Pielęgniarka LM wspomina początki pracy zawodowej.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka LM wspomina początki pracy zawodowej.

Początki pracy pielęgniarki po LM

Pod jednym z zamieszczonych postów na Facebooku pojawiła się poniższa wypowiedź pielęgniarki Anny, która opisała swoje początki w zawodzie po ukończeniu Liceum Medycznego.

41 lat temu ukończyłam LM. Po pierwszym dyżurze zapoznania się z oddziałem zostałam sama na chirurgii z 40 pacjentami i wszystko musiałam umieć zrobić. Było zlecenie do wykonania, szkoła przygotowała pielęgniarkę do zawodu solidnie. Życzę powodzenia w zawodzie pielęgniarki.

pielęgniarka anna

Komentarze na pielegniarki.info.pl

W nawiązaniu do powyższej wypowiedzi pojawiło się wiele opinii innych pielęgniarek. Poniżej prezentujemy kilka wybranych komentarzy.

 • Ja 36 lat temu i sytuacja identyczna i nikt nie płakał, że dopiero skończył szkołę, umiałyśmy wszystko ogarnąć…
 • Trzeba dodać, że bez żadnych kursów na podcieranie, obieranie, cewnikowanie. Trzeba było uwierzyć w siebie, a LM przygotowało wielokierunkowo. Pozdrawiam
 • Masz Aniu rację…ja po szkole poszłam od razu na OIOM i dałam radę.
 • Ja 35 lat temu i identycznie, 120 łóżek na psychiatrii
 • Dokładnie 35 lat temu skończyłam SM. Od razu 3 noce pod rząd. Jedna z koleżanką wprowadzającą, a następne sama. Nikt się mnie nie pytał czy dam radę. Musiałam.
 • Zawsze będę uważać że zarówno LM jak i studium najlepiej przygotowywały do zawodu. Ani specjalizacja ani mgr nie zmieniły nic jeśli chodzi o zakres obowiązków i kompetencji na oddziale. Każda z nas wykonuje tą samą pracę.
 • To prawda. Liceum medyczne przygotowywało pielęgniarkę perfekcyjnie do zawodu. Ja też kończyłam LM I jestem z tego dumna. Świetni wykładowcy, rewelacyjne praktyki na których wszystko się robiło.
 • Taka prawda po tygodniu na OIOMie miałam samodzielny dyżur dałam radę, jestem po LM
 • To prawda, nikt wtedy nie bał się zostać od razu sam na dyżurze, zgadzam się z tym w pełni. Trzeba było robić wszystko bez papierka. A teraz nami pomiatają i poniżają
 • Tak, kiedyś (23 lata w zawodzie) przychodziło się do pracy i nikt nie zastanawiał się czy ma na to papier. Robiło się co oddziałowa albo lekarz kazał. A teraz młode dziewczyny (uświadomione) najpierw zastanawiają się czy mają do tego uprawnienia, a dopiero później wykonują. Świat się zmienił, nie człowiek jest najważniejszy, lecz papierek.

Wynagrodzenie pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem

 • Pielęgniarki powinny mieć godziwe pensje by pracować po 168 godz. w miesiącu a nie dorabiać w 2 lub 3 miejscach kosztem rodziny i swojego wolnego czasu na wypoczynek.
 • Też się z tym zgadzam, wszystkie powinnyśmy mieć godziwe pensje bez wyjątku. Po wielu latach pracy stoi za nami ogromne doświadczenie, które powinno mieć swoją cenę i to wysoką. Tylko ktoś ma interes w tym, żebyśmy dorabiały w kilku miejscach. Proszę sobie wyobrazić ogromny krach na oddziałach gdyby pielęgniarka mogła godnie, spokojnie żyć za jedną pensję i nie musiała w związku z tym dorabiać.

Zachowano oryginalną pisownię komentarzy.

Zobacz wszystkie komentarze klikając TUTAJ.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.6 / 5. Ilość głosów: 166

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze