomagamy sprostać największemu wyzwaniu, czyli komunikowaniu się i administracji!

W Wielkiej Brytanii wymaga się ciągłego rozwoju medycznych kompetencji pielęgniarek – są one szkolone pod kątem swoich specjalizacji, jak również odbywają inne, standardowe szkolenia, które są niezbędne w pracy. Gdy pielęgniarka zdobędzie około dwuletnie doświadczenie kliniczne w konkretnej specjalizacji, otrzymuje wsparcie, aby mogła dokształcać się na wyższej uczelni (Oxford Brookes University). Te możliwości są dedykowane najbardziej zmotywowanemu i zaangażowanemu personelowi.

W Oksfordzie staramy się zapewnić także wsparcie psychologiczne, ponieważ rozumiemy, że rozłąka z rodziną i przyjaciółmi, którzy pozostali w kraju, jest trudna do zniesienia. Mnóstwo Polaków, którzy nie są pielęgniarkami ani pielęgniarzami, pracuje w OUH, dlatego w pierwszym tygodniu organizujemy wizyty w oksfordzkich uczelniach. Dodatkowo proponujemy możliwość uczestniczenia w zajęciach z języka angielskiego oraz zachęcamy do kontaktu z nominowanym mentorem, jeżeli pojawią się pytania i będzie potrzebna pomoc. Jesteśmy przekonani, że tylko zadowolone pielęgniarki mogą oferować najwyższej jakości opiekę, dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby czuły się one jak w domu – zarówno w Oksfordzie, jak i w naszych szpitalach.

Jesteśmy zachwyceni pracą polskich pielęgniarek, które obecnie przebywają w Oksfordzie i żywimy nadzieję, że w przyszłości będziemy poszerzać kadrę pielęgniarską z Polski. Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust naprawdę zatroszczy się o Twoją karierę i podróż życia – zapraszamy do dołączenia do naszego zespołu.”

Mrs Sarah Curtis
Divisional EU Recruitment Nurse Manager
Oxford University Hospitals NHS Foundation Trust
———————————————

 

Opinie naszych pielęgniarek, które już dołączyły do OUH:

“Ze współpracy z agencją jestem bardzo zadowolona. Rekrutacja, interview, przygotowanie dokumentów – zwłaszcza w moim przypadku, gdzie „gonił” mnie czas – otrzymałam ogromną pomoc, a już zwłaszcza, gdy mój PIN pielęgniarski w NMC stracił niespodziewanie ważność. Ta pomoc była dla mnie nieoceniona, bo zazwyczaj na odzyskanie PIN-u czeka się nawet do pół roku – mnie PIN przywrócono po 2 miesiącach, tak więc dziekuję bardzo i pozdrawiam.”
 

Alicja, pielęgniarka anestezjologiczna, Oksford
———————————————

“Agencja NEU Professionals jest rzetelną i profesjonalną firmą, której pracownicy dokładają wszelkich starań, aby przeprowadzić kandydata przez proces rekrutacyjny. Indywidualne podejście, kompetencję oraz stałą gotowość do wyjaśnienia wątpliwości i odpowiedzenia na pytania kandydata uważam za bardzo istotne atuty firmy. Ponadto pracownicy agencji służą wsparciem i potrafią wysłuchać drugiego człowieka. Przy tak dużej zmianie w życiu, jaką jest wyjazd za granicę, jest to niezwykle cenna zaleta.
Zachęcam do współpracy.”

 

Aneta, pielęgniarka operacyjna, Oksford
———————————————

 

Informacje o kolejnych rekrutacjach dla OUH dostępne są na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku. Zapraszamy serdecznie do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania, rozwiejemy wąpliwości.
Z pozdrowieniami
Edyta Whelton (edyta@neuprofessionals. com)

 

 

Zobacz także:

(1) Artykuł redakcyjny – Tzw. podwyżki, których nie ma!

 

(2) Strajk w Rybniku – zobacz jak zachował się związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

 

(3) Tzw. podwyżki w komentarzach użytkowników Portalu i naszego facebookowego fanpage'a.

 

(4) Ministerstwo zdrowia informuje, ile polskich pielęgniarek wyjechało za granicę

 

(5) Refundacja kosztów kształcenia zawodowego, a podatek od osób fizycznych

 

(7) Straciliśmy miliony złotych na dofinansowane specjalizacje dla pielęgniarek

 

(8) Wykaz leków, na które mają prawo wystawić receptę pielęgniarki.

 

(9) Test językowy IELTS dla pielęgniarek także w Irlandii, ale dopiero od czerwca!

 

(10) Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych w pytaniach i odpowiedziach 

 

(11)  Pielęgniarka pyta pielęgniarkę. Wywiad z polską pielęgniarką pracującą w Irlandii.

 

(12) Program kursu specjalistycznego dla pielęgniarek i położnych: Ordynowanie leków i wypisywanie recept

 

(13) BEZPŁATNE szkolenia dla 10 tysięcy pielęgniarek

 

(14) Na pielęgniarkę oddziałową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nałożono karę nagany

 

(15) Znaczące zmiany w zakresie uprawnień zawodowych  pielęgniarek w Anglii

 

(16) Refleksje z doświadczeń zawodowych pielęgniarek

 

(17) Ułatwienia dla pielęgniarek spoza Europy

 

 

 

Powyższy artykuł pochodzi z Ogólnpolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Nakład – 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8257 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Aktualności

Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

1 min czytania
Wysokość zarobków w izbach pielęgniarek szokuje środowisko pielęgniarskie… Personel pielęgniarski jest zbulwersowany wysokością zarobków osób pełniących funkcje w izbach pielęgniarek. W artykule…
Komentarze