Pielęgniarka Krystyna Ptok o znaczeniu doświadczenia w zawodzie pielęgniarki.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka Krystyna Ptok o znaczeniu doświadczenia w zawodzie pielęgniarki.

Przewodnicząca OZZPiP wystąpiła w Tarnowie

Publikujemy wystąpienie pani Krystyny Ptok na marszu pielęgniarek i położnych w Tarnowie w dniu 22 lutego 2023 roku.

Witam wszystkie koleżanki pielęgniarki, kolegów pielęgniarzy, położnych z całej Polski. Ten protest pod szpitalami w Tarnowie jest protestem na rzecz zmiany ustawy o najniższych wynagrodzeniach.

Mówimy STOP DEGRADACJI i STOP DYSKRYMINACJI.

Nasz związek nigdy nie dał zielonego światła tej ustawie. Tak jak powiedziała wcześniej koleżanka – ten protest to jest protest pielęgniarek z 5 grupy, protest pielęgniarek z 6 grupy i 2 grupy. Jesteśmy tutaj po to, żeby ustawa została zmieniona. Nie zgadzamy się z jej zapisami i Zjazd Krajowy naszych delegatów zobowiązał Zarząd Krajowy i tu witam wszystkie przewodniczące regionów z całej Polski – zobowiązał nas, żebyśmy szli w kierunku nowelizacji tej ustawy, która spowodowała wyłącznie podziały i wszyscy jesteśmy świadomi tych podziałów w środowisku związanych ze zróżnicowaniem wynagrodzeń.

Możemy powiedzieć, że takie konflikty i podziały służą wyłącznie rządzącym, bo skłóconym narodem, skłóconą grupą zawodową rządzi się najlepiej. Jako związek powinniśmy razem działać na rzecz wyrównania w górę tych podziałów. Uznania kwalifikacji koleżanek z grupy 2, ale i wyciągnięcia grupy 5 i 6 z tego dołka, zgodnie z hasłem – DOŚWIADCZENIE MA BYĆ W CENIE!

Dlatego jako Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych, który tutaj stoi – powinniśmy działać razem, na rzecz tych zmian w ustawie o najniższych wynagrodzeniach. Tylko zorganizowane protesty powodują zmiany. Tak stanowi historia związków zawodowych od XVIII wieku, właśnie publiczne akcje protestacyjne i opór społeczny są od zawsze wpisane na działalność pracowniczą, zmierzającą do poprawy warunków pracy i płacy.

STOP DEGRADACJI! STOP DYSKRYMINACJI! DOŚWIADCZENIE MA BYĆ W CENIE. WYKSZTAŁCENIE MA ZNACZENIE.

Koleżanki i koledzy, zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych! Zaprzestanie działań, zniechęcenie byłoby najgorszym, co mogłoby spotkać naszą grupę zawodową!

Odnosząc się jeszcze do lekceważenia grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, to mogę powiedzieć, że jesteśmy grupą zawodową sfeminizowaną. To kobiety w większości wykonują ten trudny zawód. Potrzebna w nim jest ogromna empatia, miłość do tego co się robi i ogromne doświadczenie zawodowe i ogromna wiedza. Ja mówię – stop dyskryminowaniu polskich kobiet zatrudnionych w ochronie zdrowia.

Do wystąpienia pani przewodniczącej odniesiemy się w artykule redakcyjnym w dniu 24 lutego 2023 roku o godz. 16:00.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 36

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7694 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek zbiera podpisy.

3 min czytania
Związek pielęgniarek organizatorem konferencji prasowej W dniu dzisiejszym odbyło się posiedzenie zarządu regionów, w trybie nadzwyczajnym. Na posiedzeniu gościliśmy zaprzyjaźnione reprezentacje związkowe…
Aktualności

Wszywka alkoholowa Warszawa - leczenie choroby alkoholowej, czy to możliwe

4 min czytania
Choroba alkoholowa rozwija się stopniowo. To proces, w którym jednostka ma coraz mniejszą kontrolę nad własnym życiem. To proces, który stopniowo odbiera…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek: różnice w grupach zbliżą się do 600 PLN.

3 min czytania
Związek pielęgniarek zbiera podpisy pod ustawą dyskryminującą pielęgniarki Radio.lublin.pl w dniu 21 marca 2023 roku informowało: Ruszyła zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. 40-90 PLN/godz.