Pielęgniarka działaczka OZZPiP startuje do sejmu.

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki - wybory 2023
Pielęgniarka działaczka OZZPiP startuje do sejmu.

Pielęgniarka działaczka związku pielęgniarek kandydatką w wyborach do parlamentu

Do wyborów pozostało 51 dni. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych będzie zamieszczać informacje na temat osób pośród personelu pielęgniarskiego, które będą kandydatami w wyborach do sejmu i senatu.

Poniżej zamieszczamy informację zamieszczoną na facebook.com/pielegniarki.lubelskie, którą opublikowano w dniu 23 sierpnia 2023 roku.

NIC O NAS, BEZ NAS!

W myśl tej reguły Prezydium Regionu Lubelskiego OZZPiP popiera kandydaturę naszej przewodniczącej do Sejmu.

Przewodnicząca Bernarda Ewa Machniak znajduje się na liście Koalicji Obywatelskiej na 7 pozycji w okręgu 6 (obszary powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, łukowski, opolski, puławski, rycki, świdnicki oraz miasto Lublin).

Powiedzieć o Naszej przewodniczącej „Człowiek orkiestra”, to nic nie powiedzieć. Jest zawsze tam, gdzie prawa pracownicze są zagrożone. Wspiera działania każdej organizacji zakładowej w regionie lubelskim. Potrafi rozmawiać z każdym, niezależnie od jego pozycji czy poglądów politycznych. Aktywny członek Zarządu Krajowego, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, Samorządu Pielęgniarek i Położnych na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Człowiek z ogromną wiedzą dotyczącą prawa pracy oraz zasad funkcjonowania ochrony zdrowia.

Oddaj swój głos na kandydata! Nasze sprawy w waszych głosach!

Zachowano oryginalną pisownię.

źródło: facebook.com/pielegniarki.lubelskie

Natomiast na profilu facebook.com/bernarda.machniak kandydatka opublikowała poniższą informację graficzną.

Pod postami zamieszczono liczne komentarze. Treść wybranych publikujemy poniżej.

– Bernadeta jest kandydatem niezależnym a nie partyjnym, z jakiejś listy trzeba walczyć, to są wybory do sejmu to nie senat i JOW-y , albo startujesz z list dużej partii z nadzieją na wybór. Trzymam kciuki.

– Brawo! Dobra decyzja. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

– Trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie.

– Okręg nr 6, Lista KO pozycja nr 7. Polecam uważności koleżanek i kolegów pielęgniarek, pielęgniarzy, położnych oraz ich rodzin i znajomych. Na tej posłance się nie zawiedziecie!

– Jak się dostanie, a mam taką nadzieję, to swoją wiedzą i doświadczeniem zdziała wiele. Jest bardzo pracowita i skuteczna.

Pielegniarki.info.pl pielęgniarce Bernarda Machniak życzy powodzenia w kampanii wyborczej.

Inna pielęgniarka – kandydatka do sejmu skierowała do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poniższą korespondencję

Na portalu pielegniarki.info.pl zamieściliśmy w dniu 22 sierpnia 2023 roku artykuł pt. Pielęgniarka kandyduje do sejmu. Ma zdjęcie w czepku.

Kandydatka przesłała poniższą informację:

Szanowni państwo,

uprzejmie dziękuję za artykuł na mój temat, który pojawił się na państwa portalu. Chciałam w odpowiedzi napisać kilka słów na temat wątpliwości co do czepka pielęgniarskiego, który mam na fotografiach w kampanii wyborczej.

Ten element stroju na zdjęciach wynika z tego, że na wszystkie strajki pielęgniarskie zakładamy czepki. Od 1991 roku brałam udział we wszystkich, które były organizowane przez związki zawodowe w Warszawie – zawsze z czepkiem na głowie. Do 2015 roku pojawiałam się tam jako członkini związku zawodowego, a potem także członkini partii Razem.

Do partii wstąpiłam m.in. dlatego, że byłam wkurzona na to jak jesteśmy ignorowane przez rządzących. Pomyślałam, że mając swoją szerszą reprezentację w parlamencie możemy wywalczyć więcej – stąd moje zaangażowanie.

Drugi raz kandyduję do Sejmu (tym razem z wysokiego miejsca) i ponownie tematem mojej kampanii będzie ochrona zdrowia. Ci, którzy mnie znają, dobrze wiedzą, że nie jestem typem polityczki w garsonce i nie chcę przebierać się do kampanii. Chcę być w Sejmie, żeby pilnować, aby nasze postulaty były realizowane. Żeby się o nich mówiło głośno.

Wracając do czepka – nie nosimy go już na co dzień, ale wciąż jest i będzie symbolem naszego zawodu. Kiedy wychodzimy na ulice walczyć o swoje prawa – zakładamy czepek. Ja też teraz walczę o to, żeby dostać mandat posłanki. Posłanki – pielęgniarki, która nie walczy tylko dla siebie i jest dumna ze swojego zawodu.

Z pozdrowieniami
Joanna Wicha

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 14

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8261 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Aktualności

Wywiad z Open Europe: Praca dla Pielęgniarek w Norwegii Opinie Open Europe

6 min czytania
Dlaczego założyliście firmę Open Europe? Firma Open Europe powstała, aby pomagać polskim pielęgniarkom zmieniać swoje życie na lepsze. Choć może to brzmieć…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Izba pielęgniarek chce obciążyć pielęgniarki kolejnymi biurokratycznymi obowiązkami.

1 min czytania
Kształcenie i doskonalenie zawodowe STANOWISKO nr 2 Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 14 lutego…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Pielęgniarka podwyższyła kwalifikacje - stanowisko ministra zdrowia.