Pielęgniarka: Po 30 latach dostałam 2 zł podwyżki. I to nie jest żart!

3 min czytania
AktualnościPielęgniarki - regulacja płac.Wynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka: Po 30 latach dostałam 2 zł podwyżki. I to nie jest żart!


Pielęgniarki – komentarze o lipcowej regulacji płac

Po 40 latach pracy podwyżka 5 zł.

To jest smutne. Prawda. Gdzie są nasze związki. Gdzie kontrola nad tym co się dzieje?

Fajnie byłoby mieć takie związki zawodowe jak mają np górnicy to po pierwsze,po drugie ten zawód wykonują głównie kobiety i nie trzeba wielkiej wyobraźni żeby uzmysłowić sobie co by było gdyby ten zawód od zawsze był domena mężczyzn,czy też przez lata pracowaliby za grosze ??? To oczywiście pytanie retoryczne.

To jest chore wszyscy to widzą ,co to ma być ,jakieś współczynniki jakieś grupy !!!wszystkie jesteśmy ludźmi i ciężko pracujemy ,kto wymyślił takie kryteria i kto je zatwierdził,no ale nie dziwmy się przecież mieszkamy w Polsce tu jest zawsze inaczej,pomimo że należymy do Unii, żałosne.

U nas było zdecydowanie więcej, ale TP zależy jaki kto ma współczynnik tzn. wykształcenie.

Jeżeli chodzi o podwyżki lipcowe… to nie tylko młode dostały… tylko pielęgniarki które mają tytuł magistra i specjalistki.

Po 30 latach pracy lipcowa podwyżka 0 złotych.

36 lat pracy nie dostałam nic.

Ja tez mam ten problem 20 zł gdzie w innych szpitalach w pobliżu koleżanki dostały od 150 i powyżej wstyd żeby pielęgniarka z odpowiedzialnością jaka bierze na siebie zarabiała na umowie 3300 wstyd.

Ja po 41 latach 3100.

To nie są żadne podwyżki tylko regulacja dawnych 4×400,w dalszym ciągu wałkuje się ten temat i robi szum.Co roku od 1 lipca i chyba do następnego ten temat powraca.

Ja 30 zł dostalam.

A ja po 37 latach nie dostałam nic. To się nazywa uznanie.

Jesteśmy dobre w pisaniu, narzekanie itp. Mamy pretensje do całego świata ,nigdy do siebie. Starsze koleżanki zakończyły swoją edukację na liceum czy studium( oczywiście nie wszystkie). Nie chciały i nie chcą się uczyć czy dokształcać. Dzisiejsze realia wymagają od nas czegoś więcej, wiadomo że staż i wiedza praktyczna zawsze jest w cenie ale świat idzie do przodu. Obecny system kształcenia jest zupełnie inny i nie można ,powtarzam nie można mieć młodym osobom za złe że się uczą bo za tym idą pieniądze. Istniejącą siatkę płac wywalczyli też odważni, zdeterminowani nasi przedstawiciele. Gdyby nie oni zarabiali byśmy do dziś marne grosze. Świat stawia na młodych bo są pełni entuzjazmu, nie boją się mówić otwarcie co ich boli, są partnerami dla lekarza a nie ich sługami. Starsze koleżanki tylko narzekają co widać po wpisach. Może są zmęczone i sfrustrowana ale nie można rzucać kłód pod nogi młodym, czego często jestem świadkiem.

Chcemy żeby place pielęgniarki wzrastały i " goniły " Zachód…. więc nie miejmy pretensji, że stawia się na młode pielęgniarki. Taka kolej nasze babki , matki też zarabiały mniej od nas, ale cieszyły się jak córka mogła zarobić więcej. Mimo ,że całe życie pielęgniarki zarabiały mało, nie narzekam …… stawiam na młodość.

oczywiście niech za kształcenie będą dodatki ale nie takie różnice w pensjach za tą samą pracę. Również mam specj, licencjata piel i mgr rewalidacji( bo jeszcze nie było mgr piel) i nie dostałam nic. Nie dziwię się ,że dziewczyny buntują się, jesteśmy dyskryminowane.

Ja po 30 latach 2 zł i to nie jest żart.

Hmmm, może doleję oliwy do ognia, ale starsze koleżanki wydeptały nam młodym ciekawą drogę w zawodzie, już o prestiżu zawodu nie wspomnę, bo zaraz wywołam aferę pomijając to, że pielęgniarki zjadają swoje młode co jest chore po prostu. Chyba żadna młoda dziewczyna po studiach nie zgodzi się na "marne" wynagrodzenie za swoją pracę. Starsze pielęgniarki się tyle lat godziły na takie warunki, a teraz są złe, bo młoda dostanie więcej. No, ale żadna młoda się nie zgodzi na głodowe pensje. Większość zapomina, że jesteśmy profesjonalistami w swoim zawodzie, że nie każdy się do tego nadaje i nie każdy byłby w stanie wykonywać nasze obowiązki. Ja na razie wiem za co wstaję na dyżur i idę uśmiechnięta do pracy.

Komentarze na pielegniarki.info.pl – zachowano oryginalną pisownię

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Ostatnio ministerstwo zdrowia podkreśla, że jednakowe stanowiska pracy to jednakowe wynagrodzenieJak to ma się do siatki płac autorstwa samego ministerstwa? Siatki, która dyskryminuje pielęgniarki i położne!

Szczegółowe informacje w sprawie lipcowej regulacji płac zasadniczych pielęgniarek i położnych znajdzie Pani w aktualnościach w dziale pt. Pielęgniarki – lipcowa regulacja płac i w lipcowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7238 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Aktualności

Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć pracę w służbie zdrowia?

3 min czytania
Empatia, troskliwość i chęć niesienia pomocy to jedne z najważniejszych cech wielu osób, które chcą zacząć pracę w branży medycznej. Lekarz rodzinny,…
Komentarze