Płace pielęgniarek – decyzją dyrektora szpitala cały personel pielęgniarski z jedną pensja zasadniczą.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Płace pielęgniarek – decyzją dyrektora szpitala cały personel pielęgniarski z jedną pensja zasadniczą.

Dyrektor o wynagrodzeniach pielęgniarek w szpitalu

Portal rynekzdrowia.pl cytuje wypowiedzi jednego z dyrektorów szpitali podczas VIII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Dyrektor wyraził pogląd, że „doszło do „niesprawiedliwego rozejścia się płac, szczególnie w grupie pielęgniarek”. Z jednej strony powstały duże dysproporcje wśród samych pielęgniarek, a do tego zrównano część z nich z wynagrodzeniem rejestratorek, opiekunów czy techników analityki.

Wobec powyższej sytuacji dyrektor nie pozostał bezczynny i podniósł tym najniżej zarabiającym pielęgniarkom i położnym 300-400 zł, bo zdaniem dyrektora te dysproporcje były niegodne i niesprawiedliwe.

Rynekzdrowia.pl przytacza dalszą część wypowiedzi dyrektora:

Wskazywał, że najniżej zarabiające pielęgniarki na ogół mają największe doświadczenie i są mentorkami uczącymi młodsze koleżanki, które mają od nich wyższe płace.

Nie mam najmniejszej intencji umniejszać wynagrodzeniu osób młodych, ale jest jeszcze coś takiego jak doświadczenie, jak elementarne poczucie sprawiedliwości, które mnie nie pozwala jako dyrektorowi szpitala patrzeć spokojnie na to, że pielęgniarka, która jest mentorem dla swojej koleżanki, która pracuje z nią codziennie w zespole, ma zarabiać o 2 tys. mniej, a z pochodnymi to jeszcze kolejne 20 proc.

Jakie działania podjął dyrektor placówki w ramach kształtowania polityki płacowej personelu pielęgniarskiego

Dyrektor podkreśla, że jeżeli otrzymałem możliwość wpływania na to, od stycznia 2023 ustaliłem jednakowe wynagrodzenie zasadnicze dla wszystkich pielęgniarek 5776 zł, niezależnie od specjalizacji, magisterki czy licencjata. Spotkało się to z ogromnym zadowoleniem w szpitalu. Ponad 140 pielęgniarek otrzymało dzięki temu wyższe wynagrodzenie – dodał, tłumacząc, że wykształcenie jest premiowane określonymi dodatkami.

źródło: rynekzdrowia.pl redaktor Mariusz Polak artykuł pt. Dyrektor zrównał płace pielęgniarek. „To pieniądze wyprowadzają ludzi na ulice.”

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 83

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek – zmniejszmy różnicę z 0,35 do 0,2 pomiędzy grupami.