Pielęgniarek poczucie humoru: kontrole to powinny być ale paznokci…

2 min czytania
Aktualności

PIELĘGNIAREK POCZUCIE HUMORU:

KONTROLE POWINNY BYĆ ALE PAZNOKCI…

Na portalu w dniu 16 kwietnia napisaliśmy, że w całej Polsce kontrola wypłat 1100 do podstawy.

Poniżej komentarze na pielegniarki.info.pl:

Tylko wypłat? Wszystko trzeba skontrolować normy zatrudnienia, nadgodziny, umowy o pracę i zlecenia na tym samym stanowisku przez tą samą pielęgniarkę jak to się ma do przepisów BHP.

Najlepiej niech skontrolują czy pielęgniarki pracują z pomalowanymi paznokciami, tak jak u nas w szpitalu. Jak nie widzą ważniejszych rzeczy do kontroli.

Tak, tak. Na razie wystarczy dopilnowanie by to co uzgodniono zostało spełnione. Ja dostałam do podstawy 800 zł. Gdzie 300 się podziało? Następnie kontrola norm zatrudnienia pielęgniarek. Konkretnie ile jest pielęgniarek na oddziale na grafiku. Nie jakieś wirtualne etaty.

Och mi kontrole. Była takowa kontrol u mnie na oddziale. Uczepiła się Pani, że była niepoprawnie udokumentowana odleżyna. Zrobili szkolenie jak ma być wypełniany papier. Żadnych strzałeczek z dnia poprzedniego. Przepisywać w koło Macieju. Nieważne, że w rubrykach się nie mieści. Być może jest to oszczędność czasu. Nikt nie skontrolował, że na tym oddziale jest 37 pacjentów, leżących 16. Od 14.30 w dni powszednie, w święta, soboty na cały dzień 3 pielęgniarki.

To tak jak u nas pielęgniarki na grafiku na jednym oddziale a pracują w danym dniu na innym oddziale, po 14,30: 2 pielęgniarki i 32 pacjentów w większości leżących – ot normy i wymagania.

Ale jaka podwyżka przecież to były pieniądze, które już raz dostałyśmy. Prania mózgu ciąg dalszy..

Tak dostałyśmy i to z 4 lat.

Szkoda, że najważniejsze są układy,a można się kształcić i nic z tego nie mieć.

U mnie "rankowe" podzieliły się pieniędzmi, a te które pracują na noce i w święta garść bździnów w nagrodę.

A co z pielegniarkami które poszły na długotrwałe l4 i macierzyński? Odebrano mi dodatek a podwyżkę dostałam wirtualnie ma papierku i zero wzrostu wynagrodzenia!

Dla nas emerytek za późno. Ale cieszę się ,że to się dzieje. Czekałam na ten moment.Uważam, że należy kontrolować placówki by zapobiec dalszej eskalacji samowoli dyrektorów i ich" przydupasów"Niech Oni źyją teraz w strachu jaki nam zafundowali….. (…..)

Najwyższa pora. By kontrolować co dzieje się z pieniędzmi przekazywanymi dla Pielęgniarek i pielęgniarzy. Tworzenie przez dyrekcję własnych interpretacji i przepisów doprowadza do niezadowolenia personelu.Nie ma się czemu dziwić.

Gdy zapytałam w NFZ co z naszymi podwyzkami, dostałam odpowiedź, że to zależy od szefa jak Wam wypłaca… Reka rękę myje….

I bardzo dobrze bo my nie mamy w podstawie tylko obok

Wybrał: Mariusz Mielcarek Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8118 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ostrzegały. Ale Zespół Trójstronny wiedział lepiej.

2 min czytania
Dobrze, że te słowa padły… gdyż ukazują role jaką odegrał Zespół w lansowaniu radosnej twórczości legislacyjnej w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek, której skutkiem…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Umowa o pracę. Kontrakt 55- 65 PLN/godz.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Dom opieki dla seniorów we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów oraz Centrum Alzheimera poszukuje…
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Na kurs specjalistyczny dla pielęgniarek zapisało się ponad 700 osób.

1 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych prezentowanych na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie dowiadujemy się, że kurs specjalistyczny, któremu…
Komentarze