OZZPiP nie bierze udziału w dzisiejszej manifestacji (protest pracowników ochrony zdrowia) w dniu Światowego Dnia Zdrowia. Dlaczego? Bo dla związku ten dzień będzie "świętem solidarności z pacjentami" oraz z powodu "rozpoczęcia rozmów z rządem". W zamian związek zorganizuje debatę kandydatów na prezydenta. A ja mam wrażenie, że związek sie pogubił!

1 min czytania
Aktualności

 

 

Zobacz stanowisko związków pielęgniarek i położnych

Na bieżąco śledzę informacje dotyczące naszej grupy zawodowej. I ze zdziwieniem przyjęłem wiadomość  przekazaną przez związkowców OZZPiP  o 'rozpoczętych rozmowach z rządem’. Na stronie związkowej oraz w mediach nie ma żadnej informacji o takowych rozmowach. Chyba, że odbywają się one w głębokiej konspiracji. A ich przebieg to pilnie strzeżona tajemnica.

Widocznie rozmowy z ministerstwem zdrowia i rządem są na tyle zaawansowane, że związek uznał, że  ’nie wstaniemy teraz od stołu rokowań, by wyjść na ulicę.’

Prosimy związek o informację o przebiegu przedmiotowych rozmów.

Mam odczucie, że związek sie pogubił . . . i zjada własny ogon.

I bardziej mu do polityki niż do obrony praw zawodowch poszczególnych członków naszej koropracji zawodowej.

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

14 marca 2010 roku – Nie wiedziałeś, że 7 kwietnia 2010 roku ma się odbyć zorganizowana przez OZZPiP ogólnopolska manifestacja pielęgniarek i położnych? Nic straconego. Właśnie ją odwołano. 'Jest to kolejny gest dobrej woli, gest na rzecz dialogu wobec rządu . . .'(???). 30 KOMENTARZY.

7 marca 2010 rokuPrzeczytaj tekst wystąpienia przewodniczącej OZZPiP podczas manifestacji – XI Wielka Manifa. Zapraszam do dyskusji nad celowością wikłania pielęgniarstwa w tego typu przedsięwzięcia poprzez wygłaszanie tez: 'LEKARZ PRACUJE, PIELĘGNIARKA SŁUŻY’; 'BY PRAWA ZOSTAŁY ZAGWARANTOWANE TAKŻE NAM KOBIETOM, I NASZYM CÓRKOM’. 26 KOMENTARZY.

27 luty 2010 rokCzy liderzy polskich związków zawodowych pielęgniarek i położnych są liderami? Skoro za ich plecami zamiast rzesz związkowców . . . przygnębiająca pustka? Jak jest ranga związków pielęgniarek w naszej społeczności zawodowej? W sytemie ochrony zdrowia? Także w poszczególnych zakładach pracy? 87 KOMENTARZY.

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7918 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka nie będzie musiała być członkiem izby pielęgniarskiej.

5 min czytania
Proponowane zmiany powinny objąć także izby pielęgniarek i położnych Do sejmu wpłynął w dniu 5 lipca 2023 roku projekt ustawy, która między…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w punkcie pobrań. Od 9 tys. PLN brutto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Resort nad morzem w Jarosławcu zatrudni dwie pielęgniarki. Zakres obowiązków: Praca w przychodni POZ, w punkcie pobrań/ Praca…
Aktualności

Najczęstsze skutki uboczne radioterapii - zapobieganie, zarządzanie i poprawa jakości życia pacjentów

9 min czytania
Radioterapia jest jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych. W terapii tej wykorzystuje się promieniowanie, które nie tylko działa destrukcyjnie na komórki…
Komentarze