Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: iniekcje, kroplówki, pobrania krwi, tłumaczenie rodzinom…

Komentarze pielęgniarek

Pod jednym z zamieszczony postów na Facebooku pojawił się poniższy komentarz pielęgniarki. Wywołał on dyskusję wśród pielęgniarek i położnych.

Polska pielęgniarka jest i lekarzem, i salową, i sekretarką i informatykiem. A tak naprawdę pielęgnacja jest na samym końcu, a pacjent w międzyczasie. Dopóki nie będzie zmieniony cały system pielęgniarstwa w Polsce będzie, jak jest…

pielęgniarka

Kilka wybranych komentarzy odnoszących się do powyżej opinii pielęgniarki.

  • Ja mam 30 lat, a tak zwichrowany kręgosłup przez noszenie chorych Że chwilami płakać mi się chce. Kocham swoja prace i moich pacjentów których uśmiech daje mi siłę do działania! Ale musimy coś z tym zrobić. Nie może góra nas tak traktować jak służbę.
  • Najgorsze jest to, że my wszystko możemy, zrobimy. Jak się da to dołożyć więcej i to czemu nie. Pielęgniarki są ambitne, pracują za 3 osoby .
  • Jesteśmy coraz starsze i coraz bardziej zmęczone. Należy też wspomnieć nasze chore kręgosłupy i inne choroby związane z wykonywaniem zawodu. Obowiązków ciągle przybywa, a szacunku dla nas pod żadną postacią niestety nie.
  • Do tego iniekcje, kroplówki, tłumaczenie rodzinom…. pobrania nie tylko krwi, zaprowadzić na badania, dopilnować czy skierowania są wypisane, zmiana pieluchomajtek, karmienie….ot takie tam w międzyczasie…Ale jak to twierdzi góra jest nas dużo…
  • I jeszcze tłumaczenie, gdzie byłaś jak cię nie było w danym miejscu….bo np. karmiony był pacjent albo w trakcie wizyty napełnił pampersa i rodzina natychmiast nakazuje jego zmianę, a nie po wizycie lekarskiej w której uczestniczymy. Wiele takich przykładów można by pisać.
  • Ja miewałam dyżury (sobota niedziela) gdzie byłam sama na ponad 40 pacjentów. Jak ktoś tego nie doświadczy, to nie zrozumie jaka ciężka i odpowiedzialna prace wykonujemy!
  • Dokładnie tak., plus pobrać krew i zanieść do laboratorium, wydać posiłki i nakarmić pacjentów, pojechać na konsultację specjalistyczną oraz uczestniczyć w badaniach diagnostycznych (RTG, USG, TK)
  • Realia w Polsce mamy takie, że jest nas zbyt mało, mimo iż „góra” twierdzi inaczej.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.7 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

718 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka podała dożylnie antybiotyk. Chora trafiła na OIOM.

2 min czytania
Sąd: nieprawidłowa była organizacja pomocy pacjentce… Przedstawiamy fragment orzeczenia Sądu Okręgowego z 2024 roku… Pacjentka stawiła się w przychodni na wizytę lekarską….
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LMUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka może udzielać porady a pełni rolę sekretarki.

3 min czytania
Pielęgniarka udziela porady a „obok siedzi lekarz i podbija dokumentację”. W dniu dzisiejszym publikujemy fragment dyskusji dotyczący roli pielęgniarek w kontekście tzw. porady pielęgniarskiej, która miał miejsce…
Aktualności

Jak wspierać laktację? Sprawdzone sposoby i preparaty dla karmiących mam

3 min czytania
Karmienie piersią to wyjątkowy etap w życiu mamy i dziecka. Choć laktacja to proces naturalny, wiele mam doświadcza trudności w jej utrzymaniu…
Komentarze