Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie grudniowe.

2 min czytania
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych
Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek – wydanie grudniowe.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – bieżące wydanie

12 miesięcy pracy nad Ogólnopolską Gazetą Pielęgniarek i Położnych za nami. Grudniowy numer został wydany i dzisiaj wyruszy w drogę do naszych prenumeratorów oraz do ponad 500 szpitali w Polsce. W bieżącym numerze poruszamy między innymi sprawę pielęgniarki, której odmawiano wypłaty dodatku. Prezentujemy informację jaką uzyskała z NFZ.

Tematy grudniowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Koszmarna rotacja pomiędzy oddziałami

Skomplikowane rotacje, poszukiwania pielęgniarki, wielokrotne przemieszczanie się pielęgniarek pomiędzy oddziałami mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie oraz życie pacjentów z uwagi na brak stałej wykwalifikowanej kadry medycznej oraz znaczne opóźnienie w udzielaniu pomocy medycznej.

Ratownik medyczny nie zastąpi pielęgniarki

Podsekretarz stanu w MZ, Piotr Bromber: „Ja mimo wszystko uważam, że nie można stawiać znaku równości pomiędzy tymi zawodami, niczego nie ujmując ratownikom medycznym. (…) Jednak byłbym daleki od takiego z jednej strony różnicowania, a z drugiej stawiania znaku równości”.

Pielęgniarka bezczelnie oszukana przez szpital

Pielęgniarka, której odmawiano wypłaty dodatku, uzyskała informację z NFZ, że „wnioski pozwanego szpitala o przekazanie środków na wypłatę dodatkowego świadczenia pieniężnego obejmowały również dane tej pielęgniarki”. Natomiast szpital konsekwentnie odmawiał wypłaty dodatku.

Niższe współczynniki, dodatki rekompensatą

Zakładowa organizacja OZZPiP: „Wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawcy, nie zapominając jednocześnie o interesie reprezentowanych przez nas osób, do rozważenia pozostawiamy formę ewentualnej rekompensaty za faktycznie poniesioną przez nich stratę wiążącą się z planowanym obniżeniem wynagrodzenia„.

„Nie ma problemu braku pielęgniarek”

Poseł Józefa Szczurek-Żelazko: „Ja mam przykład naszego województwa, gdzie na rynek trafia dużo już nowych pielęgniarek po szkołach, które otworzyły nowe wydziały i problem braku kadry pielęgniarskiej tak naprawdę w wielu województwach już jest minimalny albo go w ogóle nie ma”.

Dyrektor, jak będzie miał chęć, to da więcej

„Realia są takie, że pracodawca – jeśli ma chęć, ale pielęgniarka i położna mają obowiązek udzielania świadczeń na najwyższym poziomie, natomiast pacjent ma prawo oczekiwać opieki zdrowotnej i uzyskania tych świadczeń zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, więc w oparciu o wszystkie kwalifikacje”.

Czytaj więcej w bezpłatnym e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

650 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 60 PLN/godz. + dodatek za pracę w porze nocnej.