Pielęgniarka: nie ma bardziej stresującej pracy.

2 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka: nie ma bardziej stresującej pracy.

Schorzenie pielęgniarek i położnych

Jakiś czas temu opublikowaliśmy wypowiedź pielęgniarki, która poruszyła temat chorych kręgosłupów wśród pielęgniarek i położnych, a co za tym idzie koniecznego i potrzebnego urlopu zdrowotnego.

Mamy chore kręgosłupy. Wiele pielęgniarek jest po operacji kręgosłupa i nadal pracuje na oddziałach szpitalnych. Gdyby bardziej dbano o nasze zdrowie służyły byśmy dłużej naszemu społeczeństwu. Roczny urlop zdrowotny w tym zawodzie byłby konieczny!

Więcej w sprawie przeczytasz w artykule Pielęgniarki potrzebują urlopu zdrowotnego.

Urlop zdrowotny dla pielęgniarek

Wiele pielęgniarek utożsamia się z powyższym komentarzem i uważają, że pielęgniarki i położne potrzebują urlopu, dla podratowania zdrowia, jak inne grupy zawodowe np. nauczyciele. Prezentujemy wybrane opinie w przedmiotowej sprawie.

  • Jestem za urlopem ratującym zdrowie.. Nasza praca jest bardzo ciężka, obciąża nie tylko kręgosłup ale i psychikę.
  • Tu już nie chodzi o te godziny bo to nasz wybór, tu chodzi o specyfikę pracy i stres który towarzyszy podczas każdego dyżuru, bo nie ma bardziej stresującej pracy niżeli ta, w której bezpośrednio odpowiadasz za życie i zdrowie człowieka.
  • Tak, uważam, że to konieczne dla przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, alienacji od pacjenta, dla poprawy jego bezpieczeństwa.
  • Uważam, że osoby po 50 roku życia powinny mieć wydłużony urlop wypoczynkowy. Poza tym urlop zdrowotny też jest wręcz wskazany. Pielęgniarki to ludzie nie roboty.
  • Już kiedyś o tym pisałam…Nauczyciele w całej swojej karierze zawodowej mają 3 lata urlopu na podratowanie zdrowia. W naszym przypadku taki urlop jest bardzo wskazany….zbyt ciężka praca fizyczna i psychiczna niesie negatywne skutki dla organizmu

Pielęgniarki są obciążone fizycznie i psychicznie

  • Ok tak…bardzo potrzebny w naszym zawodzie, a szczególnie pracujących w oddziałach szpitalnych i na zmiany. Po 30 latach pracy nie mam już siły fizycznej i psychicznej. Urlop taki byłby zbawieniem bo inaczej wypalamy się zawodowo .
  • No w końcu ktoś ruszył ten temat …. Urlop zdrowotny na pewno należy nam się nie mniej niż nauczycielom a nawet bardziej
  • Jak same o siebie nie zawalczymy żaden rząd o nas nie zadba. Obowiązków przybywa, a praca ciężka, niebezpieczna, odpowiedzialna niszcząca psychicznie i fizycznie. Jakie my mamy prawa oprócz prawa wykonywania zawodu?
  • I właśnie dlatego porzuciłam pielęgniarstwo w Polsce, bo to jest nic innego jak psychiczne i fizyczne zajeżdżanie siebie. Wiele rzeczy dałoby się ulepszyć, ale nikt nie chce pomóc. Zero ułatwienia w postaci ślizgów czy podnośników, praca w wymuszonych pozycjach, brak odpowiedniej ilości personelu pielęgniarskiego oraz pomocniczego, mobbing, pomiatanie przez pacjentów i rodziny. Każdy kto sobie powtarza, że w polskim pielęgniarstwie coś się zmieni jest albo naiwnym marzycielem albo w fazie dużego wyparcia. Trzymajcie się tam ciepło, a jeśli ktoś ma wątpliwości czy wyjechać czy nie to powiem jedno- wyjechać i nie będziecie żałować! Życie i zdrowie ma się jedno i do momentu aż my o to nie zadbamy nie zrobi tego nikt.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.9 / 5. Ilość głosów: 17

Bądź pierwszym, który oceni wpis

388 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze
×
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Zwolnienia pielęgniarek sposobem na obniżenie kosztów zatrudnienia.