Pielęgniarka do redakcji Portalu: "Czarę mojej goryczy przelał fakt… Chciałabym się dowiedzieć jakie konsekwencje czekają mnie jeśli zrezygnuję z obowiązku(!) opłacania składki na izbę pielęgniarską"?

1 min czytania
Aktualności

 

 

Witam. Jestem pielęgniarką, w zawodzie od prawie 30 lat. Chciałabym się dowiedzieć jakie konsekwencje czekają mnie jeśli zrezygnuję z  Obowiązku(!) opłacania składki na izbę pielęgniarską co formalnie łączy się oczywiście z zaprzestaniem bycia jej członkiem. Czarę mojej goryczy przelał fakt, iż kiedy chciałam podjąć specjalizację i oczywiście wg mnie otrzymać dofinansowanie z izby, to dowiedziałam się, że izba nie dofinansowywuje kursów komercyjnych(!) lecz tylko i wyłącznie te organizowane przez siebie. Sprawa ta w połączeniu ze złodziejstwem, jakim jest opodatkowanie powtórne kwoty dofinansowania, czyli pieniędzy moich, które już raz były opodatkowane sprawia, że bardzo chcę powiedzieć moje Nie!

Aktualnie kończę licencjat i znów dowiedziałam się, że wiedza z zakresu tematu badania fizykalne w pielęgniarstwie, nie będzie w żaden sposób – ani w całości ani częściowo zaliczona, gdybym chciała rozpocząć specjalizację. Czyli kolejny kurs i kolejne pieniądze! Oprócz tego temat pt: badania fizykalne to jest kompletna farsa w wydaniu naszych pań -koleżanek(?!) – BEZ PRAWA WYKONYWANIA ZAWODU- chyba, że ich to prawo nie tyczy się !? Tylko, dlaczego wtedy nazywają siebie pielęgniarkami? Do stosowania badań pielęgniarskich potrzebna jest zmiana systemu ochrony zdrowia! A tematyka badań uzupełniona o aktualną wiedzę medyczną, a nie tą z czasów króla ćwieczka, badanie palpacyjne trzustki! czy nadnercza!

Wobec powyższego, po licencjacie nie przewiduję żadnego dalszego kształcenia w Polsce, tylko naukę języka.

P.S Same sobie jesteśmy dużo winne wszechogarniającą niemocą traktowaniem siebie jako niewolnice,  zdegenerowanego systemu i stwierdzeniami: "co zrobisz – nic nie zrobisz, to się nie zmieni tego (oni ) nie zmienią!"

Dane autorki korespondencji do wiadomości redakcji Portalu

 
 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8321 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Prokuratur: pielęgniarki antydatowały wpisy COVID-19.

2 min czytania
Dyrektor szpitala: pielęgniarki rażąco naruszyły zasady prowadzenia dokumentacji medycznej Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 9 września 2021 roku informowała…
Aktualności

Związek pielęgniarek o ryczałcie za udział w Białym Miasteczku.

1 min czytania
Uchwała nr 83/CI/2021Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku ZawodowegoPielęgniarek i Położnychz dnia 16.09.2021 r. w sprawie ustalenia zasad rekompensaty kosztów udziału członka OZZPiP w…
Aktualności

Pielęgniarki z grupy 7 z pensją grupy 8.

2 min czytania
Senator pyta ministra zdrowia o interpretację siatki płac pielęgniarek Posiedzenie senatu w dniu 21 września 2021 roku. Senator Janusz Pęcherz: Moje oświadczenie…
Komentarze