Pielęgniarka: nie podpisałabym tej umowy.

1 min czytania
AktualnościPraktyka zawodowa
Pielęgniarka: nie podpisałabym tej umowy.

Praktyka zawodowa pielęgniarek  

Niedawno opublikowaliśmy artykuł z fragmentem umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych usług pielęgniarskich/położnej zgodnie z warunkami zawierania i realizacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Umowę zamieszczono na stronie internetowej jednego ze szpitali. Przeczytaj więcej w artykule pt. Kary finansowe dla pielęgniarek za uchybienia w prowadzeniu dokumentacji.

Opinie pielęgniarek i położnych

Poniżej publikujemy wybrane komentarze pielęgniarek i położnych, które wypowiedziały się w kontekście powyższej umowy. Czy podpisałby taką umowę?

  • A jakie kary grożą dyrektorom za niezapewnienie odpowiedniej obsady osobowej zgodnej z normami zatrudnienia by można było podołać obowiązkom stawianym przez dyrektorów?
  • 100 sposobów na to jak utrudnić życie pielęgniarce.
  • A i co jeszcze…może należy zatrudnić więcej niż 2 pielęgniarki na oddział zabiegowy to i dokumenty będą dokładnie prowadzone
  • Już o tym pisałam. Powinnyśmy dbać o to co jest w dokumentacji i o to, żeby wszystko to co robimy miało dokumentację. Ale to ma też drugą stronę. Jeżeli faktycznie zaczniemy wszystko pisać to wielu lekarzy wyleci z pracy albo pójdzie siedzieć.
  • Już teraz nie ma czasu dla pacjenta, bo jest nas za mało, a ciągle tylko dorzucają papierów. Jeszcze będą nas karać…
  • Nie podpisałabym takiej umowy. I to ja akurat papiery lubię, ale nie, dla zasady. Może niech zaczną się przyglądać papierologii lekarskiej?

Pielęgniarka: jeszcze więcej obowiązków i kar

  • Przez ostatnie trzy lata doświadczyłam tego co to znaczy dokumentacja. Prokurator tylko na tym się opierał. Na szczęście to było. Na magisterce jest przedmiot – prawo w pielęgniarstwie – albo jakoś tak, Nie pamiętam. Tam nas uwrażliwili i na szczęście to zrobiłyśmy. przestrzegam przed robieniem czegoś ponad obowiązki i bez zlecenia. Piekło.
  • To jest zachęta dla młodych pielęgniarek, aby zrezygnować z zawodu lub wyjechać.
  • Nie zapominajcie o pieczątkach, ONE są najważniejsze
  • Jeszcze więcej obowiązków i jeszcze więcej kar… Chyba pora pomyśleć o przebranżowieniu…

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 60

Bądź pierwszym, który oceni wpis

327 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o sposobach organizacji przerw w pracy.

2 min czytania
Praca pielęgniarek i położnych W jednym z postów na naszym Facebooku zadaliśmy pytanie pielęgniarkom i położnym, które brzmiało: Ile kawy wypijają podczas…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

NIK o wynagrodzeniach pielęgniarek.

2 min czytania
Prezes NIK spotkał się z przedstawicielkami środowiska pielęgniarek i położnych Na prośbę Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP), Prezes NIK Marian Banaś przyjął w centrali…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki LM i SM dzięki „krętym ścieżkom” są nadal pielęgniarkami.

5 min czytania
Siatka płac pielęgniarek – głos użytkownika Portalu Pielęgniarek i Położnych Poniżej cytujemy jeden z komentarzy dotyczący artykułu redakcyjnego z dnia 30 listopada…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Media: Pielęgniarki zarabiają ponad 13 tys. PLN. Mimo to siostry są niezadowolone.