Pielęgniarka o konflikcie zawodowym na tle płacowym.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka o konflikcie zawodowym na tle płacowym.

Podział pielęgniarek na grupy źródłem konfliktu zawodowego

Od lat zwracaliśmy uwagę, że podział pielęgniarek i położnych na grupy nie ma uzasadnienia w kontekście wykonywania praktyki zawodowej. Od lat czyli od roku 2015, kiedy wprowadzono w życie nową siatkę płac w podmiotach leczniczych. Podkreślaliśmy, że metodologia na której opiera się przedmiotowy podział na grupy wzbudzi ogromne kontrowersje oraz różnorakie interpretacje. Ostrzegaliśmy, że taki stan rzeczy zapowiada liczne spory w  podmiotach leczniczych, także na poziomie oddziałów szpitalnych między współpracownikami, ale także do procesów sądowych włącznie.

Refleksje pielęgniarek o konflikcie zawodowym

Poniżej przedstawiamy wypowiedź jednej z pielęgniarek zamieszczoną na fanpage na Facebooku Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Jak długo będzie trwał ten konflikt? Jak długo będziemy się przekrzykiwać i pluć na siebie? Brak wzajemnego szacunku i kultury osobistej. Ustawa o zawodzie – każdej proponuję przeczytanie ze zrozumieniem kilka razy, a na koniec Kodeks Etyczny. Wszystkie jesteśmy pielęgniarkami bez względu na to, jaką szkołę medyczną skończyłyśmy. Każda z nas otrzymała prawo wykonywania zawodu. Dla przypomnienia dla wszystkich pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy kończyli edukację na przestrzeni ostatnich 40-50 lat. PWZ jest dokumentem, który przysługuje osobie po ukończeniu kształcenia zawodowego na kierunku pielęgniarstwo, posiada zawodową wiedzę i umiejętności zgodne z odpowiednimi kwalifikacjami, nienaganną postawę etyczną i odpowiednie zdrowie. Proszę Was Drogie Panie i Panowie te młode i te starsze, wykształcone i niewykształcone, abyście pamiętali, że wszyscy jedziemy na tym samym wozie. Szacunek, pokorą, koleżeństwo i partnerstwo w pracy to podstawowe elementy życia w naszym środowisku.

pielęgniarka monika

Z kolei inna z pielęgniarek dodała.

My wszystkie jesteśmy wykształcone. Kształcimy się, czy nie nikt nam tego nie powinien zabrać, bo jesteśmy filarami. Mamy doświadczenie i powinnyśmy być zjednoczone w grupie bez względu na to, gdzie pracujemy. Tego nikt nie może nam zabrać.

pielęgniarka dagmara

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 53

Bądź pierwszym, który oceni wpis

571 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze
×
Aktualności

Zmiany skórne: Kiedy mogą być groźne?