Płace pielęgniarek – decyzją dyrektora szpitala cały personel pielęgniarski z jedną pensja zasadniczą.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Płace pielęgniarek – decyzją dyrektora szpitala cały personel pielęgniarski z jedną pensja zasadniczą.

Dyrektor o wynagrodzeniach pielęgniarek w szpitalu

Portal rynekzdrowia.pl cytuje wypowiedzi jednego z dyrektorów szpitali podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Dyrektor wyraził pogląd, że „doszło do „niesprawiedliwego rozejścia się płac, szczególnie w grupie pielęgniarek”. Z jednej strony powstały duże dysproporcje wśród samych pielęgniarek, a do tego zrównano część z nich z wynagrodzeniem rejestratorek, opiekunów czy techników analityki.

Wobec powyższej sytuacji dyrektor nie pozostał bezczynny i podniósł tym najniżej zarabiającym pielęgniarkom i położnym 300-400 zł, bo zdaniem dyrektora te dysproporcje były niegodne i niesprawiedliwe.

Rynekzdrowia.pl przytacza dalszą część wypowiedzi dyrektora:

Wskazywał, że najniżej zarabiające pielęgniarki na ogół mają największe doświadczenie i są mentorkami uczącymi młodsze koleżanki, które mają od nich wyższe płace.

Nie mam najmniejszej intencji umniejszać wynagrodzeniu osób młodych, ale jest jeszcze coś takiego jak doświadczenie, jak elementarne poczucie sprawiedliwości, które mnie nie pozwala jako dyrektorowi szpitala patrzeć spokojnie na to, że pielęgniarka, która jest mentorem dla swojej koleżanki, która pracuje z nią codziennie w zespole, ma zarabiać o 2 tys. mniej, a z pochodnymi to jeszcze kolejne 20 proc.

Jakie działania podjął dyrektor placówki w ramach kształtowania polityki płacowej personelu pielęgniarskiego

Dyrektor podkreśla, że jeżeli otrzymałem możliwość wpływania na to, od stycznia 2023 ustaliłem jednakowe wynagrodzenie zasadnicze dla wszystkich pielęgniarek 5776 zł, niezależnie od specjalizacji, magisterki czy licencjata. Spotkało się to z ogromnym zadowoleniem w szpitalu. Ponad 140 pielęgniarek otrzymało dzięki temu wyższe wynagrodzenie – dodał, tłumacząc, że wykształcenie jest premiowane określonymi dodatkami.

źródło: rynekzdrowia.pl redaktor Mariusz Polak artykuł pt. Dyrektor zrównał płace pielęgniarek. „To pieniądze wyprowadzają ludzi na ulice.”

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 87

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8222 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Nie dla projektu ustawy OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.