Pielęgniarka – pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać…

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka – pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać…

Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej…

W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy post zawierający opinię jednej z pielęgniarek w sprawie grup w siatce płac.

Post trafił do ponad 30 tysięcy użytkowników i został skomentowany 205 razy. Poniżej przytaczamy kilka komentarzy pielęgniarek i położnych w przedmiotowej sprawie.

– Całe życie słyszałam od mamy nauczycielki, że zarabia więcej od swoich koleżanek po studium. Zawsze kończyła „trzeba było się uczyć”. I ja też tak mówię. Mniej kasy, bo w weekendy nie pracowałam, bo zajęcia – trudno. Zajęcia, a pomiędzy nocka – trudno. Pisanie prac na nockach i pozwalanie koleżankom spać w tym czasie – trudno. Po kilku latach opłacało się. Też mam rodzinę, też mam potrzebę snu. Ale przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej i wtedy śmiano się ze mnie.

Pielęgniarka: Tylko w tym co mają w głowie największa jest różnica…

– Ja powiem tak – mogę zarabiać mniej od koleżanek, bo one więcej stażem i większe wykształcenie, mi to nie przeszkadza, byle by tylko nie było tak, że każda wilkiem do siebie, kopią dołki pod drugą i donoszą, pomijając fakt, że pacjent pacjentowi nierówny i niestety człowiek co czas nie guma, chce dobrze, a że system do kitu to co innego. Wracają do zarobków – ja się cieszę jak inni mają dobrze, ale tylko w tedy gdy w pracy jest współpraca, a nie fochy bo to nie piaskownica i niestety nikt nie jest mega dobry we wszystkim i mega ma wiedzę we wszystkim. Pomagajmy sobie, a nie patrzmy na to, kto ile ma na fiszce.

Może nie chodzi o różnice w zarobkach. Tylko o to jak ta różnica jest „zadysponowana”. Bo co innego gdy jest różnica jeśli chodzi o pielęgniarkę z dużym stażem i doświadczeniem + studia magisterskie, a co innego gdy ta różnica dotyczy ledwo co startującej dziewczyny, która jest na początku drogi i dopiero tego doświadczenia nabierze. Jakby coś trochę nie pykło…

– Tylko w tym co mają w głowie największą jest różnica i nie chodzi mi bynajmniej o wiedzę i doświadczenie tylko o zazdrość i zawiść. A tak to kochajmy bliźniego jak siebie samego, ale byle drugiemu lepiej czasem nie było.

– W pokoju nauczycielskim też siedzą nauczyciele, którzy wykonują tę samą pracę, ale mają inne zarobki ze względu na różnorodne wyksztalcenie i nikt nie ma do drugiego pretensji.

– Nieprawda, u nas jest podział z obowiązkami. Magisterki i specjalizacja mają dodatkowe obowiązki. Mamy to na piśmie.

źródło: Facebook Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.5 / 5. Ilość głosów: 146

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1039 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarka zaprowadziła pacjentkę do RTG. Sama wróciła na oddział. Chora straciła przytomność. Jak sąd ocenił postępowanie pielęgniarki?

7 min czytania
Sąd ocenił postępowanie pielęgniarki… Publikujemy wyrok sądu w sprawie, która mogła dotyczyć każdej z pielęgniarek lub położnej. Na końcu artykułu można odnieść…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły.

4 min czytania
Sąd o prawa pacjenta do informacji o swoim stanie zdrowia, także w kontekście wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 tys. złotych netto.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowopowstająca prywatna klinika medyczna poszukuje do pracy pielęgniarki anestezjologicznej. Miejsce pracy : Częstochowa Wynagrodzenie: 10 000 netto /miesięcznie…
Komentarze
×
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - KO robi nas w konia jak PiS.