Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów

Pielęgniarka Wioletta:

W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza praca, np. na Oddziale Intensywnej Terapii, choć te sytuacje dotyczą raczej wszystkich oddziałów tego szpitala.

Musimy dla każdego z pacjentów wykonać bardzo dokładną toaletę, bo oprócz zagrożenia życia, jest również zagrożenie odleżynami, co też się w konsekwencji kończy zagrożeniem życia.

Tak jak wspominałam, taki pacjent nam nie pomoże, musimy tego pacjenta przewracać na boki, podciągać do góry…

Pacjenci ważący ponad 100 kg to codzienność w pracy pielęgniarek

Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę Pani Prezes, że to już jest praca ponad nasze ludzkie siły, to nie jest w ogóle praca dla kobiet. Mężczyźni często mają 130 kg wagi, co na dwie kobiety daje, wiadomo wagę kilkakrotnie przekraczającą wszelkie dopuszczalne normy dla dźwigania.

Pisaliśmy pisma do Pani Prezes, zaczynając już od tamtego roku – od sierpnia… nie dostaliśmy odpowiedzi, potem kolejne pismo było. W październiku albo we wrześniu znowu nie dostaliśmy odpowiedzi.

Skutki zdrowotne dla pielęgniarek spowodowane przemieszczaniem pacjentów

Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do naszych związków zawodowych, żeby zajęły się tą sprawą, bo my nie jesteśmy w stanie już dalej w takich warunkach pracować. Każda z koleżanek ma chory kręgosłup, leczy się u neurologa, u ortopedy. Non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

Powyższa wypowiedź pielęgniarki pochodzi z pikiety pielęgniarek zatrudnionych w szpitalu w Mrągowie w dniu 3 lutego 2023 roku.

Śródtytuły i linki pochodzą od redakcji portalu.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 15

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko: pielęgniarki dostały znaczne podwyżki. I wylicza...