Pielęgniarka: pomrukiwania i szemrania w dyżurkach nie zrobią rewolucji.

2 min czytania
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek
Pielęgniarka: pomrukiwania i szemrania w dyżurkach nie zrobią rewolucji.

Pielęgniarka: Zapchali was kasą od pandemii, poróżnili grupami, dokopali
najstarszym, a teraz są efekty!

Na końcu 2024 roku redakcja pielegniarki.info.pl opublikowała dwa artykuły o sytuacji płacowej personelu pielęgniarek w nadchodzącym 2025 roku. Artykuły pt. Pielęgniarki – siatka płac od stycznia i lipca 2025, oraz Pielęgniarki – kominy płacowe osiągną 4,5 tys. złotych, wywołały dziesiątki komentarze. Część opinii pielęgniarek w przedmiotowym zagadnieniu opublikowaliśmy w dniu 2 stycznia 2025 roku, w artykule pt. Pielęgniarka pielęgniarce wilkiem jest. Dlaczego? Natomiast w dniu wczorajszym zamieściliśmy kolejną porcję ciekawych poglądów pielęgniarek na obecną sytuację płacową. Szczegóły w artykule pt. Pielęgniarka: Tragedia. Nigdy wcześniej bym nie przypuszczała…

Poniżej przedstawiamy kolejne komentarze środowiska pielęgniarskiego, w kontekście powyższych artykułów redakcyjnych Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Tym razem opinie dotyczą perspektyw na 2025 rok.

– Żeby liczyć na zmiany trzeba rozwiązać izby a związkom przypomnieć co mają robić, z kom rozmawiać i o czym!? Inaczej nie liczcie, że coś się zmieni, pomrukiwania i szemrania w dyżurkach nie zrobią rewolucji!

„Piniądze to nie wszystko” świetna komedia i mówi tytuł wszystko! Zapchali was kasą od pandemii, poróżnili grupami, dokopali najstarszym, a teraz są efekty! Okrojona obsada na grafikach, jeszcze trochę czasu minie i będziecie w pojedynkę na zmianach. Cy o to chodziło? A skarg ludzi coraz więcej… a gdzie szacunek, który zawsze stał przy pielęgniarce!?

– Oczywiście powinno się przypomnieć naszym Izbom i Związkom o tym, że powinno się z nami rozmawiać, bo oni nas reprezentują. Ja jestem niestety w 6 grupie, niestety pokrzywdzonych pielęgniarek, ale nic w tym kierunku nikt nie robi. Mogę już iść na emeryturę, ale jest tak niska, że jeszcze pracuję. Trudno dyskutować, bo tylko słyszałyśmy, że trzeba było zrobić studia itd., ale to nie w tym rzecz, po prostu zdegradowano nas po 40 latach pracy. Mam nadzieję, że nie będzie hejtu, bo ciągle to słyszałyśmy. Uwielbiam swoją pracę ,ale nie powinno tak być, że pielęgniarki po LM i SM zostały źle potraktowane. Pozdrawiam serdecznie.

– W Nowym Roku oczekujemy sprawiedliwych zmian w tej niesprawiedliwej siatce płac i usunięcia z ustawy słowa „wymaganych”.

– Z Nowym Rokiem i na kolejne lata życzymy sobie zdrowia, bo bez niego nic nie zrobimy, wzajemnej życzliwości, zrozumienia, docenienia i sprawiedliwej oceny, a żeby ocenić sprawiedliwie to osoby decydujące powinny z nami rozmawiać. Wszystkiego Najlepszego dla Nas Wszystkich.

– Nie oczekujmy zbyt wiele w tym Nowym Roku. Jesteśmy postrzegane przez społeczeństwo jako ,,siostry miłosierdzia”. Więc nic się nie zmieni.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarzy.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 30

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9400 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pewność siebie przez całą dobę: wsparcie rodzicielskie w dzień i w nocy.

5 min czytania
Rodzicielstwo to nieustający proces, który trwa przez pierwsze lata życia dziecka i rzadko jest przewidywalny. Dni zmieniają się w noce, wypełnione karmieniem,…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki mgr skarża szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki pielęgniarek od 1 lipca a szpital każe podpisać porozumienie.

2 min czytania
Pielęgniarki, które nie podpiszą „porozumienia” mają dostać wypowiedzenie z pracy.  Z redakcyjnej poczty: Informuję co się dzieje w naszym szpitalu. Otóż wszystkie…
AktualnościPraktyka zawodowa

Zbadano paznokcie pielęgniarek - żelowy lakier nie ma negatywnego wpływu na obciążenie bakteryjne.

2 min czytania
Badania na personelu medycznym W najnowszym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy sprawę wyników badań przeprowadzonych na personelu medycznym dotyczących obciążenia…
Komentarze