Nie dla projektu ustawy OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.

2 min czytania
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek
Nie dla projektu ustawy OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego.

Łamanie praw pracowniczych pielęgniarek i położnych

Świadomość o skali nierównego traktowania w zatrudnieniu pielęgniarek i położnych absolwentów LM oraz SM dociera do coraz większego grona osób odpowiedzialnych za kreowanie polityki płacowej w podmiotach leczniczych. Od dyrektorów szpitali po organy założycielskie. Teraz sprawę zaczynają nagłaśniać media ogólnopolskie.

Pielęgniarki i położne oddają sprawy do sądów, które przyznają im odszkodowania za nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Co ważne, sądy wyższej instancji potwierdzają, że osoby z grupy 6 mają wynagrodzenia niższe o 30% względem osób zaszeregowanych do grupy 2. Sądy Okręgowe nie mają wątpliwości, że podmioty lecznicze łamią prawo, różnicując wynagrodzenia osób wykonujących ten sam zakres obowiązków oraz posiadających taką samą odpowiedzialność zawodową.

Związek pielęgniarek pudruje krosty

Obecnie związek pielęgniarek – OZZPiP występuje z „inicjatywą ustawodawczą”, która pozwala po zebraniu ponad 100 tys. podpisów na skierowanie projektu ustawy do sejmu.

Analiza przedmiotowego projektu zmiany ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w podmiotach leczniczych prowadzi do wniosku, że związek OZZPiP utrwala absurdalne i dyskryminujące rozwiązania w obecnej siatce płac. Zmiana w zakresie wysokości współczynników pracy nie prowadzi do zniwelowania nierównego traktowania w zatrudnieniu. Nadal poszczególne osoby personelu pielęgniarskiego wykonujące pracę takiej samej wartości mają być wynagradzane w sposób zróżnicowany. To powoduje, że projekt przedstawiony przez związek pielęgniarek nie może uzyskać akceptacji.

Złożenie podpisu pod projektem ustawy autorstwa związku pielęgniarek będzie jednoznaczne z pogodzeniem się na dalsze nierówne traktowanie w zatrudnieniu ponad 100 tys. pielęgniarek i położnych zaszeregowanych do grupy 6 siatki płac.

Zobacz aktualne informacje w sprawie projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek, klikając w poniższy link.

Podpisz petycję – Nie dla projektu ustawy związku OZZPiP o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego

Na portalu petycjeonline.com rozpoczęło się zbieranie podpisów pod petycją w sprawie braku akceptacji dla projektu ustawy regulującej zasady wynagradzania pielęgniarek i położnych.

Jak skutecznie podpisać (także anonimowo) petycję w sprawie sprzeciwu wobec projektu ustawy OZZPiP o wynagradzaniu personelu pielęgniarskiego

Po podaniu danych oraz dwukrotnym adresu email trzeba zaznaczyć trzy opcje.

Pierwsza: „Pokaż mój podpis publicznie online”.

W tym przypadku można zaznaczyć, opcję „NIE” i wtedy podpisuje się petycję anonimowo! Podpis jest zaliczony a w zamian za dane osobowe pojawia się adnotacja: „Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w Internecie”.

  • Druga opcja:
    • „Proszę o powiadamianie mnie mailowo o aktualizacjach tej petycji”.
    • Można zaznaczyć tak lub nie.
  • Trzecia opcja:
    • „Mam ukończone 16 lat i akceptuję zapisy polityki prywatności”.
    • Zaznaczamy tak.

Po kliknięciu „PODPISZ” automatycznie na adres mailowy podany przez podpisującego zostanie wysłana informacja przez portal petycjeonine.com.

W przedmiotowej informacji zostanie zamieszczony link, po którego kliknięciu zostanie zaliczony głos w sprawie podpisania petycji.

Uwaga! Bez kliknięcia w link podpis nie zostanie zaliczony!!! Zostanie stracony.

Petycje mogą podpisywać nie tylko pielęgniarki i położne.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.5 / 5. Ilość głosów: 41

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze
×
Aktualności

Wyczyny pielęgniarek oddziałowych z grafikami.