Pielęgniarka: 30 lat już słyszę o zmianach na lepsze w tym zawodzie.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarka: 30 lat już słyszę o zmianach na lepsze w tym zawodzie.

Degradacja pielęgniarek w nowej siatce płac

25 czerwca 2022 roku opublikowaliśmy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł pt. Czy degradacja pielęgniarek stanie się faktem. Informowaliśmy w nim o wypowiedzi Pani Krystyny Ptok, Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, która uważa, że nowa siatka płac przyczyni się do sytuacji degradowania pielęgniarek i położnych oraz przesuwania ich do niższych grup. Co na ten temat myślą pielęgniarki i położne? Czy czują się zdegradowane? Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze zamieszczone pod artykułem na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych na Facebooku.

Opinie pielęgniarek i położnych

  • Niewiele już zostało Pań po LM I SM… Wkrótce odejdą na emeryturę. Czy ich praca jest nieważna i gorsza? Szacunek to podstawa. Nie tylko do pacjenta, lecz także do nas i naszej pracy.
  • Jak my same nie pozwolimy się zdegradować i będziemy walczyć o siebie, to nikt Nas nie zdegraduje.
  • Zdegradowanie nastąpiło to już kilka lat temu. Kiedy to pielęgniarki po skończonej pracy w przychodniach musiały je jeszcze posprzątać. Przez lata nic, ale to nic się nie zmienia. Poprawiła się nasza sytuacja na chwilkę.
  • Oczywiście, że tak… 30 lat już czekam na zmiany w tym zawodzie i coraz bardziej jestem rozczarowana. Widoków na nic lepszego nie ma. To samo powiedzą za kolejne 30 lat szczute obecnie złudnymi obietnicami młode pielęgniarki i położne.
  • Przepracowałam w tym zawodzie całe swoje życie, jestem na emeryturze i dalej pracuję. Nie jesteśmy doceniane. My po LM uważane jesteśmy jako niższy sort. Mamy lata pracy, umiejętności, kompetencje i doświadczenie. Ale to się nie liczy. Przykro, że tak zostałyśmy potraktowanie.
  • Jestem po liceum medycznym z ogromnym doświadczeniem w Polsce bo 35 lat pracy… Dzisiaj pracuje jako opiekunka w Niemczech.
  • A to Polska właśnie…Szacunek do tego zawodu i pracy tak objawia się w naszym kraju. Odpowiedzialność za życie i zdrowie oraz porównywanie pracy pielęgniarki do opiekunki. Potrzebne są obie profesje. Jednak odpowiedzialność i wiedza jest tu zupełnie inna…
  • Przecież wszystko prowadzi do jednego. Abyśmy były skłócone. Skaczemy sobie do gardeł i za chwilę jedna drugiej wydłubie oczy. Wyobraźcie sobie, jak jedna za drugą staje murem. Osiągnęlibyśmy wtedy wszystko. Jesteśmy tak ogromną grupą zawodową, że zjednoczone wywalczyłybyśmy wszystko.

Komentarz pielegniarki.info.pl

Do wypowiedzi Pani Krystyny Ptok odniósł się także w jednym z postów na Facebooku redaktor naczelny Mariusz Mielcarek. Poniżej prezentujemy wypowiedź.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 95

Bądź pierwszym, który oceni wpis

232 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Prawie 500 komentarzy pielęgniarek wywołała wypowiedź posła.

2 min czytania
Poseł o różnicach między pielęgniarkami Na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wypowiedź posła Artura Łąckiego, który uważa, że podczas swojej…
Aktualności

Pielęgniarka i opiekun medyczny zdani na siebie. Jaka jest rzeczywistość?

1 min czytania
Ankiety na pielegniarki.info.pl Jakiś czas temu opublikowaliśmy na Portalu Pielęgniarek i Położnych artykuł z prośbą pielęgniarki o udział w badaniu, którego wyniki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka powinna czuć, że jeśli lepiej pracuje, to lepiej zarabia.

4 min czytania
O sprawach pielęgniarek dyskusja w radiowym studio Witam słuchaczy tej audycji, audycji „Jest sprawa” i dziś mamy dwa tematy w programie. Pierwszy…
Komentarze
×
AktualnościSzkolenie pielęgniarek i położnych

Kurs kwalifikacyjny dla pielęgniarek. Ponad 2 tys. miejsc.