Pacjent o 67-letniej pielęgniarce opatrunkowej.

1 min czytania
Aktualności
Pacjent o 67-letniej pielęgniarce opatrunkowej.

Internety o pielęgniarkach

Dzisiaj publikujemy wybrane Tweety dotyczące pielęgniarek. Warto zdać sobie sprawę, że jak to w Polsce, wszyscy znają się na piłce nożnej i medycynie. Pacjenci Nas bacznie obserwują i czasami wręcz “transmitują” na żywo relacje z kontaktów ze ochroną zdrowia. Mają własne zdanie w wielu kwestiach i chętnie dzielą się swoimi opiniami w mediach społecznościowych. Także w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek.

Leżę sobie na łóżku i czekam na wwiezienie do sali operacyjnej. Rozmawiają pielęgniarki. Jedna z nich mówi o oddziałowej po studiach i wielu kursach – 4200 brutto. 3/4 pielęgniarek w szpitalu to już Ukrainki, ale one też wyjadą jak będzie możliwość. Covid nic nie zmienił.

źródło: twitter.com

Nie jesteście w ogóle świadomi, jak “leczenie onkologiczne” przebiega z punktu widzenia chorego. Macie to wszystko w …, jak i lekarze, pielęgniarki. Wasz system jest do niczego. Obyście sami tego doświadczyli.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

Rzuciłem tylko na to okiem… “przywileje pielęgniarek”. Lol – patrząc na moją siostrę (po 10 latach w tym roku skończyła tę pracę i poszła do korpo). Te przywileje to głównie szarpanie z pijanymi, noszenie otyłych, cel wyzwisk, 12h zmiany w masce, praca w 3 szpitalach. Żal.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

Bajki Pan opowiada. Tak się składa, że mam w rodzinie kilka pielęgniarek, w tym instrumentariuszkę operacyjną. Z tyraniem na dodatkowych dyżurach wychodzi to ok. 4k na rękę.

ŹRÓDŁO: TWITTER.COM

źródło: twitter.com / lipiec 2021

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.4 / 5. Ilość głosów: 68

Bądź pierwszym, który oceni wpis

560 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Jestem pielęgniarką w wieku 67 lat. Do pracy chodzę na 80 godzin.

1 min czytania
Pielęgniarka o realiach wykonywania zawodu Przytaczamy jeden z komentarzy na pielegniarki.info.pl do artykułu pt. Ile pielęgniarek zmarło w 2022 roku? Zgadzam się,…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki i położne o konsekwencjach nocnych dyżurów.

2 min czytania
Dyżury nocne pielęgniarek i położnych Zapytaliśmy na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku, jak czują się pielęgniarki i położne, gdy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Do 12 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Prestiżowa Klinika Medycyny Estetycznej z siedzibą we Wrocławiu, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje do pracy pielęgniarek. umowa…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Zawiedziona pielęgniarka o sytuacji płacowej.