Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

Komentarze pielęgniarek

Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych.

Polska pielęgniarka jest i lekarzem, i salową, i sekretarką i informatykiem. A tak naprawdę pielęgnacja jest na samym końcu, a pacjent w międzyczasie. Dopóki nie będzie zmieniony cały system pielęgniarstwa w Polsce będzie, jak jest…

pielęgniarka

Kilka wybranych komentarzy odnoszących się do powyżej opinii pielęgniarki.

  • Ja mam 30 lat, a tak zwichrowany kręgosłup przez noszenie chorych Że chwilami płakać mi się chce. Kocham swoja prace i moich pacjentów których uśmiech daje mi siłę do działania! Ale musimy coś z tym zrobić. Nie może góra nas tak traktować jak służbę.
  • Najgorsze jest to, że my wszystko możemy, zrobimy. Jak się da to dołożyć więcej i to czemu nie. Pielęgniarki są ambitne, pracują za 3 osoby .
  • Jesteśmy coraz starsze i coraz bardziej zmęczone. Należy też wspomnieć nasze chore kręgosłupy i inne choroby związane z wykonywaniem zawodu. Obowiązków ciągle przybywa, a szacunku dla nas pod żadną postacią niestety nie.
  • Do tego iniekcje, kroplówki, tłumaczenie rodzinom…. pobrania nie tylko krwi, zaprowadzić na badania, dopilnować czy skierowania są wypisane, zmiana pieluchomajtek, karmienie….ot takie tam w międzyczasie…Ale jak to twierdzi góra jest nas dużo…
  • I jeszcze tłumaczenie, gdzie byłaś jak cię nie było w danym miejscu….bo np. karmiony był pacjent albo w trakcie wizyty napełnił pampersa i rodzina natychmiast nakazuje jego zmianę, a nie po wizycie lekarskiej w której uczestniczymy. Wiele takich przykładów można by pisać.
  • Ja miewałam dyżury (sobota niedziela) gdzie byłam sama na ponad 40 pacjentów. Jak ktoś tego nie doświadczy, to nie zrozumie jaka ciężka i odpowiedzialna prace wykonujemy!
  • Dokładnie tak., plus pobrać krew i zanieść do laboratorium, wydać posiłki i nakarmić pacjentów, pojechać na konsultację specjalistyczną oraz uczestniczyć w badaniach diagnostycznych (RTG, USG, TK)
  • Realia w Polsce mamy takie, że jest nas zbyt mało, mimo iż „góra” twierdzi inaczej.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze