Pielęgniarka: dyrektor nas zdegradował.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
Pielęgniarka: dyrektor nas zdegradował.

Pielęgniarki informują jak wprowadzana jest ustawa podwyżkowa

Poniżej publikujemy kilka wybranych komentarzy w sprawie sytuacji jaka panuje w poszczególnych szpitalach w zakresie sposobu wdrażania nowej siatki płac. Pielęgniarki i położne piszą w jaki sposób dyrektorzy podchodzą do sprawy wynagrodzeń w kontekście podziału pielęgniarek na 3 grupy. Poniżej komentarzy redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawia treść korespondencji jednej z pielęgniarek.

Pielęgniarka: dyrektor nas zdegradował

– U nas w szpitalu dyrektor w ogóle nie potrzebuje 2 grupy. Zdegradował nas do 5 grupy.

– To jak Was wykaże w NFZ? że nie ma ani jednego specjalisty?

– Grupa 5 to też specjalistki tylko pewnie doszedł do wniosku że nie potrzebny mu do tego magister, sama specka wystarczy.

– Ja nie wiem u nas jakoś nie ma problemów … aneksy podpisane.

W naszym szpitalu dyrektor chce wszystkim dać tak samo

– A u nas jeszcze nie ma aneksów. Cisza.

– Ale w innych szpitalach jest. U nas dyrektor chce wszystkim dać tak samo. Czyli najmniej.

– O aneksach nikt jeszcze nie słyszał.

– Ostatecznie stanie się tak, że pielęgniarki zaczną przechodzić do placówek, gdzie będą respektowane przepisy. I dobrze. Może wtedy dyrektorzy otworzą oczy.

– Angaże dla lekarzy były już dawno. A u nas jak zwykle kombinacje. Lekarzom za pracę można dać 350 zł za godzinę, nam nie można podnieść pensji o kilkaset złotych…

– W końcu zakończcie te igrzyska wśród pielęgniarek. Jakoś dyrektorzy nie mają problemu, pobierać pensji większej od prezydenta. Pielęgniarki które, powinny być wynagradzane za swoją ciężką pracę, wymyślają potrzebna z mgr czy bez po to każdy robi studia i specjalizacje by być coraz lepszy, powinien być wynagradzany jak przystało na specjalistę w swoim zawodzie. Tak powinno być uregulowane by żadna z koleżanek, nie czuła się gorsza. Tyle na temat!

– Najlepiej dla pracodawców i to mieć tanią siłę roboczą, ale wiedzę, umiejętności i opiekę dla chorych to na najwyższym poziomie i bez płacenia za wysoki poziom usług pielęgniarskich. Wiele jest osób z mgr i specjalizacją że stażem pracy ponad 25 lat. Mówienie tym osobom żeby szukały nowej pracy jak im się nie podoba wynagrodzenie to kolejne upokorzenie starszych pielęgniarek. Starsze pielęgniarki też mają i mgr i specjalizacje. Czy te osoby, które tak były niezadowolone z podziału na grupy teraz już są zadowolone? Dostały wyższe zarobki zabierając innym? O takim zachowaniu mówiło się ,,Psy ogrodnika, same nie zjedzą i komuś nie dadzą.”

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.7 / 5. Ilość głosów: 127

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7448 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka & kosmetyczka. Kontrowersje wokół stawki godzinowej.

2 min czytania
Stawka godzinowa pielęgniarek Niedawno opublikowaliśmy na facebookowym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych post z komentarzem porównującym stawkę godzinową pracy pielęgniarek i…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Książka "Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego" dla pielęgniarek.

1 min czytania
Literatura dla pielęgniarek i położnych W książce “Podstawy pielęgniarstwa chirurgicznego” przedstawiono jednostki chorobowe, diagnostykę, metody operacyjnego leczenia, możliwości powikłań oraz działania pielęgnacyjne,…
AktualnościNowa siatka płac

Oszczędności na pielęgniarkach – dyrektor obciął pielęgniarkom wymiar czasu pracy.

4 min czytania
Przykład sposobu wprowadzania wzrostu wynagrodzeń zasadniczych dla pielęgniarek i położnych Poniżej publikujemy treść artykułu z dnia 6 sierpnia 2022 roku, autorstwa redaktor…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Nie pielęgniarka poda dożylnie antybiotyk w domu chorego.