Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka o patologicznych zachowaniach i mobbingu.

Komentarz pielęgniarki

Poniżej przedstawiamy komentarz zamieszczony przez jedną z pielęgniarek.

Mam do poruszenia bardzo poważny problem, o dziwo, nie związany z agresją ze strony pacjentów, a z patologicznymi zjawiskami ze strony współpracowników. Czy wszędzie jest mobbing, brak szacunku i totalna poniewierka pielęgniarek? Czy to już tak musi być, że nikt się z nami nie liczy? Że nie możemy liczyć na pomoc ze strony oddziałowych czy ordynatora? Pytam, bo to co się dzieje ostatnio przekracza wszelkie granice. Nie mamy żadnych partnerów do rozmowy. Nasze uwagi i prośby są ignorowane przez naszych przełożonych. Jesteśmy zastraszani i większość z nas ma poczucie, że lepiej siedzieć cicho. Jak zareagować, gdy mamy do czynienia z mobbingiem? Gdy lekarz bez skrupułów może krzyczeć na pielęgniarki? Gdy dochodzi do ubliżania i awantur przy pacjentach? Czy żyjemy w tak patologicznym środowisku, że jedynym wyjściem jest zmiana miejsca pracy lub zawodu? Czy nie możemy bronić się przed zwykłym chamstwem?

pielęgniarka

Czy jako pielęgniarka lub położna doświadczyłaś/łeś mobbingu w miejscu pracy?

W odpowiedzi na wypowiedź pielęgniarki pojawiło się kilka innych opinii. Cytujemy je poniżej.

  • Wszędzie jest mobbing. W stosunku do jeszcze „niższego” personelu jak OM również. To wszystko dlatego, że nie ma szacunku człowieka do człowieka.
  • Przykre, ale niestety prawdziwe
  • Autentyk: W jednym ze szpitali jak się wchodzi do gabinetu w kadrach można zobaczyć ogromną szafę z teczkami pracowników. Szafy są opisane „personel wyższy” i „personel średni”… Jak to się mówi: ” Ryba psuje się od głowy”..

  • Pielęgniarki to nie ryby głos mają. Nie można dawać się poniżać. Innych też można nauczyć kultury, jak zachowują się źle.
  • Ja znam starą zasadę ceń siebie to i Ciebie zaczną cenić. Raz mnie lekarz próbował poniżyć, już nie pracuje.
  • Tak zachowują się ludzie bez charakteru i przez takie zachowanie chcą się dowartościować.
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 145

Bądź pierwszym, który oceni wpis

594 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze