Pielęgniarka – Nie zgadzam się na tak duże kominy płacowe.

3 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka – Nie zgadzam się na tak duże kominy płacowe.

Pielęgniarki podpisują petycję do pani Krystyny Ptok – także anonimowo

Pierwsze podpisy pod petycją w sprawie sprzeciwu wobec projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek zostały złożone. Adresatem petycji jest pani Krystyna Ptok – autorka zapisów w projekcie ustawy w zakresie wynagradzania personelu pielęgniarskiego.

Petycja została zamieszczona na profesjonalnym portalu petycjeonline.com. Może ona zostać podpisana po podaniu danych, które na wniosek podpisującego nie będą widoczne dla osób trzecich. W przypadku osoby pragnącej zachować anonimowość podpis zostanie zaliczony a wykazie osób, które podpisały petycję będzie widnieć adnotacja – „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie.”

Po podpisaniu petycji na podany przez podpisującego adres email zostanie automatycznie wysłana informacja. W niej będzie widniał link, który należy kliknąć. Dopiero wtedy podpis zostanie zaliczony. W przypadku braku potwierdzenia głosowania przez kliknięcie linku aktywującego podpis zostanie utracony.

Pielęgniarki piszą dlaczego podpisały petycję

Przy podpisywaniu petycji można zamieścić adnotację o powodzie podpisania petycji. Część podpisujących petycję korzysta z tej opcji. Zobacz jakie padają argumenty za złożeniem podpisu pod petycją.

Jestem pielęgniarka z 30 letnim stażem i uważam, że w żaden sposób moja praca nie jest mniej wartościowa i nie wykonuje jej na niższym poziomie niż pielęgniarki z wykształceniem wyższym.

Nie godzę się z taką dyskryminacją po 40 latach pracy.

Nie zgadzam się na różnice w uposażeniu, pracuje w zawodzie 26 lat i mam bardzo duże doświadczenie w pracy. Jest to pomijanie dla pielęgniarek i położnych, które mają długi staż pracy.

Bardzo niesprawiedliwe jest traktowanie pielęgniarek po LM i SM.

Podpisuje ponieważ tak znaczące różnice w wynagrodzeniu są haniebne.

Nie zgadzam się na nierówne traktowanie. Za taką samą pracę i zakres obowiązków powinno być takie samo wynagrodzenie.

Ustawa jest sprzeczna z art. 18 (3c) Kodeksu Pracy – uderza w nasze wieloletnie doświadczenie, którego nie ma się po ukończeniu kilku lat studiów.

Różnice w wynagrodzeniu pielęgniarek wykonujących taką samą pracę są haniebne

Nie zgadzam się na dalsze nierówności płacowe i dyskryminację w ochronie zdrowia.

Nie zgadzam się z takimi różnicami w wynagrodzeniu przy wykonywaniu tych samych obowiązków.

Nie zgadzam się, projekt ustawy jest upokarzający.

Stop dyskryminacji w zawodzie! Nie zgadzam się na wynagrodzenie niezgodne z kodeksem pracy!

Niesprawiedliwa jest różnica pomiędzy grupami a wykonujemy taką samą pracę.

Uważam, że ustawę powinno się naprawić, a nie poprawiać- zwłaszcza takim projektem, który uwłacza równemu traktowaniu na takim samym stanowisku. Kompetencje pielęgniarki nie zmieniły się, niezależnie od wykształcenia. To wstyd tak podzielić środowisko pielęgniarskie.

Ustawa krzywdząca pielęgniarki tuż przed emeryturą , które wprowadzają młode osoby do zawodu. Doświadczenie nie dorówna żadnym papierom i studiom online.

Brakiem akceptacji dla dalszego nierównego traktowania i uwłaszczaniu mojej godności.

Nie zgadzam się z tak dużą różnicą pensji za tą samą pracę. Za wykształcenie powinny być dodatki tak samo jak i za posiadane kursy.

Nie zgadzam się z nierównym traktowaniem. Mój zastrzyk i zastrzyk magistra jest tyle samo wart a ponadto często to trzeba wprowadzać mgr do pracy.

W projekcie OZZPiP nie wzięto pod uwagę doświadczenia zawodowego

Pracowałam w UK przez kilka lat. Każdy wie ile zarabia i zarabiać będzie i jest to tylko i wyłącznie podyktowane doświadczeniem, chce się więcej to czekają wyższe bandy dla mgr. A w naszym kraju jak zwykle absurd goni absurd. Odpowiedzialność bardzo duża, wyczerpanie, nocki, itd. są takie same dla wszystkich pielęgniarek będących przy łóżkach.

W tej ustawie nie wzięto pod uwagę doświadczenia zawodowego. Ta ustawa faworyzuje pielęgniarki wchodzące do zawodu a odziera z godności zawodowej pielęgniarki z długoletnim stażem.

Nie zgadzam się z ustawą o wynagrodzeniach pielęgniarki. Mam 36 lat pracy, jestem po Liceum Medycznym i posiadam specjalizację zachowawczą. Moje doświadczenie zawodowe przekazywałam na bieżąco i przekazuje pielęgniarkom podejmującym pracę.

Postępowanie OZZPiP jest bezprawne i nieetyczne!

Rolą i zadaniem związków zawodowych – jest ochrona praw pracowniczych! Tymczasem związek pielęgniarek wbrew przepisom prawa pracy, wbrew Konstytucyjnym zapisom, doprowadza do bezprawnego różnicowania, dyskryminowania i dzielenia kadr pielęgniarskich.

Działalność Związku oceniam nagannie! Jest bezprawna, niemoralna, niedopuszczalna i niebezpieczna!

Nie zgadzam się na tak duże kominy płacowe.

Zachowano oryginalne brzmienie.

źródło: petycjeonline.com

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 196

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Co robią pielęgniarki z grupy 2 siatki płac?