Pacjent o 67-letniej pielęgniarce opatrunkowej.

1 min czytania
Aktualności
Pacjent o 67-letniej pielęgniarce opatrunkowej.

Internety o pielęgniarkach

Dzisiaj publikujemy wybrane Tweety dotyczące pielęgniarek. Warto zdać sobie sprawę, że jak to w Polsce, wszyscy znają się na piłce nożnej i medycynie. Pacjenci Nas bacznie obserwują i czasami wręcz “transmitują” na żywo relacje z kontaktów ze ochroną zdrowia. Mają własne zdanie w wielu kwestiach i chętnie dzielą się swoimi opiniami w mediach społecznościowych. Także w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek.

Leżę sobie na łóżku i czekam na wwiezienie do sali operacyjnej. Rozmawiają pielęgniarki. Jedna z nich mówi o oddziałowej po studiach i wielu kursach – 4200 brutto. 3/4 pielęgniarek w szpitalu to już Ukrainki, ale one też wyjadą jak będzie możliwość. Covid nic nie zmienił.

źródło: twitter.com

Nie jesteście w ogóle świadomi, jak “leczenie onkologiczne” przebiega z punktu widzenia chorego. Macie to wszystko w …, jak i lekarze, pielęgniarki. Wasz system jest do niczego. Obyście sami tego doświadczyli.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

Rzuciłem tylko na to okiem… “przywileje pielęgniarek”. Lol – patrząc na moją siostrę (po 10 latach w tym roku skończyła tę pracę i poszła do korpo). Te przywileje to głównie szarpanie z pijanymi, noszenie otyłych, cel wyzwisk, 12h zmiany w masce, praca w 3 szpitalach. Żal.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

Bajki Pan opowiada. Tak się składa, że mam w rodzinie kilka pielęgniarek, w tym instrumentariuszkę operacyjną. Z tyraniem na dodatkowych dyżurach wychodzi to ok. 4k na rękę.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

źródło: twitter.com / lipiec 2021

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 68

Bądź pierwszym, który oceni wpis

365 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – kominy płacowe. Sąd pisze do Trybunału Konstytucyjnego.

4 min czytania
Pielęgniarka podaje szpital do sądu. Sąd zadaje pytanie prawne Trybunałowi Konstytucyjnemu Sąd Rejonowy w Chorzowie, V Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych (dalej:…
Aktualności

Pieluchomajtki dla dorosłych - kiedy można ubiegać się o refundację?

3 min czytania
Ludzie ciało, jak każdy wie, nie jest pozbawione wad. Wstydliwe niedoskonałości manifestują się coraz bardziej wraz z upływem lat. Nietrzymanie moczu jest…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Płace pielęgniarek – szpitale liczą ile zaoszczędzą na likwidacji stażowego.

2 min czytania
Składowe wynagrodzenia pielęgniarek i położnych – szpital chce pozbawić pielęgniarki i położne dodatku stażowego Sytuację w szpitalu omawiano na ostatnim posiedzeniu komisji…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Zawiedziona pielęgniarka o sytuacji płacowej.