Pielęgniarka o pensji – nie według wykształcenia tylko zakresu odpowiedzialności.

2 min czytania
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka o pensji – nie według wykształcenia tylko zakresu odpowiedzialności.

Pielęgniarki oceniają podział pielęgniarek według wykształcenia

Komentarze i opinie na pielegniarki.info.pl:

Nie rozumiem tego problemu z wykształceniem. Taki jest teraz system – po maturze licencjat lub studia wyższe z magistrem. Nadmienić tylko trzeba, że ukończenie uczelni daje Nam tylko dyplom. Wszystkie kursy potrzebne do wykonywanej pracy trzeba ukończyć, kurs – pielęgniarstwo rodzinne, kurs szczepienia ochronne, kurs leczenie ran powikłanych, ekg, przetaczania krwi, opieka paliatywna czy długoterminowa. I wiele innych, których nie sposób wymienić. Tego wymaga NFZ. I nie interesuje ich czy dana pielęgniarka to mgr czy liceum, czy licencjat. Musi być kurs kwalifikacyjny na dane stanowisko.

Jak dla mnie to jest SPECJALNE SKŁÓCANIE PIELĘGNIAREK ! Najprostsze jak dla mnie rozwiązanie to:

1. podstawa X taka sama dla WSZYSTKICH

2. dodatek stażowy w %

3. dodatek za dodatkowe wykształcenie – jeśli jest potrzebne na wykonywanym przez Ciebie stanowisku.

Koniec i kropka.

Rozważyłabym różne podstawy dla pracujących na oddziałach (szczególnie tych ciężkich) i np. w przychodni.

Ta dyskusja, jako pielęgniarkę, mnie upokarza!

Cała ta dyskusja o wykształceniu nie ma dla mnie sensu i upokarza mnie jako pielęgniarkę z 30 letnim stażem! Nie będę się kształciła po to żeby zarabiać więcej. Jest to dla mnie NIEUCZCIWE! Mam bardzo dużą wiedzę, praktykę i odpowiednie wykształcenie. Machina kształcenia to naciąganie pielęgniarek na dodatkowe koszty. Po co. Żeby ktoś na tym zarobił. Wstrętne.

Kto ma ochotę się dokształca. Kiedyś było liceum a magistra musiały mieć oddziałowe. Teraz jest inny model kształcenia. Ja rozumiem dodatki za kwalifikacje. Czy wsiadając do taksówki płacisz więcej kiedy kierowca jest bardziej wykształcony?

Dlaczego minister nie wprowadził podziału obowiązków pielęgniarek

Nasi rządzący skutecznie skłócili ludzi, poprzez takie a nie inne decyzje debatowane i uchwalone, zatwierdzone przez sejm, który odrzucił wszystkie poprawki senatu (a senat chciał zmniejszyć różnice między grupami) doprowadzili do skłócenia na maxa naszej grupy zawodowej. Zamiast nam pomóc bo dzieje się źle, jest coraz mniej pielęgniarek, a technologie zabiegi, sprzęt na coraz wyższym poziomie, coraz większe wymagania i coraz większe roszczenia pacjentów, to skutecznie nami manipulują – ,,wsadzili kij w mrowisko”. W jakim to celu? Dziewczyny nie trzeba obwiniać się wzajemnie bo to nie nasze ustalenia, to decyzję osób, które nie mają pojęcia o naszej pracy.

Większa płaca, więcej pracy proszę Pani! Mam nadzieję, że tak będzie! Apropos, też zrobiłam pomostówkę, robię specjalizację, ale nie rozumiem dlaczego koleżanka z którą pracuję wiele lat i na wspólnym dyżurze robi DOKŁADNIE TO SAMO!!! co ja, ma mieć mniejszą pensję? Tylko dlatego, że ktoś kto nie ma BLADEGO POJĘCIA o realiach naszej pracy tak sobie wymyślił.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

źródło: fanpage pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 258

Bądź pierwszym, który oceni wpis

420 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze
×
Aktualności

Władze pielęgniarek o uprawnieniach ratownika medycznego.