Pielęgniarka: "Okulary ochronne TERAZ są cenniejsze od złota"!

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarka: "Okulary ochronne TERAZ są cenniejsze od złota"!


W majowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety pielegniarki.info.pl 

– Poniżej przedstawiamy wiadomości pielęgniarek, opisujące sytuacje w szpitalach w czasie pandemii… Komentarze zostały wysłane do Redakcji Portalu – dane autora do naszej wiadomości.

Więcej wiadomości zostało zamieszonych w najnowszym numerze Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zamów prenumeratę i czytaj…

⇒Dzień dobry, jestem pielęgniarką, pracuję na półtora etatu w dwóch szpitalach. Pierwszy szpital, gdzie mam cały etat, to w tej chwili szpital zakaźny, drugi szpital – tam mam ½ etatu – to onkologia dziecięca. Nie mogę uzyskać informacji, co dalej z moim zatrudnieniem z racji tego, że – pracując na oddziale zakaźnym w czasie epidemii – nie mogę pracować na onkologii. Próbowałam dowiedzieć się u pani dyrektor ds. pielęgniarek. Powiedziała mi, że nie mają wytycznych, a jak nie stawię się do pracy, to będę zwolniona dyscyplinarnie. Izby również nie potrafią odpowiedzieć mi na to pytanie. Może Wy macie informację, co w takiej sytuacji mam zrobić. Do 28 jestem na kwarantannie, ale będę musiała wrócić do pracy, a nie chcę narażać chorych z chorobą nowotworową. Pozdrawiam.
 
⇒Dzień dobry, opiszę warunki pracy w obecnej sytuacji u nas w szpitalu. Wszystkie oddziały pracują, jak gdyby nic się nie działo – wstrzymane są jedynie odwiedziny. Nie mamy kombinezonów, masek. Maseczki chirurgiczne można policzyć na palcach jednej ręki. Wykonywane są wszystkie planowe zabiegi – liczy się sztuka. Brakuje środków do dezynfekcji – istnieje nakaz odgórny, aby chować z sal pacjentów środki do dezynfekcji. W 80% obsada to pielęgniarki zlecone pracujące w innych placówkach – w tym w szpitalu zakaźnym, na
 SOR-ach czy w PR. Wszyscy milczą, dyrekcja zniknęła i "nabrała wody w usta". Nikt nie myśli o problemie potencjalnego zarażenia. Te same osoby nocny dyżur mają na SOR, a dzienny na ZOL. Hospicjum i ZOL obstawiają w 90% pielęgniarki zlecone oraz kilka etatowych, pracujących również w innych placówkach. Oddziały normalnie przyjmują ludzi z miasta, nikt nie pyta, z jakich kontaktów, gorączka i duszność to temat zakazany. W mieście już jest ognisko wirusa, czekamy chyba tylko na masową tragedię. Kto bardziej upomina się o swoje bezpieczeństwo, jest zaraz brany na rozmowę, dostaje do zrozumienia, że jest aferzystą.
 
⇒Pozdrawiam wszystkich trwających na posterunku podczas walki z COVID-19.
Uważam, że jeśli we wszystkich oddziałach jest takie podejście dyrekcji i oddziałowych, to za kilka dni zabraknie personelu i pacjenci pozostaną sami z dyrekcją zabunkrowaną w sekretariacie.
Słyszałam, że personelowi nakazuje się używać fartuchów wielokrotnie, jeśli tylko nie widać plam krwi i innych wydzielin -"Jeśli pani się to nie podoba, to proszę sobie kupić w internecie, są po 6 zł".
Okulary ochronne są cenniejsze od złota – "Niech pani nie przesadza, po co pani okulary?"
Brak obuwia ochronnego. Są tylko przydziałowe klapki – dziurkowane – "Załóż sobie reklamówki, jak się boisz".
Przebieranie odbywa się w jednej szatni, zdejmujesz fartuch, wieszasz obok ubrania, które zakładasz wychodząc do domu. Nie jestem w stanie zrozumieć takiego podejścia.
W czyim interesie jest takie postępowanie? Przypomina to działania "wierchuszki ZSRR" w Czarnobylu. Liczba ofiar nie ma znaczenia, liczy się tylko PROPAGANDA SUKCESU – "SYTUACJA OPANOWANA, TOWARZYSZU SEKRETARZU".


Zobacz także:

Jaka jest liczba zarażonych pielęgniarek, lekarzy, ratowników i innych pracowników.

Ubezpieczenie pielęgniarek. Ciąg dalszy skandalu.

Pielęgniarki: szpitale nie wiedzą jak obliczyć rekompensaty.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8303 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze