Pacjent złamał pielęgniarce rękę. Wyswobodził się z pasów.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pacjent złamał pielęgniarce rękę. Wyswobodził się z pasów.

Pielęgniarki atakowane w pracy

O sprawie informuje tvn24.pl. Do zdarzenia doszło 18 października w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala w Sanoku. Około godziny 20.30 karetka w asyście policji przywiozła na oddział pijanego mężczyznę.

Pacjent od początku zachowywał się agresywnie, wyzywał personel, wypowiadał wobec niego groźby karalne. Ze względu na zachowanie mężczyzny, które zagrażało bezpieczeństwu personelu oraz jemu samemu, został zastosowany środek przymusu bezpośredniego w postaci pasów.

Mężczyzna nadal był pobudzony i agresywny. Dwukrotnie udało mu się oswobodzić z pasów. „Pielęgniarki podeszły do niego chciały z powrotem założyć pasy, wtedy pacjent nagle kopnął jedną z nich w głowę, klatkę piersiową i rękę”.

W wyniku ataku mężczyzna złamał 25-letniej pielęgniarce prawą rękę. – To jej narzędzie pracy. Na kilka miesięcy wyłączył ją więc z pracy.

Czytaj więcej w artykule pt. Pacjent złamał pielęgniarce rękę, wyzywał ratowników i lekarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

579 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Aktualności

Izby pielęgniarek – wynagrodzenia działaczy w maju 2024 roku.

1 min czytania
Wysokość zarobków w izbach pielęgniarek szokuje środowisko pielęgniarskie… Personel pielęgniarski jest zbulwersowany wysokością zarobków osób pełniących funkcje w izbach pielęgniarek. W artykule…
Komentarze
×
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Sąd - pielęgniarka nie mogła uznać, że lekarz nie ma racji.